17.04.2024

Чому на вікнах утворюється конденсат і як його позбутися

Як його позбутися конденсату на вікнах

Спочатку варто уважно вивчити, в яких зонах вікна локалізується волога. Якщо конденсат збирається на склі всередині конструкції, то проблема може бути в неправильному монтажі або дефектах склопакета. У цьому випадку варто зв’язатися з компанією, яка займалася встановленням вікон. Фахівець оцінить ситуацію та розбереться, чи були порушені правила при монтажі або вам продали браковану конструкцію. Після чого, можливо, доведеться замінити склопакет іншим.

Якщо ж випадання крапель рідини відбувається із зовнішнього боку вікна, то причин може бути більше. І способів усунення проблеми теж.

Чому на вікнах утворюється конденсат

Чому на вікнах утворюється конденсат

Вікна можуть пітніти тому, що в цей момент в кімнаті дуже волого. Вода, що кипить в чайнику і каструлі на плиті, велика кількість білизни на сушінні, пара з ванної це все впливає на рівень вологості в квартирі. Причиною також можуть бути рясно политі квіти на підвіконні або акваріум.

У приміщенні, що погано провітрюється, джерела зайвої вологи призводять до накопичення води на профілі вікна, укосах і в кутах отвору. Завжди важлива функціонуюча витяжка. Якщо вентиляційний канал забитий пилом і сміттям, ефективність провітрювання сильно знижується.

У деяких випадках на появу крапель води впливає широке підвіконня або непродумана перебудова віконного отвору. Це порушує конвекцію теплих мас повітря, вікна не нагріваються належним чином, тому пара на них остигає.

Також читайте:  Побутові справи, які краще виконати до зими

Як позбутися конденсату на вікнах

Деякі з цих методів допомагають усунути причину появи вологи, інші підходять лише тимчасового вирішення проблеми. Пробуйте їх по черзі, доки не знайдете щось підходяще.

Усуньте джерело високої вологості

Перерозподіліть джерела вологи по різних кімнатах, особливо це важливо під час приготування на кухні. Якщо єдиним джерелом будуть люди, вікна повинні перестати покриватися водою. Але якщо рідина на склопакеті все одно з’являється, значить причина в іншому.

Поміняйте штори

Взимку батареї не потрібно ховати за шарами тканини, що впливає на розподіл теплого повітря по кімнаті. Краще використовувати короткі штори із щільного матеріалу. Навряд чи це допоможе позбавитися конденсату повністю, але варто перевірити і цей момент.

Нормалізуйте вентиляцію

Провітрювання – це ефективний метод боротьби з конденсатом у приміщенні. Вологе повітря в кімнаті має замінюватися сухішим, що призведе до природного зниження концентрації вологи.

У морози важливо робити короткочасне провітрювання. Закрийте міжкімнатні двері та відкрийте вікна на кілька хвилин. За цей час більша частина вологи встигне вийти на вулицю, при цьому кімната не охолоне надто сильно.

Для усунення конденсату варто перевірити роботу вентиляційної системи за допомогою тонкого аркуша паперу. Піднесіть його до ґрат на стіні. Якщо папір притягнуло, проблем немає, а якщо він не тримається або відхиляється в інший бік, шахту точно потрібно прочистити.

Провести повне очищення вентиляційної шахти в будівлі може тільки керуюча компанія вашого будинку. Потрібно звернутися до цієї організації зі своєю проблемою. Самостійно можна впорядкувати лише невелику частину, яка пов’язана із загальною шахтою.

Також читайте:  Як прочистити каналізаційні труби вдома

Для цього бажано зняти вентиляційну решітку та промити її. Потім ганчіркою та пилососом приберіть бруд із забитого вентиляційного каналу, підведеного до квартири. Поверніть ґрати на місце.

Підвищіть температуру холодних поверхонь

Холодні поверхні

Склопакети в більшості будівель розташовані поруч із радіаторами опалення, які зазвичай встановлюють під вікнами. Таке місце вибрано спеціально, щоб тепле повітря піднімалося і гріло віконний отвір, а потім решту приміщення.

Можливо, у вас встановлені надто широкі підвіконня, що закривають вікна від батарей. В цьому випадку в поверхню підвіконь можна вбудувати вентиляційні ґрати, проробивши відповідні отвори. Або змінити саме підвіконня на менший варіант, щоб відновити доступ тепла від радіатора до віконного отвору.

Модифікуйте або замініть склопакет

Замініть склопакет

Досить складний варіант — замінити шибки, поставивши натомість нові з теплозберігаючим ефектом. Це допоможе в боротьбі з конденсатом, але обійдеться найдорожче. Метод простіше передбачає встановлення клапана. Він автоматично підтримуватиме постійну циркуляцію повітря. При цьому шумоізоляція та ефект збереження тепла у пластикового пакета не порушаться, хоча це залежить від грамотності вбудовування конструкції.

Клапани можна монтувати відразу при встановленні нових вікон або впроваджувати в готові конструкції. Крім вікон також є припливні клапани, які розміщуються всередині стін. Вони також допоможуть у боротьбі з конденсатом без маніпуляцій зі склопакетами.

Щоб із встановленням клапанів не виникло проблем, краще довірити її фахівцю з оздоблювальних робіт.

Використовуйте осушувач повітря

Осушувач повітря

Це тимчасова міра, яка допоможе позбавитися надмірної вологи і наслідків її впливу, але не усуне причину її появи. Якщо ви вирішите використати такий прилад, шукайте конденсаційну модель. Важливо врахувати обсяг вашого приміщення та співвіднести із зазначеним у характеристиках пристрою.

Також читайте:  Як вимити вікна у будинку: швидко та ефективно?

Осушувач вбирає повітря з кімнати, проводить через фільтр, очищає від пилу, а потім охолоджує. Волога конденсується всередині пристрою і надходить у резервуар для збирання води. Назовні потрапляє осушений потік.

 

Залиште коментар