12.07.2024

Місто Амстердам приймає заборону на круїзні судна

Амстердам бореться з масовим туризмом

Амстердам бореться з масовим туризмом. Останній захід: закриття великого терміналу круїзних лайнерів у центрі міста. Саме муніципальна рада столиці Нідерландів сьогодні ухвалила відповідну пропозицію, підтвердили в місті. Точний результат голосування ще не оприлюднений.

Зменшення туризму в Амстердамі

Це рішення додається до довгого переліку заходів, вжитих останнім часом Амстердамом для боротьби з масовим туризмом. “Брудні круїзи не відповідають сталим амбіціям нашого міста”, – йдеться в прес-релізі ліберального центристського об’єднання D66, що стоїть біля витоків руху, який очолює місто разом з соціал-демократами PvdA і захисниками довкілля GroenLinks.

D66 також згадує про несумісність проходу круїзних лайнерів з “будівництвом другого мосту через Ейндховен у напрямку до району Норд”. Дійсно, південна частина Амстердама, що складається з історичного центру, і його північна частина, яка є предметом великих модернізаційних проектів, розділені ЗЄ, колишнім морським рукавом, перетвореним на величезне штучне озеро. І вже кілька років обговорюються плани будівництва одного або кількох додаткових мостів, які з’єднають Амстердам-Норд з рештою міста.

Спокій мешканців

“Багато круїзних пасажирів висаджуються на кілька годин і харчуються в ресторанах міжнародних брендів, що мало впливає на середній клас”, – сказала мер Амстердама Фемке Халсема (GroenLinks) в листопаді в інтерв’ю голландській газеті NRC, додавши, що у цих туристів “мало часу” для відвідування музеїв.

Муніципалітет найбільшого міста країни в останні місяці здійснив кілька заходів, спрямованих на відновлення спокою мешканців історичного центру, таких як заборона куріння канабісу на вулицях кварталу Червоних ліхтарів і запуск кампанії, спрямованої на те, щоб переконати британських туристів не їхати до Амстердама лише для того, щоб споживати алкоголь і наркотики.

Залиште коментар