12.07.2024

США відправлять ракети “секретної зброї” ATACMS для боротьби з Росією в Україні – WSJ

Українські військовослужбовці готують мобільний зенітний ракетний комплекс AN/TWQ-1

Українські військовослужбовці готують мобільний зенітний ракетний комплекс AN/TWQ-1 Avenger до роботи під час бойової зміни, в умовах нападу Росії на Україну, під Києвом, Україна 16 червня 2023 року (фото: REUTERS/АННА ВОЙТЕНКО)

Ракети великої дальності дадуть Україні стратегічну перевагу над Росією і дозволять вражати цілі за лінією фронту.

США близькі до того, щоб схвалити передачу Україні ракет дальнього радіусу дії, які дозволять їй вражати цілі далеко від лінії фронту і, можливо, навіть на території Росії, повідомляє Wall Street Journal.

Тактична ракетна система армії (ATACMS) має радіус дії близько 190 миль (305 км), що було б достатньо для України, щоб завдавати ударів по російських цілях далеко від лінії фронту.

Президент Байден ще не підписав цю передачу, частково через побоювання американських чиновників, що Україна може використати її для нанесення ударів по російській території, що призведе до ескалації конфлікту в більш широку війну із Заходом.

Є ознаки того, що Білий дім, який досі неохоче погоджувався на передачу цього типу ракетних систем, можливо, почав схилятися до цієї ідеї.

Внутрішні заворушення в Росії минулої суботи привернули увагу Білого дому до необхідності посилення українських систем озброєнь. Минулого тижня російська група найманців “Вагнер” на чолі з власником Євгеном Пригожиним спробувала дістатися до столиці Росії Москви, нібито через суперечки з Міністерством оборони.

Засновник приватного угруповання найманців Вагнера Євген Пригожин
Засновник приватного угруповання найманців Вагнера Євген Пригожин залишає кладовище перед похоронами російського військового блогера Максима Фоміна, широко відомого як Владлен Татарський, який нещодавно загинув під час вибуху в кафе Санкт-Петербурга, у Москві, Росія, 8 квітня. , 2023. (Авторство: REUTERS/Юлія Морозова)

Можлива передача ракетної системи

За повідомленням The Wall Street Journal, за останні тижні високопосадовці українського оборонного відомства отримали позитивні сигнали про те, що США розуміють потребу в системі ATACMS.

Ракетні системи великої дальності необхідні, якщо Україна захоче повернути Крим, вони дозволять Україні завдати удару по Криму без необхідності завойовувати його.

Також читайте:  Удар по ПТУ у Макіївці - що відомо

Пентагон, однак, заперечив, що США близькі до передачі ракетних систем, заявивши, що вони “не знають про будь-які неминучі рішення, що стосуються ПТРК”, як повідомляє Reuters.

Залиште коментар