25.05.2024

Як прочистити каналізаційні труби вдома

Як усунути засмічення

Засмічення у каналізації – явище далеко не з приємних. Однак виникає дуже часто, особливо у багатоквартирних будинках. Вирішити цю проблему найчастіше можна і підручними засобами. Як швидко прочистити каналізаційні труби в домашніх умовах самостійно? І чи є ефективна профілактика для запобігання такій неприємності?

Як зрозуміти, де утворився засмічення

Причиною засмічення труб у трубопроводі найчастіше є скупчення органічних мас на його стінках. Незважаючи на потужний потік води під час змивання, з роками залишки їжі накопичуються на стінках і зменшують робочий діаметр труби.

Перед тим, як почати щось робити, потрібно з’ясувати, а де взагалі утворився засмічення. Адже від цього залежатиме і оптимальний метод усунення «пробки». Подивіться, як саме зливається вода в раковині чи унітазі.

 • Дуже повільно. Найімовірніше, засмічення розташоване далі, ніж за метр від зливного отвору. У такому разі рекомендується використовувати спеціальний металевий трос.
 • Іде до конкретного рівня, а потім зупиняється. Напевно засмічення знаходиться між першим поворотом каналізаційної труби та сифоном. Виходом може стати використання народних засобів усунення «пробки».
 • Вода взагалі не йде. У більшості випадків засмічення розташоване в самому сифоні. І тут потрібне прочищення труби вручну.

Як зрозуміти, де саме виникла проблема, ви знаєте. А тепер ми розповімо, як прочистити каналізаційні труби домашніми засобами чи спеціальною хімією.

Найпопулярніші способи прочишення каналізаційні труби

Далеко не завжди потрібна допомога фахівця. У багатьох ситуаціях позбутися засмічення домовласник може і самостійно. Ми відібрали найкращі способи, які можуть допомогти прочистити каналізаційні труби.

№ 1 – харчова сода. Алгоритм дій такий:

 • Беремо 200 г соди та 200 мл оцту.
 • Засипаємо соду в отвір, а потім заливаємо оцет. Накриваємо пробкою отвір зливу.
 • Реакція між речовинами почне свою дію практично негайно, а вже через 10-15 хвилин можна буде випробувати результат. Необхідно пустити гарячу воду в отвір зливу під сильним тиском.
Також читайте:  Інноваційні системи опалення домоволодіння: 5 варіантів

Жирні забруднення варто видаляти комбінацією солі з содою: вона розчинить утворення жиру на стінках труб. На півкухлі солі вам знадобиться один кухоль соди. Перед тим, як залити цю консистенцію в злив, необхідно її розчинити у воді. Через 5–10 хвилин розпочнеться процес розрідження та руху жирних залишків у трубопроводі.

№ 2 – каустична сода. Якщо ви плануєте прочищати сильні або застарілі засмічення, краще використовувати їдкіший засіб. Насипте в металеве відро 2–3 кг речовини та змішайте з 12 л холодної води. Перемішуйте протягом півгодини. Нагрійте до 70 градусів. Акуратно залийте половину рідини та зачекайте 2 години. Потім додайте частину, що залишилася, і почекайте ще стільки ж. Після цього каналізацію промити гарячою проточною водою. Це може допомогти позбавитися сильних засмічень.

№ 3 – сода, оцет та хлор. Теж дуже дієвий метод. Позбавтеся води в раковині або унітазі, оскільки вона погіршить результат. Засипте в слив харчову та кальциновану соду (по 50 г). Через півгодини додайте по 150 мл хлору та оцту. Щільно закупоріть злив. Через 30 хв. пустіть у раковину теплу воду та залиште її хвилин на 40.

№ 4 – велика сіль. Як усунути сильне засмічення в чавунних трубах? Візьміть 300 г солі та 2 л окропу. Можна також посилити процес оцтової есенції (100 мл 70%-ного розчину). Засипте та залийте всі компоненти у злив. За півгодини перевірте результат.

№ 5 – лимонна кислота. Лимонна кислота розбиває вапняне каміння та відкладення на стінках труб. Цей ефективний спосіб швидко справляється з ними та видаляє засмічення. Як лимонну кислоту можна використовувати як порошковий варіант, так і лимонний сік.

 • Насипте 100 г лимонної кислоти у зливний отвір раковини.
 • Залийте 250 мл окропу.
 • Через 20 хвилин відкрийте гарячу воду, щоб допомогти проштовхнути залишки вапняного нальоту.
Також читайте:  Чому на вікнах утворюється конденсат і як його позбутися

№ 6 – сіль та сода. Розчинити жирову пробку в трубі в домашніх умовах вам допоможуть сіль та сода. Потрібно приблизно по 300 г кожної речовини. Розчиніть їх у гарячій воді. Рідина має вийти сильно концентрованою. Залийте розчин у злив. Після 15 хвилин очікування пустіть воду ненадовго.

Пральний порошок для очищення каналізаційних труб

№ 7 – пральний порошок. Якщо під рукою не виявилося соди або спеціальних побутових засобів, з профілактикою легких засмічень та з легкими забрудненнями допоможе впоратися пральний порошок. Краще використовувати не рідкий, а гранульований порошок – він ефективніше очистить стінки від відкладень, тому що не просто стікатиме по них, а зачепиться за них і розчинить бруд. Для процедури очищення труб вам знадобляться 2 мірні ложки. Засипте порошок в отвір. Увімкніть воду і залиште її текти протягом 5 хвилин. Важливо розуміти, що не варто додавати більше порошку, оскільки це може призвести до появи великої кількості піни.

Побутова хімія

Як швидко позбутися засмічення в трубах в домашніх умовах? Спеціальні хімічні засоби допоможуть зробити процес очищення труб простіше, дешевше та швидше. Цей найефективніший спосіб гарантує не лише якісну профілактику, а й глибоке очищення труб від органічних наростів.

 • Гіпохлорит натрію: цей хімічний компонент на основі хлору бореться із забрудненнями, руйнує тверді сполуки, а також дезінфікує поверхню, що очищається.
 • ПАР (поверхнево-активні речовини): ПАР виконують безпосередньо чистячу функцію. ПАВи знижують поверхневе натяг води, тому забруднення легше відокремлюються від поверхні і переходять у воду.
 • Ароматизатори: ці компоненти створюють приємний запах не лише на поверхні, але й поширюють його по всій кімнаті.

Спеціальний засіб для чищення Domestos для усунення засмічень в трубах підходить для будь-якого типу труб і не руйнує їх поверхню. Підходить для будь-яких раковин, а також для душових, ванн та туалетів (бо воно діє навіть у стоячій воді). Засіб заливають в отвір зливу та залишають на деякий час. Гель починає діяти вже за 7 15 хвилин. Також для перевірки необхідно пустити воду: якщо вона не йде, засіб краще залишити в трубопроводі на більш тривалий термін. Після усунення засмічення можна використовувати засіб для чищення туалету Domestos Ультра білий.

Також читайте:  Чи можна лити бетон у землю, не використовуючи плівку і без опалубки

Радикальний підхід, щоб прочистити каналізаційні труби

Не поспішайте викликати сантехніка: для усунення засмічення у трубах механічним шляхом підійде всім відомий вантуз. При прокачуванні вгору-донизу він створює високий тиск у трубі так, що засмічення розбивається або опускається нижче.

Перед тим як почати використовувати вантуз, промажте краю маслом або вазеліном, щоб створити щільніший контакт з поверхнею. Щоб перевірити, чи ви усунули засмічення, досить просто включити воду: якщо рідина проходить повільно, доведеться все повторити.

Також у категорію радикальних підходів потрапляє сантехнічний трос, самостійне розбирання та очищення сифону. Їх рекомендується використовувати тільки в крайньому випадку і за дуже сильного засмічення.

Самостійне очищення сифону

Профілактика

Щоб у трубах не утворився засмічення, встановіть жироуловлювач. Ретельно очищайте посуд від часток їжі перед миттям. Не виливайте в раковину та унітаз залишки їжі та жиру після її приготування. Також візьміть за правило не кидати у злив волосся з гребінця, щільний папір. Раз на 2 тижні користуйтеся вантузом, а 1 раз на пару місяців використовуйте спеціалізовану хімію для очищення труб.

У більшості випадків засмічення можна усунути в домашніх умовах, використовуючи підручні засоби та перевірені методи. Але найкраще дотримуватись профілактичних заходів і не допускати утворення «пробки».

Часті питання про те, як позбутися засмічення

Що добре пробиває засмічення?

Із засміченнями добре справляються сода, сіль, оцет та хлор. Також ефективна може бути каустична сода, лимонна кислота, таблетки “Алка-Зельтцер” та спеціальні засоби побутової хімії.

Як видалити дуже сильне засмічення в трубі?

Вам допоможе велика сіль, окріп та оцет. А також спеціальний засіб для чищення Domestos для усунення засмічень в трубах. Як радикальний метод актуальний вантуз, сантехнічний трос, розбір сифону та пилосос.

Як позбавитися засмічення у ванній в домашніх умовах?

Використовуйте соду, оцет, хлор, велику сіль, каустичну соду та спеціальні хімічні засоби для усунення засмічення у трубах.

Залиште коментар