25.05.2024

Чи можна лити бетон у землю, не використовуючи плівку і без опалубки

Чи можна лити бетон без опалубки

Чи можна при створенні бетонного фундаменту просто лити суміш у «голу» землю чи краще встановити опалубку і застелити плівку? Суперечки щодо цього між професіоналами, аматорами і навіть вченими йдуть не перший рік. На просторах мережі також із завидною постійністю спалахують суперечки, в яких раз у раз ламаються списи на тему: плівка або ґрунт. То як робити правильно?

Опалубка вітається
Опалубка вітається

Існує дуже популярна думка про те, що встановлення опалубки та використання плівки при заливанні фундаменту – це нікому не потрібні витрати. Мовляв, навіть якщо лити суміш просто в землю, то нічого страшного не станеться і фундамент вийде таким самим міцним. Ось тільки досвідчені майстри-будівельники з подібний підхід категорично засуджують і закликають громадян не намагатися заощадити гроші на плівці і дереві, щоб потім з сумним виглядом не дивитися на стіну, що покосилася.

Використання плівки у фундаменті

Безумовно, ситуації, коли лити бетон можна просто у ґрунт, справді існують. Однак вони досить рідкісні. Найчастіше таке стає можливим за дотримання двох умов: при ювелірно викопаному котловані під фундамент і при будівництві на щільних глинах (і деяких інших подібних ґрунтах). Однак, навіть у такому випадку будівельники все-таки рекомендують зайвий раз страхувати конструкцію плівкою та опалубкою.

Якісний фундамент без опалубки
Лише в окремих випадках виходить якісний фундамент без опалубки.

На жаль, у більшості випадків залитий у землю бетон рано чи пізно починає кришитися. У тому числі тому, що спочатку ґрунт витягує із суміші воду, а потім уже затверділий матеріал приймається витягувати воду із ґрунту. Ця проблема може бути вирішена спеціальними добавками в суміш, проте в результаті витрати на такий матеріал можуть вийти ще більше. Також при заливанні бетону в голу землю доводиться збільшувати товщину фундаменту приблизно на 5 см в місцях зіткнення з грунтом. Це своє чергу збільшення витрати будівельних матеріалів, отже, і підвищення ціни будівництва. Не варто забувати і про те, що навіть після будівництва плівка продовжить виступати хоч якоюсь гідроізоляцією до моменту установки повноцінної.

Також читайте:  Як вимити вікна у будинку: швидко та ефективно?
Краще не ризикувати
Краще не ризикувати.

Залиште коментар