25.05.2024

Як відкрити HEIC (HEIF) на комп’ютері

HEIC-як відкрити на ПК

У цій статті ми розглянемо, чим відкрити формат HEIC на Windows, якщо вам трапилося подібне зображення. За замовчуванням у Windows ви не зможете подивитися фото, збережене в цьому форматі, тому в користувача виникає питання про те, як відкрити файл HEIC на комп’ютері.

Формат HEIC (High Efficiency Image Coding – “високоефективне кодування зображень”) використовується для зберігання медіафайлів. Це версія формату HEIF (High Efficiency Image Format – “високоефективний формат зображень”), яку використовує Apple на своїх пристроях.

Формат HEIC (HEIF) заснований на форматі стиснення відео HEVC (H.265), як його продовження для зображень. У цього формату є два розширення імені файлу: “.heic” і “.heif”.

На сучасних пристроях з iOS, наприклад iPhone, фотографії зберігаються у форматі HEIC (HIFC), а не в JPG (JPEG). Вибір іншого формату стався, в основному через економію місця на пристрої, яке займають зображення.

Відмінності між форматами HEIC (HEIF) і JPG (JPEG)

Під час використання формату HEIC виходить більш ефективно зберігати зображення на пристрої через те, що вони мають менший розмір у кращій якості. Завдяки стисненню графічного файлу ви отримуєте зображення без втрати якості, що має менший розмір.

Переваги HEIC перед форматом JPG:

 • Зменшення розміру файлу майже вдвічі за однакової якості, порівняно з аналогічним файлом, збереженим у форматі JPG (JPEG).
 • У контейнері HEIC (HEIF) можна зберегти кілька зображень та інші елементи, наприклад, звукові файли.
 • У HEIC форматі підтримується прозорість.
 • Збереження зображення з 16-бітними кольорами.
 • Можливість скасування редагування вихідного HEIC файлу.
 • Збереження вихідної EXIF інформації.
 • Зберігання в одному контейнері стислих і нестиснутих даних.
Також читайте:  6 смартфонів з найкращими камерами у 2022 році

Якщо фотографія у форматі HEIC з пристрою Apple потрапила на ПК з Windows, то у користувача виникає закономірне питання: чим відкрити це зображення. Формат HEIC підтримують деякі графічні програми, його можна відкрити системними засобами Windows після встановлення спеціальних розширень в операційну систему.

Із цієї інструкції ви дізнаєтеся, чим відкрити HEIC формат на комп’ютері або онлайн, а також якою програмою відкрити HEIC на ПК. В інструкціях цієї статті ми не розглядаємо перетворення HEIC в інший формат для його перегляду, тому що нам потрібно відкрити файл у вихідному розширенні.

Як відкрити файл HEIC у Windows 11 і Windows 10

Спочатку ми дізнаємося, як відкрити файл HEIC на комп’ютері в операційних системах Windows 10 і Windows 11. Після встановлення двох розширень ви можете легко переглядати зображення і відео у форматах HEIC (HEIF) і HEIC (H.265) у додатку “Фотографії” або за допомогою іншого програмного забезпечення.

За замовчуванням, під час спроби відкрити файл за допомогою додатка “Фотографії” ви побачите повідомлення, в якому вам запропонують встановити розширення для відео HEVC з магазину Майкрософт.

Не можна відкрити файл HEIC

Після переходу за посиланням відкривається сторінка з розширенням у магазині Microsoft, за яке потрібно заплатити. Є способи обійти цю вимогу. Ви можете безкоштовно встановити розширення HEVC на свій комп’ютер за інструкцією нижче.

Докладніше: Як безкоштовно завантажити кодек HEVC для Windows

Щоб переглядати файли HEIC у застосунку “Фотографії”, необхідно встановити розширення “HEVC Video Extensions” і “HEIF Image Extensions”. Обидва ці розширення є обов’язковими для перегляду файлів із розширеннями HEIC і HEIF у Windows 10 або Windows 11.

Також читайте:  Як з'явився штрих-код і як він працює (простою мовою)

За допомогою кодека HEVC відбувається стиснення HEIF, тому в Windows необхідно встановити розширення для відео, щоб у вас з’явилася можливість відкрити файл HEIC на комп’ютері.

Тепер необхідно встановити “Розширення для зображень HEIF” на комп’ютер:

 1. Перейдіть на сторінку розширення “HEIF Image Extensions” на офіційному сайті Microsoft: https://apps.microsoft.com/store/detail/heif-image-extensions/9PMMSR1CGPWG.
 2. Натисніть на кнопку “Gert in Store app” для переходу в Microsoft Store, звідки встановіть розширення на комп’ютер.

Після встановлення “Розширення для відео HEVC” і “Розширення для зображень HEIF”, ви можете відкрити файли HEIC у Windows за допомогою графічних засобів операційної системи: додатків Фотографії, Paint або Paint 3D.

Ви вирішили питання, як відкрити фото HEIC на комп’ютері в операційній системі Windows. Якщо є потреба, можете відредагувати відкрите зображення у вікні графічного редактора, щоб використовувати його далі у своїх цілях.

Перегляд фото HEIC у Paint

Можна використовувати Paint, щоб відкрити формат HEIF на ПК, після встановлення розширень для підтримки HEIC у Windows 11/10.

Відкрийте в Paint фотографію, збережену у форматі HEIC. У графічному редакторі ви можете відредагувати фото або зберегти зображення в іншому форматі.

Paint - відкрити зображення HEIC

Як відкрити формат HEIC на комп’ютері в CopyTrans HEIC for Windows

Якщо не підходить попередній спосіб, а у вас є формат HEIC, то вам необхідно дізнатися, чим його відкрити на Windows. За цих обставин використовуйте стороннє програмне забезпечення.

Додаток CopyTrans HEIC for Windows призначений для відкриття або конвертації файлів HEIC на комп’ютері. Програма безкоштовна для домашнього використання.

Також читайте:  Всі переваги та недоліки смартфона Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Ви можете використовувати цей додаток в операційних системах Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11.

Основні функції CopyTrans HEIC for Windows:

 • Перегляд зображень у форматі HEIC на ПК.
 • Конвертація формату HEIC в JPG на комп’ютері.
 • Друк зображень HEIC.
 • Додавання підтримки HEIC у Microsoft Office.

CopyTrans HEIC for Windows не відкриває зображення в додатку “Фотографії”. Тому користувачеві не зовсім зрозуміло, чим відкрити HEIC на Windows 10 або Windows 11, використовуючи CopyTrans HEIC.

Щоб мати можливість відкрити HEIC у Windows 11 і Windows 10, вам необхідно встановити на комп’ютер “Перегляд фотографій Windows” (Windows Photo Viewer) – додаток, який використовували в попередніх версіях Windows для перегляду зображень за замовчуванням.

Як відкрити HEIC онлайн

У деяких ситуаціях для перегляду зображення може знадобитися відкрити файл HEIC онлайн. У цьому разі вам не потрібне програмне забезпечення з комп’ютера. Ви побачите зображення у вікні браузера, відкритому за допомогою сервісу в Інтернеті.

На онлайн сервісі Compressjpg.net є засіб перегляду файлів у форматі HEIC (HEIF), яким можна скористатися з комп’ютера або мобільного пристрою.

Пройдіть кроки:

 1. Відвідайте сайт Compressjpg.net за посиланням: https://compressjpg.net/open-heic-file/.
 2. На сторінці “Open HEIC/HEIF files online” натисніть на кнопку “Огляд…” для додавання файлу, або перетягніть зображення в спеціальну область.
 3. Після виконання цих дій, на цій веб-сторінці відкриється картинка HEIC для перегляду.

Висновки

Багатьом користувачам на комп’ютері зустрічаються різні графічні формати, які їм необхідно переглянути. Деякі формати не підтримуються в Windows за замовчуванням. Наприклад, файл має розширення HEIC, тому необхідно знати, чим відкрити це зображення в Windows 10 або Windows 11.

Щоб розв’язати проблему, користувач може додати розширення HEIC у Windows для підтримки формату, використовувати сторонні додатки або онлайн сервіс в Інтернеті.

Залиште коментар