25.05.2024

5 кроків, щоб вирішити, що робити далі

Кроки, щоб вирішити що робити в майбутньому

Відчуття пастки, застрягання або необхідності починати життя спочатку може переповнювати вас страхом, тривогою і занепокоєнням.

Незалежно від того, добровільна чи вимушена, необхідність змін може викликати паніку. Легше нічого не робити… залишатися у знайомій ситуації, бо вона здається безпечнішою, ніж невідомість.

Але дозвольте вам запропонувати вам іншу точку зору: Можливо, вам варто прихилитися до цих змін, тому що вони означають, що щось поміняється у вашому житті. Це може бути час зростання, можливостей і навіть більшої любові та щастя.

Але не знати, що робити і з чого почати, може бути страшно і важко. Якщо ви або хтось, кого ви знаєте, перебуваєте в такій ситуації, ця стаття для вас.

Ось п’ять кроків, які допоможуть вам вирішити, що робити далі.

Зупиніться і оцініть ситуацію

Дайте собі трохи простору між собою та емоціями ситуації, щоб побачити загальну картину.

 • Де ви зараз перебуваєте?
 • Як би ви хотіли, щоб все було?
 • Що, на вашу думку, ви повинні зробити?
 • Що ви хочете зробити?
 • Куди ти хочеш рухатися зі своїм життям далі, і як воно буде виглядати, коли ти туди прийдеш?

Ми часто боремося, бо не знаємо до кінця, де “там” насправді знаходиться.

Коли ви перебуваєте на роздоріжжі, оцініть, що працює, а що ні, і що може знадобитися, щоб стати щасливішим і більш задоволеним своїм життям.

Також читайте:  Чому влітку ви відчуваєте себе щасливішими та як зберегти заряд бадьорості на цілий рік

Зупиніться, щоб побачити якість вашого життя та емоційний ландшафт вашого життя. Ви отримаєте чіткіше уявлення про те, куди тягне вас серце, і які кроки вам потрібно зробити, щоб туди потрапити.

Що приносить вам радість?

Заглибтеся в себе, щоб зрозуміти, що мотивує вас і приносить вам радість. Запитайте:

 • Що мною керує і що мене захоплює?
 • Які мої цінності, стандарти та переконання?
 • Що я відстоюю?
 • Проти чого я виступаю?
 • Що я більше не буду терпіти чи миритися з цим?
 • Який внесок я хочу зробити у свою громаду?
 • Що для мене найважливіше?
 • Які навички, таланти та інтереси я маю?
 • Що я хочу змінити у своєму житті?

Дослідіть свої пристрасті

Чим ви захоплюєтеся? Складіть список. Чи відклали ви їх на задній план, чи вони є частиною вашого життя?

Дослідіть та проаналізуйте свої пристрасті емоційно та інтелектуально. Спробуйте так: уявіть, як кожна пристрасть впливає на ваші думки та емоції.

Проаналізуйте свої пристрасті

Насолоджуйтеся цим кроком, насолоджуйтеся ним, не поспішайте. Не турбуйтеся про “чому”, “міг би”, “хотів би”, “мав би”, “повинен був би” або жалкуйте про те, що не повинен був; іншими словами, не будьте надмірно аналітичними.

Більше спілкуйтеся зі своєю підсвідомістю, зі своїм внутрішнім “я”, щоб знайти те, що резонує з вами і вашими основними цінностями.

Наприклад, якщо ви цінуєте інновації та технології, розгляньте можливості роботи в компаніях-лідерах галузі. З іншого боку, якщо ви більше цінуєте сімейну культуру, подумайте про роботу в невеликій сімейній організації.

Також читайте:  5 ключів до повноцінного життя

Вдосконалюйтеся: Вивчайте нові навички

Незалежно від того, скільки чудових навичок ви вже маєте, навчитися чомусь новому завжди приємно і це чудовий план.

Чим ви цікавитеся? Що, на вашу думку, вам може сподобатися вивчати? Тоді шукайте місця у вашій громаді або в Інтернеті, де можна пройти курси.

Наприклад, якщо ви хочете дізнатися більше про графічний дизайн, спробуйте вступити на мистецьку програму.

Або, якщо вас цікавить садівництво, подайте заявку на роботу в садовому центрі, парку чи дендропарку.

Чим би ви не займалися, ставте перед собою короткострокові цілі, керуючись системою SMART. Ця система гарантує, що ваші цілі будуть конкретними, вимірюваними, досяжними, релевантними та визначеними в часі.

Будь ласка, відкиньте думку “а що, якщо буде гірше”…

Зміни лякають, тому що ми не знаємо, чого очікувати від наших рішень.

Думка про те, що “я не щасливий зараз, але могло бути й гірше”, позбавляє нас можливостей, змушує застрягти, опустити руки і звести все до мінімуму.

Мислення, сповнене страху, паралізує вас у стані бездіяльності та побоювання.

Натомість довіртеся собі… довіртеся собі і відпустіть таке мислення, хоча б на кілька секунд, і запитайте: “Звичайно, могло бути гірше, але чи не може бути і краще, можливо, НАБАГАТО краще? Насправді, як би це виглядало і як би ви себе почували, якби все було краще?”

Погіршення ситуації – це один з варіантів. Але й покращення теж можливе! Насправді, є ймовірність того, що все може погіршитися, перш ніж стане краще, тому що ви вчитеся і звикаєте до нового способу життя.

Також читайте:  10 способів переосмислити себе, коли ви застрягли в житті

Ви можете жити в страху і турбуватися про те, що все може погіршитися, якщо ви щось зміните, а можете жити з надією і уявляти, що все стане краще.

Справа в тому, що ви платите ціну за те, що нічого не робите і залишаєтеся на місці, і платите ціну за те, що вирішили щось змінити і рухатися вперед; обидва рішення будуть коштувати вам, але одне з них дорожче; вам вирішувати, яке з них коштує дорожче.

Найпростіше нічого не робити… але, зрештою, наскільки це буде легко?

Дайте собі позитивний погляд і можливість світлого, оптимістичного майбутнього. Відпустіть страх і тривогу на кілька хвилин, щоб уявити, яким могло б бути ваше життя. А тепер кілька хвилин поживіть у цьому моменті.

Заключні думки

Перш за все, вірте в себе і знайте, що що б не сталося, ви з цим впораєтеся. І з таким настроєм, можливо, зміни – це не те, чого варто боятися чи остерігатися.

Життя занадто коротке, щоб бути нещасним, нереалізованим і незадоволеним.

Тому будьте відкриті до всього, що життя принесе вам; ви можете бути здивовані, в хорошому сенсі, тому що результат може виявитися щасливішим і яскравішим, ніж ви могли собі уявити або уявити.

Так, життя може бути страшним і важким, але воно також може бути надзвичайно корисним.

Все, що вам потрібно зробити – це зробити перший крок, щоб знайти своє справжнє призначення, жити ним і бути пристрасним до життя кожного дня, тому що все інше – це не життя, а просто існування.

Залиште коментар