25.05.2024

Трамп прагне вдруге стати президентом США

Трамп хоче на другий термін

Платформа Дональда Трампа до 2024 року викликає занепокоєння з конституційної точки зору. В його планах є скасування громадянства за правом народження і обіцянка негайно розширити заборону на в’їзд в країну для мусульман, запроваджену під час його першого терміну перебування на посаді президента. І найстрашніше – зловісний задум помститися своїм політичним ворогам і використати Міністерство юстиції як зброю для досягнення своєї мети.

Про це пише Thehill.

Минулої неділі Washington Post опублікувала жахливу статтю про плани Трампа на другий термін. Вона починається так: “Трамп і його союзники почали розробляти конкретні плани використання федерального уряду для покарання критиків і опонентів, якщо він виграє другий термін, причому колишній президент називає осіб, яких він хоче розслідувати або притягнути до відповідальності, а його соратники розробляють плани потенційного застосування Закону про повстання в перший же день свого перебування на посаді, щоб дозволити йому використовувати армію проти громадянських демонстрацій”.

Проте, якщо прислухатися до соціологів, мало хто звертає на це увагу. Під час дискусії перед третіми республіканськими дебатами соціолог Нейт Сілвер заявив, що Трамп має всі шанси отримати номінацію від Республіканської партії, стверджуючи, що 75-відсотковий шанс, який інші соціологи дають Трампу, щоб стати номінантом, “здається занадто низьким”, додавши, що шанси Трампа наближаються до 90 відсотків. І якщо він отримає підтримку Республіканської партії, опитування CNN показують, що він випереджає Байдена в чотирьох ключових штатах, що вагаються, які визначать результат.

Опитування не обов’язково вказують на результат виборів. Ми дізналися про це минулого вівторка в Кентуккі, Огайо та Вірджинії. Але їх достатньо, щоб змусити нас встати і звернути увагу.

Також читайте:  У Єгипті знайшли 16-метровий стародавній папірус із текстами з Книги мертвих

Не розраховуйте на те, що жоден судовий процес не врятує нас від Дональда. У Джорджії ще навіть не призначена дата судового процесу, а у Флориді суддя Елін Кеннон, яка заявила, що дотримуватиметься раніше призначеної дати 20 травня, дає зрозуміти, що наступного року вона вирішить, чи відкласти судовий процес, можливо, до виборів.

Суд 6 січня у Вашингтоні з датою початку 4 березня є найперспективнішим для проведення судового процесу до виборів. Але адвокати Трампа, можливо, зірвали графік клопотаннями, які можуть зав’язати правову систему у вузол, оскільки час, відведений відповідачу, спливає. Претензія Трампа на повний імунітет – яка, безсумнівно, зазнає блискучої поразки, оскільки вона еквівалентна претензії на те, що він стоїть над законом – може зайняти певний час для прийняття рішення на апеляційному рівні, і ще більше часу, якщо справа дійде до надзвичайно заангажованого Верховного Суду.

Але навіть якщо Трампа визнають винним за всіма 91 пунктами обвинувачення, він не буде позбавлений права балотуватися на виборах або обіймати посаду в разі перемоги. У 21 штаті тривають судові процеси щодо дискваліфікації Трампа відповідно до третього розділу Чотирнадцятої поправки. Але ці справи розгортаються повільно, і навіть якщо одна з них буде успішною, в неї неодмінно втрутиться Верховний суд, а важко уявити, що республіканський суд забере рішення у виборців.

Трамп заявив, що хоче “припинити дію Конституції”, щоб відновити свою владу, що саме по собі є бунтарським актом. Основна ідея полягає в тому, щоб посилити виконавчу владу в руках президента без системи стримувань і противаг. Серед цілей Трампа – дефінансування Міністерства юстиції та ліквідація ФБР, розформування Міністерства внутрішньої безпеки та ліквідація міністерств освіти і торгівлі. Президент візьме під повний контроль незалежні агентства, такі як Федеральна комісія з комунікацій, яка встановлює правила для телебачення та інтернету.

Також читайте:  Дев'ятирічна дівчинка зі США знайшла на пляжі зуб мегалодону

Напередодні виборів 2020 року Трамп, недвозначно натякаючи на те, що він має на увазі, підписав указ, який створює можливість звільняти федеральних службовців на політичних посадах “за власним бажанням”. Цей указ був очевидною спробою політизувати державну службу, вираженням параної Трампа щодо “глибинної держави”, яка полює на нього.

Цей захід дозволив би Трампу звільнити кар’єрних співробітників, які, на його думку, не були йому лояльними, наприклад, агентів ФБР, які вели проти нього розслідування, або юристів Міністерства юстиції, які наполягали на тому, щоб він дотримувався лінії. На щастя, цього не сталося, тому що Байден був обраний, і одним з перших кроків, які він зробив на посаді, було скасування виконавчого указу.

Але плани відновити цю каральну міру вже розробляються. Влітку 2022 року оточення Трампа обмірковувало можливість звільнення кар’єрних федеральних державних службовців і заміни їх на трампістів. Ця команда має бути знайома тим, хто стежить за кримінальними справами Трампа: Марк Медоуз, Джефф Кларк, Пітер Наварро і Кеш Пател, і це лише деякі з них.

Трамп зробив відплату центральним елементом своєї кампанії, і Poststory малює жахливу картину, детально описуючи деякі з небезпечних ідей Трампа та його союзників:

  • Призначити спеціального прокурора для “переслідування” президента Байдена і його сім’ї на підставі непідтверджених звинувачень у корупції.
  • Розслідувати людей, яких він призначив і які стали критично ставитися до його діяльності на посаді.
    Закрити розмежування між Білим домом і Міністерством юстиції, яке не дозволяє президентам використовувати судові переслідування як інструмент політичної вигоди або особистої помсти.
  • Підготувати указ, що дозволяє розгортання військових у Сполучених Штатах відповідно до Закону про повстання, щоб солдати могли бути використані проти протестів, які неодмінно спалахнуть у разі його переобрання на другий термін.
Також читайте:  Штучний інтелект дозволив вченим заглянути вглиб затінених місячних кратерів.

Як заявив сам Трамп у Нью-Гемпширі минулого місяця: “Це як у країнах третього світу – “заарештуй свого опонента”. І це означає, що я теж можу це зробити”.

Це – автократія, поліцейська держава, відгомін гестапо, Stasi та КДБ. Це план тиранії. Путіну ніколи не було так добре.

Прес-секретар кампанії Трампа відмовився відповідати на статтю Post. Його мовчання говорить багато про що.

Це більше не питання лівих і правих. Поки що дорогоцінна самоврядна демократія вистояла, але американці повинні розуміти, що те, що Трамп готовий зробити, якщо його переоберуть, не схоже ні на що, що вони бачили раніше. Якщо він переможе на наступних виборах, він може ніколи не відмовитися від влади.

Залиште коментар