17.04.2024

DPI – що це таке на мишці?

dpi - що означає і для чого на мишці

Якщо ви досі не знаєте, як розшифровується DPI, і що це таке на мишці, ця стаття для вас. Розповідаємо про те, як за допомогою цього параметра можна одним натисканням налаштувати пристрій під свої цілі.

Що таке DPI?

Абревіатура DPI розшифровується як “Dots per inch”, що в перекладі українською означає “кількість точок на дюйм”. Ця міра є звичайним способом вимірювання роздільної здатності у комп’ютерів і пов’язаних із ними пристроїв. У випадку з мишкою кількість DPI визначає швидкість переміщення курсору по екрану.

Припустимо, ваша комп’ютерна миша налаштована на 150 DPI. Це означає, що переміщення пристрою на дюйм (приблизно 2,5 см) на робочому столі перемістить її на 150 пікселів на екрані. Якщо ви збільшуєте роздільну здатність до 300 пікселів на дюйм, мишка переміщатиметься набагато далі по екрану за того самого переміщення у фізичному просторі. Що вища роздільна здатність, то далі покажчик переміщається під час кожного руху миші.

Кнопки dpi на мишці

Коли варто перемикати кнопку DPI на мишці?

Коли ви використовуєте мишу для повсякденних цілей, як-от пошук інформації в інтернеті та написання текстів у Word, слід встановити її на високе значення DPI. Відносно невеликий рух далеко відсуне курсор, і вам не знадобиться додаткове вільне місце на столі. Однак, якщо ви виконуєте більш кропітку роботу, наприклад, редагуєте фотографії в Photoshop, вам потрібен більш серйозний контроль над ситуацією. У цьому разі варто знизити значення DPI, і рухи на екрані стануть більш “делікатними”.

Також читайте:  Названі телефони, що найбільше продавалися в історії. Лідирують моделі від Nokia та iPhone

Як змінити значення DPI?

DPI комп’ютерної миші можна змінювати в налаштуваннях операційної системи, але якщо вам часто доводиться перемикатися з одного значення на інше, це може бути виснажливим. Використання миші з перемикачем DPI значно прискорює цей процес.

Просто натисніть кнопку DPI, щоб переключитися зі звичайної роздільної здатності на вищу або нижчу. Якщо ваша миша має кілька кнопок DPI, ви можете створити власні налаштування для кожної з них.

Залиште коментар