25.05.2024

Джонсон знову приїхав до України та зустрівся із Зеленським

Джонсон зустрівся із Зеленським

Колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон знову приїхав до України – вже вчетверте з 24 лютого, але вперше у неофіційній якості. З вересня він не обіймає жодних постів, окрім посади депутата британського парламенту від свого виборчого округу. Borisas Johnsonas, Volodymyras Zelenskis© twitter

Джонсон зустрівся з президентом Володимиром Зеленським і відвідав київські передмістя Бучу і Бородянку, які важко постраждали від війни. Кореспондент Бі-бі-сі в Україні Джеймс Вотерхаус розмістив у “Твіттері” відео зустрічі Джонсона з Зеленським. На кадрах видно, що Зеленський вийшов назустріч Джонсону надвір. Джонсон емоційно вигукує: “Вам не варто так турбуватися, боже мій, це занадто велика честь, ви надаєте мені занадто велику честь, пане президент!”

“Я чув ваші заяви в Давосі, дуже дякую за них. Дякую за підтримку нашої країни”, – сказав Зеленський Джонсону.

Під час Давоського форуму Джонсон закликав країни світу надати українцям танки. “Потрібно дати Зеленському всі інструменти, які йому потрібні, щоб зробити справу. І вони переможуть!” – говорив тоді Джонсон.

Візит Джонсона збігся з часом з появою чергових звинувачень на адресу Джонсона в неакуратності з особистими фінансами. У неділю голова опозиційної Лейбористської партії Аннеліза Доддс закликала провести термінове розслідування тверджень, які містяться у публікації газети Sunday Times, присвяченій Джонсону.

Її журналісти стверджують, що голова ради керуючих Бі-бі-сі Річард Шарп допоміг Джонсону забезпечити гарантії для позики, і це сталося за кілька тижнів до того, як тодішній прем’єр рекомендував Шарпа на посаду в британській мовній корпорації.

Також читайте:  Кандидат у президенти Чехії засумнівався, що прийде на допомогу Польщі

Шарп заявив, що конфлікту інтересів у цьому випадку не було, і він просто допоміг одним людям знайти інших. У заяві представника Джонсона сказано, що тодішній прем’єр не отримував від Шарпа консультацій із фінансових питань.

Під час візиту до Києва Джонсон не прокоментував публікацію Sunday Times.

З президентом України він обговорив підготовку “саміту миру”, який планується провести у січні та на якому Київ сподівається реалізувати свою формулу миру .

“Впевнений, що найкращою гарантією для нас було б членство в НАТО, – сказав Зеленський. – Важливо активно просувати думку про те, що наша держава має стати членом Альянсу”.

Під час війни Великобританія стала одним із найпослідовніших союзників України. Вважається, що саме Джонсон допоміг об’єднати західних лідерів щодо надання військової допомоги Києву. Він також став першим іноземним керівником, котрий відвідав Київ після початку російського вторгнення.

Лондон не лише постачає Україні значні обсяги озброєнь, він також навчає тисячі українських військовослужбовців.

Залиште коментар