12.07.2024

10 найкращих речей, які варто зробити у Ґлівіце, Польща

Будівля ратуші у Глівіце, Польща

Будівля ратуші на Ринковій площі (Rynek) у Глівіце, Польща

Ви коли-небудь чули про місто Глівіце в Польщі? Ні? Не дивно, це не типове туристичне місце. Ґлівіце з менш ніж 200 000 мешканців — місто на півдні Польщі, приблизно за 100 км від Кракова та за 350 км від Варшави. Незважаючи на те, що Ґлівіце не велике місто, повірте, тут є чим зайнятися.

Зміст сторінки:

Глівіце, гарне місце для відвідування на півдні Польщі

Ґлівіце, на перший погляд, невелике місто, як і багато інших на півдні Польщі. Але чи знаєте ви, що тут, у Глівіце, була провокація, яка стала приводом для початку Другої світової війни? А чи знаєте ви, що в місті найвища дерев’яна споруда в Європі? Ще один цікавий факт: Оскар Тропловіц, винахідник знаменитого крему Nivea, народився в Глівіце.

Залізнична станція в Глівіце, Польща
Залізнична станція в Глівіце, Польща

У Глівіце є багато цікавих речей. Пальмовий будинок з екзотичними рослинами, невелике, але чарівне Старе місто, історичні церкви, красиві багатоквартирні будинки, парки та музеї. Більше того, тут немає натовпів туристів, тож можна побачити, як виглядає реальне життя міста. Звучить цікаво для вас? Якщо так, перегляньте 10 найкращих речей у Глівіце, Польща.

10 найкращих реяей, які варто зробити у Ґлівіце, Польща

Ми зібрали список з 10 найкращих речей, які можна зробити у Ґлівіце. Сподіваємося, що завдяки цим порадам ви добре проведете час у цьому прекрасному місті.

1. Випити кави в Rynek і прогулятися Старим містом Глівіце.

Якщо ви перебуваєте в Ґлівіце, Ринкова площа (Rynek) є місцем, яке ви повинні відвідати. Чому це місце варто побачити? Тут дуже багато ресторанів, кафе і саме тут люди в Глівіце зустрічаються один з одним. Посеред Ринку знаходиться міська ратуша, де молоді одружуються та проходять засідання міської ради. Також в підвалі є ресторан. Цікавим фактом є те, що тут можна побачити залишки стін колишньої будівлі Ратуші.

На стіні міської ратуші встановлено дві плити на згадку про перехід польського короля Яна ІІІ Собеського зі своїм військом на порятунок обложеного Османською імперією Відня.

Також читайте:  7 нетуристичних міст на півдні Польщі

На Ринку є фонтан Нептуна, наявність якого означає, що Ґлівіце має вихід до моря. Можливо, ви здивуєтеся, як так вийшло, що місто, яке знаходиться майже в 500 км по прямій лінії від Балтійського моря, має вихід до нього?

Фонтан Нептуна

Це стало можливим завдяки будівництву Клодніцького каналу, який з’єднав місто з річкою Одрою, і товари можна було переправляти з Ґлівіце до Балтійського моря, а потім транспортувати далі до інших країн Європи та світу. Завдяки цьому в місті розвивалася промисловість.

Навколо площі Ринок розташовані гарні історичні кам’яниці з аркадами. Ви також можете знайти більше архітектурних перлин, прогулюючись вулицями Старого міста. Порада: прогулюючись Старим містом Ґлівіце, обов’язково спробуйте авторське морозиво. Рекомендую фісташкове морозиво в Zimny Drań (вул. Raciborska 9) або в Gelateria Veneta (вул. Jana Siemińskiego 18).

2. Відвідайте радіовежу Глівіце, найважливішу пам’ятку міста.

Символом міста Глівіце є Радіовежа, яку деякі називають маленькою Ейфелевою вежею. Однак не всі знають, що Глівіцецька радіовежа висотою 111 м є найвищою дерев’яною спорудою в Європі. Також з цим місцем пов’язана історія, яка назавжди змінила долі багатьох людей і завдала багато лиха.

Радіовежа Глівіце – це найважливіший пам’ятник міста, який повинен побачити кожен любитель історії. Це послужило приводом для німців до початку Другої світової війни. Як це сталося? Ну а в ніч на 31 серпня 1939 року одягнені в польську форму німці інсценували напад на радіостанцію. Слід зазначити, що Ґлівіце тоді був німецьким містом, яке знаходилося біля кордону з Польщею. Інцидент у Глейвіці, напад під фальшивим прапором на радіостанцію, дав німцям привід для початку вторгнення до Польщі та Другої світової війни.

Нині тут знаходиться Глівіце-музей, де можна побачити радіоапаратуру та документи 20-30-х років минулого століття.

3. Відвідайте Муніципальний будинок пальм і прогуляйтеся по парку Фридерика Шопена.

Відвідати Пальмовий дім — одна з найкращих справ у Ґлівіце, коли погода погана й на вулиці холодно. Є кілька павільйонів з екзотичними рослинами, водойми з різнокольоровими рибками, акваріуми. Ви можете приємно провести час у Gliwice Palm House, прогулюючись вулицями з японськими містками або сидячи на одній з лавок, слухаючи спів птахів і насолоджуючись видом на пальми, банани, кактуси та різнокольорові квіти. Якщо ви хочете побачити, як Пальмовий дім виглядає всередині, перегляньте публікацію в блозі: Пальмовий дім у Глівіце, прихована перлина в Польщі.

Пальмовий дім у Ґлівіце

Gliwice Palm House розташований у красивому парку Фридерика Шопена. Цей парк не дуже великий, але тут можна приємно провести час, прогулюючись по алеях або відпочиваючи на лавочках. Навесні тут цвіте багато крокусів, магнолій, рододендронів.

Парк Фридерика Шопена

Влітку в парку Шопена в Глівіце проходить музичний фестиваль Parkowe Lato. Також багато інших цікавих культурних заходів.

4. Дізнайтеся про історію Ґлівіце та Верхньої Сілезії в Музеї замку П’ясти.

Можливо, зовні це не найвражаючий замок у Польщі, але всередині замку П’ясти (Zamek Piastowski) у Глівіце є дуже цікавий музей. І що чудово, вхід вільний! Кожен бажаючий може зайти та побачити скелет мамонта, старовинний посуд та інші цікаві археологічні знахідки. Також можна подивитися старі фотографії, народні костюми та різні предмети, включно з інтер’єром, а також побачити макет міста, як воно виглядало в минулому.

Також читайте:  15 найпопулярніших місць у Кракові, Польща

Всередині замку П'ясти (Zamek Piastowski) у Глівіце

Замок П’ястів (Zamek Piastowski) — одна з найстаріших будівель Глівіце. Його історія сягає чотирнадцятого століття. Замок був частиною оборонних стін, залишки яких можна побачити сьогодні. Він також служив міським арсеналом і в’язницею. Цей музей варто відвідати, якщо ви подорожуєте з обмеженим бюджетом, цікавитесь історією та шукаєте безкоштовні речі, якими можна зайнятися в Глівіце.

5. Подивіться, як виглядали інтер’єри верхньосілезьких особняків у музеї Вілла Каро.

Якщо ви любите відвідувати музеї і вам цікаво, як колись виглядали інтер’єри промислових магнатів, що жили у Верхньосілезькому регіоні, гарною ідеєю буде відвідати музей Вілла Каро в Глівіце.

Будівля XIX століття музею Вілла Каро в Глівіце

Будівля Вілла Каро (Willa Caro) була побудована в кінці дев’ятнадцятого століття і є важливою пам’яткою в місті Глівіце. Колись тут жив промисловий гігант Оскар Каро, а зараз вілла служить музеєм. Всередині можна побачити, як виглядали інтер’єри багатих довоєнних резиденцій, побачити старі фотографії, порцелянові вироби, прикраси та багато іншого цікавого. Крім того, на Villa Caro Gliwice проводяться різноманітні тимчасові виставки, концерти та тематичні майстер-класи.

6. Відвідайте церкву Всіх Святих і подивіться на Глівіце з її вежі.

Костел Усіх Святих (Kościół pw. Wszystkich Świętych) — один із найстаріших храмів у польському Глівіце. Храм побудований у п’ятнадцятому столітті в готичному стилі і вражає своїм інтер’єром. Церква Всіх Святих розташована в Старому місті Глівіце, недалеко від Ринкової площі. Якщо ви шукаєте місце, звідки можна побачити панораму Глівіце, чудовою ідеєю буде відвідати вежу костелу. Звідси ви побачите Ґлівіце з іншої точки зору, а за гарної погоди вам може пощастити навіть побачити Бескиди, гори Єсеники та навіть Татри.

Порада: варто також оглянути площу Жезничі (Plac Rzeźniczy) поруч із костелом, де стоїть цікава скульптура Кшиштофа Ніча «Назустріч сонцю». Це одне з моїх улюблених місць у Ґлівіце. Ідея скульптури полягає в досягненні мети, досягненні вище та відкритті невідомого.

7. Відвідайте Катедральну церкву св. Петра і Павла.

У двох кроках від Старого міста Глівіце та Музею замку П’ястів (Zamek Piastowski) знаходиться собор св. Петра і Павла (Katedra pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła). Цей красивий неоготичний храм однозначно варто побачити. Церква була побудована в 1896-1900 роках і містить найякісніші органи. Тут проходить багато концертів і концертів.

Порада: біля собору св. Петра і Павла, є площа Дессау (Skwer Dessau). Це місце варто відвідати через красивий фонтан зі скульптурою «Хлопчик з лебедем» («Chłopiec z łabędziem») роботи Теодора Каліде. Мені дуже подобається це місце. Взимку фонтан красиво прикрашений вогнями.

Також читайте:  Świerklaniec Park, Польща – красива осіння прогулянка

8. Прогуляйтеся навколо Arena Gliwice і відпочиньте від міської метушні в парку Chrobry.

Arena Gliwice – це сучасний спортивно-розважальний зал, в якому проходять концерти, спортивні змагання та різноманітні заходи. Цікавим фактом є те, що на Арені Глівіце знаходиться найвищий скалодром в Європі! Коли будувався зал, він був суперечливим. Сьогодні можна сказати, що це один із символів міста Ґлівіце.

Біля Arena Gliwice

Поруч із «Ареною Глівіце» є чудовий парк Хробри (Park Chrobrego), який нещодавно відремонтували і тепер він є чудовим місцем для прогулянок, занять спортом або просто відпочинку. Якщо ви хочете відпочити від міської метушні, парк Chrobrego, є найкращою зеленою зоною в Ґлівіце.

У Chrobry Park є лавки, шезлонги, два вуличні спортзали, дитячий майданчик, бігові доріжки. Більше того, на в’їзді до парку розташована міська велостанція та новозбудована велодоріжка, де також багато хто катається на роликових ковзанах. Порада: взимку також можна сходити на каток «Тафла», який знаходиться тут.

9. Відвідайте освітньо-діловий центр Nowe Gliwice та Музей художнього лиття.

Якщо ви любите постіндустріальну архітектуру або бажаєте побачити виставку Музею художнього лиття (Muzeum Odlewnictwa Artystycznego), вам варто відвідати Освітньо-діловий центр Нове Ґлівіце (Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice).

Освітньо-діловий центр Нове Глівіце

Nowe Gliwice — це відновлений комплекс будівель колишньої вугільної шахти Глівіце, де зараз розташовані офісні приміщення та музей. Споруди були зведені на початку ХХ століття німецькими архітекторами Емілем і Георгом Цільманами. Вони також були авторами відомих верхньосілезьких районів Нікішовець і Гішовець у Катовіце.

У Музеї художнього лиття (Muzeum Odlewnictwa Artystycznego), розташованому в Нові Ґлівіце, можна побачити виставку, на якій представлені художні відливки ХІХ-ХХ ст., виготовлені переважно на колишньому Королівському чавуноливарному заводі в Ґлівіце.

10. Прогуляйтеся по Ґлівіце в пошуках прихованих архітектурних перлин.

Якщо ви любите красиву архітектуру і вам найбільше подобається шукати приховані дорогоцінні камені, найкраще, що можна зробити в Ґлівіце – це подивитися на розташовані тут історичні кам’яниці. Багато красивих будинків розташовано в центрі міста біля площі Ринок і на вулиці Zwycięstwa, але є також багатоквартирні будинки, які приховані, і ви повинні знати, де їх шукати.

Вид з мосту через річку Клодніца

Коли ви гуляєте по Ґлівіце, подивіться на будівлі, які вас оточують, тому що на багатьох будинках є справді цікаві скульптури та прикраси. Тут є прекрасні багатоквартирні будинки в стилі модерн, а також будівлі в стилі класицизму, ренесансу та ар-деко.

Прогулюючись вулицею Zwycięstwa в Глівіце та милуючись фасадами історичних багатоквартирних будинків, варто зупинитися на мить біля Будинку муніципалітету. Тут знаходиться фонтан із трьома фавнами, який місцеві жителі називають «Дяволки». Це один із символів міста, який ви побачите на більшості листівок з Глівіце.

Чи варто відвідувати Глівіце, Польща і коли для цього найкращий час?

Ґлівіце на півдні Польщі – не типове туристичне місто, але тут є чим зайнятися. Якщо ви шукаєте місце поза глушиною, варто поїхати до Ґлівіце на відпочинок у місті. Це місце, де замість кітчових сувенірів і переоцінених атракціонів ви знайдете щось автентичне. Ви можете дізнатися, як виглядає повсякденне життя людей, що живуть тут, побачити справжню, не туристичну Польщу, яку ще належить відкрити.

Де зупинитися у місті Глівіце, Польща?

Де найкраще зупинитися у Ґлівіце? Якщо ви хочете мати всі головні пам’ятки, ресторани та паби в межах пішої досяжності, то ми рекомендуємо вам забронювати квартиру якомога ближче до Ринкової площі Глівіце. Це гарне розташування, якщо ви хочете відчути атмосферу старого міста та насолодитися нічним життям. Якщо ви шукаєте житло в Ґлівіце, перегляньте карту нижче. Сподіваємось, вам це допоможе.

Booking.com

 

Залиште коментар