17.04.2024

Олександр Пономарьов, народний депутат від партії “ОПЗЖ”, став об’єктом підозри з причини державної зради.

Депутат від партії ОПЗЖ Пономарьов отримав підозру

24 липня народний депутат від забороненої проросійської партії «ОПЗЖ» отримав підозру за частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України, яка стосується звинувачення у “Державній зраді”. Правоохоронні органи – Служба безпеки України і Державне бюро розслідувань – повідомляють, що вони розкрили його “співпрацю з РФ”. Мова йде про депутата Олександра Пономарьова, у якого раніше було виявлено російське громадянство.

За даними правоохоронних відомств, було встановлено, що під час повномасштабного вторгнення РФ цей депутат, перебуваючи на тимчасово окупованій території Запорізької області, добровільно пішов на співпрацю з агресором. Він перереєстрував підконтрольні йому підприємства за російським законодавством, відкрив рахунки у місцевих “філіях” банківських установ РФ і організував виробництво матеріальних цінностей та їх передачу російським окупаційним військам. Зокрема, інформація свідчить про те, що заводи, якими володіє депутат, забезпечували постачання паливно-мастильних матеріалів для військової техніки РФ і надавали техніку для облаштування фортифікаційних споруд Росії.

Після переїзду народного депутата до Києва, він продовжував координувати діяльність підприємств, які допомагали ворогу у війні проти України, як повідомили у Службі безпеки України.

Під час проведення слідчих дій правоохоронці виявили та вилучили електронні носії з доказами діяльності нардепа на користь РФ.

Наразі розглядається питання про обрання фігуранту запобіжного заходу. Досудове розслідування триває. У разі засудження депутату загрожує до 15 років ув’язнення.

Виконання заходів здійснювалося за процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.

Підозру підтвердив генеральний прокурор Андрій Костін.

Також було відомо, що у Пономарьова був російський паспорт. Початково він визнав його наявність, але пізніше заперечив цю інформацію.

Залиште коментар