12.07.2024

Інноваційні системи опалення домоволодіння: 5 варіантів

Cистеми опалення домоволодіння

З кожним роком збільшення вартості опалення дозволяє людині розробляти економніші способи підтримання тепла в приватному будинку. Добре, що сучасні технології дозволяють використовувати природні ресурси, не обмежуючи фантазію.

Сонячні батареї

Для найбільшої ефективності цього методу необхідно дотримуватись певних правил.

Використання батарей має на увазі велику кількість сонячного світла, а отже, їх потрібно використовувати в кліматичних умовах з переважанням світлового дня.
Сонячні батареї

Інфрачервоне випромінювання

Полягає в нагріванні твердих предметів спрямованим потоком променів, які підвищують градуси всередині будинку. Розрізняють два види: переносні та стаціонарні.

Перевага переносного випромінювача полягає у мобільності та можливості переміщення всередині будинку, а також на вулиці.

Стаціонарний залишається безпосередньо на тому місці, де його встановили. Істотні плюси такого обладнання – прийнятна ціна, мінімальна витрата електрики та швидке нагрівання.

Інфрачервоне випромінювання для отоплення

Гідротермальна установка

Ефективний метод, але один із найзатратніших. Він полягає у застосуванні води з найближчого до будови озера. Якщо такого не виявиться поблизу, це значно ускладнить завдання під час встановлення. Переваги полягають в універсальності системи, простоті використання, пожежній безпеці та низькій витраті електроенергії. Недоліком є висока вартість обладнання.

Установка включає геотермальний насос, зовнішній контур (опалювач) і внутрішнє розведення.

Ідея гідротермальної установки полягає в теплообміні ґрунтових вод, які хитаються та проходять по зовнішньому контуру за допомогою насоса.

Гідротермальна установка для отоплення

Геотермальна установка

Має близьку схожість із гідротермальною установкою. Відрізняється вона лише тим, що тепло, що надходить, виходить з надр землі. Опалювальні конструкції можна розташовувати як вертикально, і горизонтально.

Також читайте:  10 порад, як захистити меблі від проказ домашніх тварин і відучити їх псувати

При вертикальному розташуванні потрібно буріння свердловин пристойної глибини. При горизонтальному необхідно достатньо місця для встановлення, що не завжди можливо.

Основними позитивними моментами є мале споживання електроенергії, тривалий термін експлуатації. До мінусів можна віднести високу вартість.
Геотермальна установка

Тепловентилятори

Перевага такого опалення полягає в малих габаритах та можливості переміщення територією приватного будинку. Цей спосіб підходить, якщо немає необхідності підтримувати постійну температуру. Може використовуватися цілий рік. Поділяються на переносні та стаціонарні. Найкраще в процесі використання показав себе водяний тепловентилятор, оскільки відсутня ризик спалаху від перегріву.

Вибирати опалювальну систему краще за все ще на етапі будівництва приватного будинку. Якщо такої можливості немає, варто врахувати всі необхідні критерії, які є найбільш вигідними для конкретного приміщення.

Залиште коментар