25.05.2024

Помер Михайло Горбачов, колишній радянський президент, який зняв залізну завісу

Помер Михайло Горбачов, який зняв залізну завісу.jpg

Михайло Горбачов — останній лідер колишнього Радянського Союзу з 1985 по 1991 роки — помер у віці 91 року.

Горбачов помер після тривалої хвороби: “Михайло Сергійович Горбачов помер сьогодні, у вівторок ввечері після важкої і тривалої хвороби”, – повідомили в Центральній клінічній лікарні.

Людина, якій приписують запровадження ключових політичних та економічних реформ в СРСР і допомогла покласти край холодній війні, певний час мав слабке здоров’я.
Майже з самого початку свого керівництва він прагнув суттєвих реформ, щоб система працювала ефективніше та демократичніше. Звідси дві ключові фрази горбачовської епохи: «гласність» (відкритість) і «перебудова» (перебудова). «Я почав ці реформи, і моїми дороговказними зірками були свобода і демократія, без кровопролиття. Так люди перестануть бути стадом, очолюваним пастухом. Вони стануть громадянами», — сказав він пізніше.

Але до кінця Горбачов був лідером, якого більше поважали в інших країнах, ніж у себе вдома. У Росії одні його лаяли за те, що він знищив радянську імперію, а інші за те, що він надто повільно рухався у звільненні своєї нації з лещата комунізму. Однак на Заході він залишається лауреатом Нобелівської премії миру, який допоміг покласти край холодній війні.

Залиште коментар