25.05.2024

В Індії знайшли яйця динозаврів

Яйця динозаврів в Індії

Група палеонтологів виявила та вивчила 256 скам’янілих яєць. Скам’янілості знайшли у 92 місцях гніздування стародавніх істот. Незважаючи на таку велику кількість, усі гнізда розташовані на одній території – у долині Нармада, в центральній Індії. Про це пише Gizmodo.

Яйця було відкладено титанозаврами. Ця група зауроподів, до якої входять одні з найстаріших динозаврів, що коли-небудь блукали Землею. Вони гніздилися біля ставка чи озера, у якому була проточна вода. На це натякають елементи пісковика, знайдені разом із яйцями.

Знахідки розрізняються за розміром, формою та ступенем безпеки. Деякі з них перетворилися на скам’янілі шкарлупи віком приблизно 67 млн років. Інші були деформовані, стиснуті або були просто обрисами яєць у піщанику.

Іноді яйця виглядали дуже дивно. Наприклад, вони мали кілька додаткових шарів шкаралупи. Подібні аномальні варіанти належали тварині, яка зазнала серйозного стресу, вважають вчені.

Незважаючи на велику кількість скам’янілих яєчних шкаралуп і гнізд, палеонтологи не знайшли поблизу жодного скелета дорослої особини. “З теоретичної точки зору цілком можливо, що цей район призначався тільки для гніздування, а не для житла”, – уточнює фахівець з Університету Делі Гунтупаллі Прасад. Також є припущення, що останки або не збереглися, або їх ще тільки доведеться виявити.

Залиште коментар