25.05.2024

7 нетуристичних міст на півдні Польщі

7 нетуристичних міст на півдні Польщі

Польща, красива і все ще трохи недооцінена країна в Центральній Європі. Незважаючи на те, що роками це було непопулярне місце, зараз воно швидко змінюється. Щороку все більше іноземних туристів відвідують польські міста. На півдні країни Краків і, можливо, Воцлав є найпопулярнішими напрямками для відпочинку у місті. Про ці місця можна прочитати чи не в кожному путівнику. Але що, якщо ви хочете побачити більше, ніж просто ці популярні туристичні місця? У цій статті ми представимо вам список із 7 нетуристичних міст на півдні Польщі, де ви відчуєте місцеву атмосферу та побачите, як виглядає повсякденне життя.

1. Глівіце.

Глівіце

Ви летите в аеропорт Катовіце і цікавитесь, що цікавого можна побачити поблизу? Відвідайте Ґлівіце, одне з найстаріших і найкрасивіших міст цієї частини Польщі. Обов’язково сходіть на площу Ринок і прогуляйтеся по невеликому Старому місту, де ви знайдете багато милих ресторанів і кафе. Ви також можете відвідати Palm House, знамениту радіостанцію та прогулятися вулицями Ґлівіце, де є багато історичних багатоквартирних будинків і красивих старих церков. Якщо ви хочете почитати про це місто чи просто переглянути більше фотографій, перегляньте допис: 10 найпопулярніших речей, які варто зробити у Ґлівіце, Польща. Дістатися до Ґлівіце з аеропорту Катовіце можна автобусом AP1, квиток коштує 14 злотих (3-4 євро), дорога займає близько години.

2. Прудник.

Прудник.

Якщо ви бажаєте відвідати невелике гарне містечко та здійснити похід у гори, Пруднік на півдні Польщі стане ідеальним місцем. Ви тільки подивіться на цю красиву площу Ринок із бароково-класицистичною будівлею Ратуші посередині! Вражаюче, чи не так? Є також інші цікаві місця, які можна побачити, такі як вежа Вок, міські стіни, красива церква Архангела Михаїла та міський парк. Відвідавши Пруднік, ви можете відправитися в сусідні Опавські гори. Ви бачите їх на картинці? Вони зліва.

Також читайте:  15 найпопулярніших місць у Кракові, Польща

3. Пачкув.

Пачков

Пачкув – невелике містечко на півдні Польщі, яке часто називають польським Каркасоном. Це пов’язано з тим, що Пачковські укріплення є найкраще збереженою пам’яткою міської оборонної архітектури в Польщі. Тут багато архітектурних перлин і пам’яток, яким сотні років! Найкраще, що варто побачити в Пачкуві, це його середньовічне Старе місто, оборонні стіни, готичний костел Івана Євангеліста та будинок міського ката (Dom Kata). У Пачкуві також є один із небагатьох виноградників у цій частині країни.

4. Глухолази.

Глухолази

Якщо ви знаходитесь у Пруднику чи Опавських горах, варто також відвідати сусідні Глухолази. Це маленьке містечко колись було здравницею, де хворих лікували водолікуванням. Найкраще, що варто побачити в Глухолазах, — це Ринкова площа та Старе місто з картатим міським плануванням за зразком римського військового табору. Також варто оглянути костел Св. Вавжинця, Верхню надбрамну вежу та прогулятися Парковою горою, де є історична оглядова вежа.

5. Тарновські гори.

Тарновські гори

Тарновські Гори, прихована перлина південної Польщі. Місто розташоване всього в 20 км від аеропорту Катовіце, в 30 км від Глівіце і Катовіце. Тут можна побачити як прекрасне Старе місто, так і захоплюючий світ підземних коридорів і тунелів. Чи знаєте ви, що в Тарновських Горах є найдовший у Польщі підземний потік човнів? Якщо ви тут, не забудьте прокотитися на човні підземними коридорами Чорної форельної штольні або Історичної срібної копальні. Дивовижний досвід! Не забудьте відвідати площу Ринок і прогулятися вуличками Старого міста. Історія Тарновських гір сягає 16 століття, і тут можна побачити багато цікавої архітектури.

Також читайте:  10 найкращих речей, які варто зробити у Ґлівіце, Польща

6. Катовіце.

Катовіце

Це місто відрізняється від інших, які я тут згадав. У Катовіце ви не знайдете середньовічної Ринкової площі, оточеної історичними багатоквартирними будинками, або чарівного старого міста. Однак у столиці Верхньосілезького промислового району є ще багато цікавого. Чи знаєте ви, що перший хмарочос у Польщі був побудований в Катовіце? Більше того, у цьому місті ви знайдете багато захоплюючих модерністських будівель і цікавого вуличного мистецтва. Перебуваючи в Катовіце, не забудьте відвідати спортивно-розважальний зал Spodek. Також варто відвідати Міжнародний конгрес-центр, будівлю Симфонічного оркестру Польського національного радіо, Сілезький музей та історичне шахтарське поселення Нікішовець.

7. Рацібуж.

Рацібуж

Колись це місто було справжньою архітектурною перлиною, але після Другої світової війни його майже зрівняли з землею. Цеглу зі знесених будівель використали для відбудови столиці Польщі Варшави. Сьогодні Рацібуж, розташований приблизно за 50 км від Ґлівіце, вже не те місто, яким був колись, але його, безумовно, варто відвідати. Якщо у вас є автомобіль і трохи вільного часу, то варто проїхатися сюди, адже дорога з Глівіце дуже мальовнича і веде через ліси, які приховують багато перлин, таких як Цистерціанське абатство та історична вузькоколійна залізниця в Рудах. Потрапивши в Рацібуж, обов’язково відвідайте площу Ринок і прогуляйтеся вуличками Старого міста. Архітектура тут справжня суміш різних стилів, але я думаю, що місто все одно справді чарівне. Не забудьте відвідати замок Рацібуж і спробувати пиво Raciborskie з місцевої пивоварні.

Також читайте:  Świerklaniec Park, Польща – красива осіння прогулянка
Booking.com

Сподіваємось, вам сподобаються нетуристичні міста на півдні Польщі, про які ми згадали, і ви приємно проведете час, досліджуючи їх. Розташування цих місць і найближчих аеропортів можна знайти на карті вище. Однак, якщо у вас виникнуть запитання про те, як туди дістатися чи що подивитися, ви можете залишити коментар тут. Яке найгарніше нетуристичне місто, яке відвідали ви в Польщі?

Залиште коментар