25.05.2024

Війна в Україні: Зеленський каже, що звільнено від росіян 6 тисяч квадратних кілометрів

звільнено від росіян 6 тисяч

Наразі Україна відвоювала понад 6000 квадратних кілометрів у ході блискавичної війни, яка змусила російські війська поспішно відступити, заявив президент України Володимир Зеленський.

Українці кажуть, що вони також захопили стільки російських військовополонених, що їм не вистачає місця для їх розміщення, оскільки війська масово здавалися в полон, адже «вони розуміють безнадійність свого становища», сказав речник української військової розвідки.

У вечірньому відеозверненні Зеленський зазначив, що “з початку вересня наші воїни звільнили вже 6 тисяч квадратних кілометрів території України на сході та півдні, і ми продовжуємо наступати”.

Це більше, ніж у неділю, коли Київ заявив, що було відвойовано лише 3000 квадратних кілометрів.

Синьо-жовті українські прапори замайоріли над щойно визволеними містами на широкій смузі відвойованих земель. Українські військові заявили, що за 24 години звільнили понад 20 населених пунктів.

Зараз українські групи знешкоджують протипехотні міни та іншу зброю, що не вибухнула, у відвойованих районах і шукають будь-які залишки російських військ, повідомили чиновники.

Ще не було зрозуміло, чи може український бліц сигналізувати про перелом у війні. Імпульс змінювався вперед і назад і раніше, але рідко з таким великим і раптовим коливанням.

Росія визнає невдачі на полі бою

Після кількох місяців малопомітних рухів на полі бою цей імпульс підняв український моральний дух і спровокував рідкісну публічну критику війни президента Росії Володимира Путіна.

Також читайте:  Удар по ПТУ у Макіївці - що відомо

Контрнаступ змусив Кремль боротися за відповідь на найбільшу військову поразку в Україні з тих пір, як російські війська відступили з районів поблизу Києва після невдалої спроби захопити столицю на початку вторгнення.

Міністерство оборони Росії визнало невдачу на карті, на якій було показано, що його війська відтіснені уздовж вузького клаптика землі на кордоні з Росією – мовчазне визнання великих здобутків України.

Повідомлень про хаос було чимало, коли російські війська відступали.

«Росіяни були тут зранку. Потім опівдні вони раптом почали дико кричати і почали тікати, кидаючись на танках і бронетехніці», – розповів Sky News Дмитро Грущенко, житель нещодавно звільненого Залізничного, невеликого містечка біля східної лінії фронту.

На відео, знятому українськими військовими, видно, як військові піднімають український прапор над зруйнованими в боях будівлями. В одній зі сцен боєць витер чоботи об російський прапор на землі. На інших відео показали, як українці оглядають уламки російської військової техніки, зокрема танків.

Радник президента України Олексій Арестович не уточнив кількість російських полонених, але повідомив, що військовополонених обміняють на українських військовослужбовців, яких утримує Москва. Речник військової розвідки Андрій Юсов заявив, що серед захоплених військовослужбовців є «значна» кількість російських офіцерів.

Заступник міністра внутрішніх справ України звинуватив російських військ, які втікали, у спаленні офіційних документів і приховуванні тіл у спробі приховати порушення прав на територіях, які вони контролювали до минулого тижня.

По всій країні панував піднесений настрій.

У Харкові, другому за величиною місті України та столиці регіону, де було досягнуто успіхів, влада привітала те, що електроенергія та вода були відновлені приблизно для 80% населення регіону після російських атак на інфраструктуру, які призвели до відключення електрики в багатьох місцях по Україні.

Також читайте:  Проблеми з поповненням Збройних Сил України

“Ви герої!!!” Про бригади, які відновлювали комунікацію у другому за величиною місті України, написав у Telegram Харківський міський голова Ігор Терехов. “Спасибі всім, хто в цю найважчу для Харкова ніч зробив усе можливе, щоб якомога швидше нормалізувати життя міста”.

по дорозі на Балаклею Харківської області
Український військовий проїжджає повз підбитий у бою російський танк на щойно звільненій території по дорозі на Балаклею Харківської області, Україна, неділя, 11 вересня 2022 року.

Державне телебачення критикує військові дії та звинувачує НАТО у втратах

Тим часом у Росії з’явилися ознаки безладу, оскільки російські військові блогери та інші коментатори критикували Кремль за неспроможність мобілізувати більше сил і вжити більш рішучих дій проти України.

Росія постійно не називає своє вторгнення війною, натомість описуючи його як «спеціальну військову операцію» та покладаючись на обмежений контингент добровольців замість масової мобілізації, яка могла б викликати громадянське невдоволення та протести.

Рамзан Кадиров, підтримуваний Москвою лідер російського регіону Чечня, публічно розкритикував Міністерство оборони Росії за те, що він назвав «помилками», які зробили можливим український бліц.

Ще більш помітним є те, що така критика просочилася на підконтрольне державі російське телебачення.

«Люди, які переконали президента Путіна, що операція буде швидкою та ефективною… ці люди справді підставили всіх нас», — сказав Борис Надєждін, екс-депутат, у ток-шоу на телеканалі НТВ. «Ми зараз на тому етапі, коли маємо зрозуміти, що перемогти Україну за допомогою цих ресурсів і методів колоніальної війни абсолютно неможливо».

Дехто в Росії звинуватив західну зброю та бойовиків у втратах.

«Не Україна напала на Ізюм, а НАТО», — йдеться у заголовку в державній газеті «Комсомольская правда», маючи на увазі один із районів, куди Росія заявила, що вивела війська.

Також читайте:  Угорщина знову блокує транш військової допомоги Україні

Джерело: EuroNews

Залиште коментар