25.05.2024

Як безкоштовно завантажити кодек HEVC для Windows

Як безкоштовно отримати кодек HEVC

Щоб переглянути деякі типи відеофайлів на комп’ютері, наприклад, зняті на мобільних пристроях Apple, необхідно, щоб в операційній системі був присутній HEVC кодек для Windows 10 / 11. На жаль, вбудована підтримка цього кодека була видалена з ОС, починаючи з версії Windows 10 1709.

Якщо запустити відео у форматі HEVC на комп’ютері в Windows 10 або Windows 11, то через відсутність у системі цього кодека, штатні додатки “Кіно і ТБ” або Програвач Windows Media (Windows Media Player) не зможуть відтворити відео цього формату через відсутність у системі відповідного кодека.

Для вирішення цієї ситуації, потрібно завантажити і встановити кодек HEVC на комп’ютер, що працює в операційній системі Windows 10 або Windows 11. Кодек HEVC можна отримати з Магазину Майкрософт (Microsoft Store), але, на жаль, аж ніяк не безкоштовно.

Ми спробуємо вирішити цю проблему, щоб встановити HEVC безкоштовно в операційну систему Windows 11 або Windows 10.

HEVC – що це за формат

Формат HEVC (High Efficiency Video Coding, у перекладі – високоефективне кодування відеозображень) має ще іншу назву – H.265/MPEG-H Part 2. Цей формат приходить на зміну попередньому – H.264/MPEG-4 AVC. Формат стиснення H.265 підтримує роздільну здатність кадру до 8K (UHDTV).

Файли формату мають кілька розширень імені файлу: “.h265″, “.265″.

Також читайте:  Xiaomi представила ультрабюджетный смартфон Redmi 12C

Порівняно з попереднім форматом, H.265 забезпечує вищий ступінь стиснення відео за однакового рівня якості. Відео файл буде меншого розміру, це дуже важливо під час використання роздільних здатностей типу 4K і Ultra HD.

При збереженні відео з роздільною здатністю високої якості, файли виходять великого розміру. Використання формату HEVC дасть змогу значно зменшити розмір відеофайлу.

Для перегляду відео у форматі H.265 на комп’ютері необхідно мати підтримку кодека HEVC, щоб цей формат можна було б відтворити за допомогою мультимедіа плеєра.

Завантажити кодек

Щоб відтворити відео у форматі HEVC необхідна наявність кодека H.265, за допомогою якого читається цей формат на ПК.

Кодек H.265 можна використовувати на комп’ютері у двох варіантах:

 • Встановлення кодека HEVC в операційну систему за допомогою відповідного додатка.
 • Використання кодека HEVC, вбудованого в мультимедіа програвач.

У першому випадку, потрібно встановити відеокодек H.265 на комп’ютер, після цього мультимедіа плеєри зможуть відтворювати відео файли у форматі HEVC.

У другому варіанті відеоформат HEVC відтворюватиметься у відповідному мультимедіа програвачі, використовуючи вбудовані дані.

У цій статті ми розглянемо кілька варіантів, якими можна скористатися для додавання підтримки відеоформату: завантажити кодек HEVC для Windows 10 / 11, встановити на ПК набір кодеків, скористатися мультимедіа плеєром із вбудованим набором кодеків.

Як завантажити безкоштовно кодек HEVC для Windows 10 / 11 – 1 спосіб

У Windows 10 або Windows 11 багато користувачів використовують вбудовані додатки для відтворення відео та аудіо файлів. Щоб у вас була можливість для відкриття файлів у форматі H.265, необхідно завантажити і встановити кодек HEVC на комп’ютер.

Системні вимоги “Розширення для відео HEVC від виробника пристрою”:

Також читайте:  Як вибрати дзеркальну камеру

Операційна система Windows 10 версії 16299.0 або пізнішої.
Підтримка архітектури: ARM, x64, x86.
За замовчуванням, Майкрософт пропонує купити додаток за 25 грн, що додає підтримку потрібного кодека в операційну систему. У магазині є версія програми для розробників: https://apps.microsoft.com/store/detail/%D1%80%D0%BE%D0%B7%D1%88%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B5%D0%BE-hevc/9NMZLZ57R3T7?hl=uk-ua&gl=ua, але вона стане доступною користувачеві тільки після введення коду активації.

Але, нам потрібно завантажити HEVC кодек безкоштовно. Щоб отримати безкоштовний кодек HEVC для Windows 10 / 11, виконайте такі дії:

 • Запустіть командний рядок від імені адміністратора.
 • У вікно оболонки додайте запропонований код, а потім натисніть на клавішу “Enter”:
  start ms-windows-store://pdp/?ProductId=9n4wgh0z6vhq
 • На Робочому столі відкриється вікно додатка “Microsoft Store” (Магазин Microsoft) на сторінці “Розширення для відео HEVC від виробника пристрою”.
 • Щоб завантажити HEVC (H.265) кодек на ПК, натисніть на кнопку “Встановити”.
 • Відбувається фонове скачування і встановлення програми на комп’ютер.
 • Натисніть на кнопку “Відкрити”, а потім закрийте вікно магазину Windows.

Безкоштовний кодек HEVC встановлено на ПК.

Як завантажити HEVC для Windows – 2 спосіб

Ви можете отримати розширення HEVC безкоштовно за допомогою альтернативного методу завантаження. Ми скористаємося онлайн-генератором посилань для Microsoft Store на сайті rg-adguard.net.

Пройдіть кроки:

 • Відкрийте сторінку сайту store.rg-adguard.net: https://store.rg-adguard.net/.
 • У поле “URL (link)” вставте це посилання:
  https://apps.microsoft.com/store/detail/%D1%80%D0%BE%D0%B7%D1%88%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B5%D0%BE-hevc/9NMZLZ57R3T7?hl=uk-ua&gl=ua
 • Потім натисніть на кнопку з галкою.
 • На сторінці відображаються згенеровані посилання для завантаження додатків.

Лінки для завантаження кодека HEVC

 • Виберіть посилання типу “Microsoft.HEVCVideoExtension” з номером версії, розрядністю “x86” або “x64”, з розширенням “appx”, щоб завантажити цей файл на комп’ютер.
 • Якщо браузер перешкоджає збереженню файлу, дозвольте його завантаження на комп’ютер.
 • Запустіть установку файлу “Microsoft.HEVCVideoExtension0.42701.0_x64__8wekyb3d8bbwe.Appx” (номер останньої версії додатка може відрізнятися від цього) на комп’ютері, натиснувши на кнопку “Install”.
Також читайте:  Наукові відкриття 2023 року: відкриваючи нові горизонти

Після того, як розширення HEVC для Windows встановлено, ви можете відкрити відповідний відеофайл за допомогою програвача Windows Media (Windows Media Player).

Під час запуску відеофайлу відкриється вікно з попередженням, у якому потрібно натиснути на кнопку “Так”. Щоб попередження більше не відкривалося, встановіть прапорець у пункті “Більше не запитувати про це розширення”.

Встановлення пакета кодеків, що включає HEVC

Для перегляду на комп’ютері відео у форматі H.265 зовсім необов’язково встановлювати спеціальне розширення для операційної системи. Ви можете встановити HEVC у складі пакета кодеків.

Цілком підійде K-Lite Codec Pack, наприклад, ви можете завантажити найповнішу версію – K-Lite Mega Codec Pack з офіційного сайту: https://codecguide.com/download_k-lite_codec_pack_mega.htm.

Разом з пакетом кодеків на комп’ютер буде встановлений мультимедіа плеєр Media Player Classic Home Cinema, в якому можна запустити відтворення відео у форматі H.265.

Мультимедіа плеєр із вбудованими кодеками

Інший варіант: встановлення на ПК медіаплеєра з вбудованими кодеками. У цьому випадку, вам не буде потрібно встановити HEVC на комп’ютер, тому що програвач підтримує цей кодек з “коробки”.

Встановіть на свій пристрій VLC media player від VideoLAN. Медіапрогравач VLC відкриє відео у форматі H.265.

Ви можете використовувати на своєму комп’ютері іншу подібну програму: The KMPlayer, PotPlayer тощо, яка поставляється з вбудованими кодеками, що мають у складі кодек HEVC.

Висновки статті

Деякі користувачі можуть відчувати труднощі з відкриттям відео файлів у форматі H.285 (HEVC) на своїх ПК. В операційній системі Windows було відключено вбудовану підтримку HEVC, тому користувачам необхідно самостійно встановити розширення для відео HEVC на комп’ютер. Ви можете безкоштовно завантажити і встановити відповідний додаток з Магазину Microsoft, або використовувати альтернативні варіанти для відкриття файлів цього типу на своєму пристрої.

Залиште коментар