25.05.2024

Королівський замок Вавель – повний путівник

Королівський замок Вавель

Розташований у самому серці Кракова – на березі Вісли, Вавельський королівський замок стоїть на мальовничому Вавельському пагорбі. Хоча походження його перших мешканців невідоме, королі середньовіччя відіграли вирішальну роль у розвитку замку: Владислав І та Казимир ІІІ Великий.

Вавельський замок слугував королівською резиденцією та фортецею польських королів, поки Краків був столицею країни. З того часу замок є гордістю Польщі та символом влади.

Також читайте: 15 найпопулярніших місць у Кракові, Польща

Вавельський замок є одним з найважливіших, найкрасивіших і найбільших польських замків. Фактично жодна екскурсія Краковом не обходиться без відвідування замку. Протягом століть він неодноразово перебудовувався та реставрувався через крадіжки, пожежі та війни, тому охоплює багато різних архітектурних стилів. Неймовірне розмаїття замку дає можливість повернутися в минуле і помилуватися його вражаючою красою.

Сьогодні Вавельський замок є музеєм і одним з найважливіших місць для відвідування у Кракові. Тут зберігаються приголомшливі картини, прекрасні скульптури, вишукані гобелени та багато інших історичних предметів.

Години відвідування та пори року

Оскільки більшість туристів відвідують замок влітку, він відкритий для відвідувачів щодня. З понеділка по п’ятницю з 9:30 до 17:00 та з суботи по неділю з 10:00 до 17:00.

Години роботи залежать від сезону і є більш обмеженими взимку. Взимку всі сезонні виставки закриті, а по понеділках всі виставки закриті.

Квитки до Вавельського замку

У Вавелі є багато різних експонатів, і ви можете вибрати, який саме експонат ви хочете побачити, тому для кожного експоната існує окремий квиток.

Ми в Rosotravel допоможемо вам вибрати експонати і придбати квитки заздалегідь. Кожному квитку присвоюється певний час, протягом якого ви можете відвідати виставку.

Якщо у вас виникне час очікування, ви можете відпочити в одному з двох кафе, з одного з яких відкривається вид на Віслу, а інше розташоване в стінах комплексу біля садів.

Відвідування Вавельського замку

Якщо ви вирішили відвідати Вавельський замок і не знаєте, як це зробити? Є два варіанти:

Ви можете поїхати на Вавельський пагорб і купити квиток на екскурсію на місці. Але ви ніколи не можете бути впевнені, що отримаєте квиток, оскільки кількість квитків обмежена і продається протягом дня, до того ж черги в касах можуть бути досить довгими і непідйомними. Багато туристів поверталися назад, так і не отримавши квитка.

Також читайте:  Świerklaniec Park, Польща – красива осіння прогулянка

Ви можете забронювати квиток заздалегідь через Росотревел. У цьому варіанті вам доведеться заплатити заздалегідь, АЛЕ ваше місце буде гарантовано, і ви уникнете жахливої черги до квиткової каси. Це дійсно найрозумніше рішення, і ви можете нам довіряти.

Що подивитися

Королівські приватні апартаменти

У часи свого розквіту Вавельський замок був перетворений на розкішну ренесансну резиденцію. У той час покої на першому поверсі були призначені для особистих покоїв короля, його найближчого оточення та королівського двору.

Сьогодні екскурсія по королівських апартаментах проведе вас верхніми рівнями замку і розповість детальну історію кожної кімнати, в якій королі і королеви спали, молилися і їли. Екзотичні картини продовжують прикрашати стіни, а також меблі та предмети побуту, якими користувалися члени королівської родини. Виставка відкрита з вівторка по неділю.

Кафедральний собор

Королівський собор був побудований для того, щоб королі і королеви могли відвідувати месу прямо в замку. Коли ви входите, вас попросять прикрити плечі. Через його популярність, відвідувачам доводиться йти в одному напрямку і милуватися багато прикрашеним собором.

Досліджуючи його, переконайтеся, що ви добре роздивилися кожну маленьку молитовну кімнату. Для кожного короля будували по одній молитовній кімнаті, і ви дійсно можете побачити, як розвивався стиль і архітектура Кракова, просто оглянувши кожну молитовну кімнату. Фотографувати всередині заборонено, тому ви зможете забрати з собою лише свої спогади.

Пізніше ви можете спуститися до крипти під костелом, де знаходяться 4 могили відомих польських поетів та відомого піаніста Фридерика Шопена. Ваша екскурсія по цьому об’єкту буде завершена після огляду Королівських гробниць, Дзвону Сигізмунда та Музею собору.

Пам’ятник Іоанну Павлу ІІ та музей Кафедрального собору

Досліджуючи замковий комплекс, ви натрапите на пам’ятник у натуральну величину колишньому місцевому хлопчині, який став Папою Римським, святим Іоанном Павлом II. Соборний музей був відкритий ним самим (тоді ще кардиналом Каролем Войтилою) у 1978 році і містить численні релігійні артефакти та цінні королівські відзнаки.

Коронна скарбниця та збройова палата

Виставка “Коронна скарбниця та збройова палата” дає змогу зазирнути в інший час. Тут представлені сліпучі ювелірні вироби, коштовне каміння, прекрасний керамічний посуд, середньовічна зброя та обладунки, гармати та інші важливі історичні об’єкти.

Також читайте:  15 найпопулярніших місць у Кракові, Польща

Однак найбільш вражаючим експонатом, який можна побачити тут, є коронаційний меч польських королів, що датується 1500-ми роками і належав родині Кін.

Східне мистецтво

У середньовічні часи члени польської королівської родини захоплювалися творами кераміки та мистецтва з Китаю, Туреччини, Ірану та багатьох інших країн.

Сьогодні ця прекрасна виставка містить ці унікальні колекції, а також деякі військові предмети, такі як зброя і трофеї, здобуті королем під час перемоги над турецькою навалою. Виставка відкрита з вівторка по неділю.

Східне мистецтво в Вавельському замку

Втрачений Вавель

Розташована в підвалі замку, ця виставка показує, як замок Вавель і його будівлі розвивалися протягом останньої тисячі років.

При вході є підвищена платформа, звідси ви побачите руїни оригінальних стін замку. Тут також є деякі археологічні знахідки, такі як кераміка та предмети побуту, якими користувалися ті, хто жив у замку в минулому.

Це чудова подорож через розкопки, скульптури, різьблення та кам’яну кладку, що датуються кінцем 10 століття. Ця виставка відкрита з вівторка по неділю. У понеділок вхід на цю виставку вільний, тому вона переповнена. Щоб потрапити на виставку, вам все одно доведеться купити безкоштовний квиток, а стояння в довгій черзі за ним може зайняти до 2 годин.

Державні кімнати

Виглядаючи так само гарно, як і в давнину, Державні кімнати зберегли багато своїх оригінальних особливостей і готичну атмосферу. Тут є кілька кімнат з королівськими меблями, картинами, предметами побуту і, найголовніше, прекрасною колекцією гобеленів. Обов’язково підніміть очі вгору, стелі тут надзвичайно красиві.

Це кімнати, де колись королівська сім’я засідала, розважалася і приймала гостей. Серед найцікавіших – Зала сенаторів – найбільша кімната в замку, Зала послів – з 30 дерев’яними головами на кесонній стелі, а також оригінальний трон, який оживає величчю минулого Польщі. Ця виставка відкрита з вівторка по неділю.

Порада: Рекомендуємо прочитати про Державні зали перед відвідуванням, або ж ми можемо надати вам аудіогід на вашій мові.

Дракон та його печера

Чи знали ви, що під територією замку знаходиться печера, якій 12 мільйонів років? Легенда свідчить, що на вершині пагорба жив дракон, який охороняв його, поки його не завоювали і не заснували місто Краків.

Перебуваючи тут, дізнайтеся про історію вбивці драконів 16 століття, досліджуючи глибини Злодійської вежі, через печеру довжиною 270 метрів.

Також читайте:  7 нетуристичних міст на півдні Польщі

Ця експозиція знаходиться на шляху до виходу, вниз по річці. На виході вас зустріне статуя вогнедишного дракона. Виставка відкрита з понеділка по неділю.

Сандомирська вежа

Це одна з трьох артилерійських веж комплексу Вавель і єдина, на вершину якої можна піднятися пішки. Вежа була побудована в 1460 році, і з її вершини відкривається просто дивовижний краєвид. Ви отримаєте 360-градусний вид на річку та замковий комплекс.

Для цього вам доведеться подолати 137 сходинок, щоб досягти вершини, і на кожному рівні ви отримаєте інформацію про історію та реконструкцію вежі протягом століть. Ці артилерійські вежі використовувалися для захисту міста від будь-яких нападів. А в мирний час вежа функціонувала як в’язниця. Виставка відкрита з понеділка по неділю.

Slodki Wawel

Slodki Wawel – це відома і улюблена місцева кондитерська і магазин шоколаду. До послуг відвідувачів кафе та чудова тераса, яка працює навесні та влітку.

Ви можете насолодитися цим історичним брендом, який задовольняє ласунів з 1898 року. Тут можна придбати їстівні сувеніри та скуштувати популярні місцеві делікатеси, такі як “Каштанки”, “Крувка”, “Мешанка Краківська Малага” та інші.

Після того, як ви відвідаєте всі експонати, вас чекає ще багато цікавого. Ви попрямуєте до красиво доглянутих газонів і садів. Ви відвідаєте королівські сади, верхні та нижні тераси, фруктові сади та невеликі виноградники. Це ідеальне місце, щоб посидіти і насолодитися прекрасними околицями замку.

Відвідування Вавеля

Вавельський королівський замок дуже популярний серед місцевих жителів і туристів, тому кількість відвідувачів обмежена, а квитки на екскурсії та виставки розписані за часом, щоб уникнути переповнення.

Отримати квиток не дуже легко. Щоб забезпечити собі вхід і уникнути довгих черг, краще заздалегідь забронювати квитки в Росотревел, а якщо вам потрібен гід, який володіє іноземною мовою, ми можемо організувати і це, але за попереднім замовленням.

Нарешті, після того, як ви закінчите досліджувати Вавельський комплекс, найкращий спосіб завершити вечір – це спостерігати захід сонця вздовж річки біля статуї дракона.

Сподіваємося, що ця стаття зацікавила вас відвідати Вавельський замок. Це місце з давньою історією та мальовничими пам’ятками. Він неодмінно вразить вас і стане незабутньою частиною вашої подорожі до Кракова.

Найкращий спосіб відвідати Вавельський замок – це екскурсія з компанією Rosotravel. Це дозволить вам більше зануритися в історії та таємниці замку, його колишніх володарів і його скелясте минуле.

Для тих, хто відвідав Вавельський замок, сподіваємось, що ви чудово провели час. Повідомте нас у коментарях нижче, яка частина замку була для вас найцікавішою.

Залиште коментар