25.05.2024

Sony A7 III vs A7 IV – 10 основних відмінностей та порівняння

Sony A7III vs Sony A7IV порівняння

A7 mark III стала найпопулярнішою повнокадровою камерою в момент її випуску у 2018 році. Поєднуючи відмінну якість і продуктивність за конкурентною ціною, вона зробила важливий внесок у зростання популярності бездзеркальних камер Sony.

Три роки по тому з’явилася модель A7 IV, яка покликана зайняти дуже важливе місце на ринку. Чи є вона наступницею, на яку ми всі так довго чекали? Давайте дізнаємось!

10 основних відмінностей у двох словах

 1. Якість зображення: A7 IV має більшу роздільну здатність, дещо ширший динамічний діапазон і оновлені колірні профілі з кращою передачею відтінків шкіри
 2. Автофокус: додавання відстеження в реальному часі та функції автофокусування для птахів є основним покращенням. На відміну від A7 III, функція автофокусування працює і в режимі відеозйомки.
 3. Серійна зйомка: обидві камери мають однакову швидкість серійної зйомки 10 к/с, але вона зменшується до 6 к/с при використанні нестисненого або стисненого без втрат RAW на A7 IV. Остання має кращий буфер при використанні дорогої карти CFexpress Type A.
 4. Відео: у новій моделі є багато покращень, зокрема 10-бітовий формат 4:2:2, відсутність обмежень на запис, 4K 60p (режим кадрування), трохи ширший динамічний діапазон і краща передача відтінків шкіри. A7 III має менше шуму на високих значеннях ISO.
 5. Стабілізація зображення: незначне покращення для фотографій, а активний режим для відео в A7 IV стане у пригоді під час прогулянок з фотоапаратом.
 6. Дизайн: незначні зміни зробили нову фотокамеру зручнішою в руці, а також надали їй більше можливостей для налаштування та покращили систему меню.
 7. Видошукач/монітор: більша роздільна здатність і частота кадрів у видошукачі, багатокутний РК-екран і більше сенсорних можливостей у новій моделі
 8. Карти пам’яті: два слоти для карт пам’яті SD на обох камерах. A7 IV також може використовувати одну карту пам’яті CFexpress (тип A), але це варто робити лише для особливих потреб.
 9. Додаткові функції: модель IV має додаткові налаштування та опції, наприклад, можливість використовувати її як веб-камеру за допомогою простого USB-з’єднання (плагін не потрібен).
 10. Ціна: A7 III коштує дешевше.
Також читайте:  Незабаром у ChatGPT з'явиться офіційна версія для Android

Sony-A7iii і A7iv - характеристики

Основні характеристики

A7 III

 • Сенсор: 24,2-мегапіксельна матриця BSI Exmor R CMOS формату 35 мм
 • Система об’єктива: E-mount
 • Захист від погодних умов: Так
 • Внутрішня стабілізація: Так (5-осьова)
 • Автофокус: гібридний з 693 фазовими та 425 контрастними точками визначення
 • Серійна зйомка: 3 к/с до 10 к/с з відстеженням АЕ/АФ
 • Чутливість ISO: 100 – 51200 ISO (витягнути 50, натиснути 204800)
 • Витримки затвора: 1/8000 – 30 с, Bulb
 • Видошукач: 0,5-дюймовий OLED з 2,36 млн точок, 23-міліметровим окуляром, 0,78-кратним збільшенням і частотою оновлення 60 кадрів в секунду
 • Задній монітор: Поворотний 3″ РК-дисплей (0,92 млн точок) з чутливістю до дотику
 • Запис відео: 4K до 30 к/с, Full HD до 120 к/с, S-Log та гамма HLG
 • Вбудований спалах: немає
 • Додаткові функції: WiFi, Bluetooth, кріплення, інтервалометр, прив’язка, два слоти для карт пам’яті SD
 • Габарити: 126.9 x 95.6 x 73.7 мм
 • Вага: 650 г (включаючи акумулятор і карту пам’яті)
 • Версія прошивки: 4.01

A7 IV

 • Сенсор: 33,0 Мп формату 35 мм BSI Exmor R CMOS
  Система об’єктива: E-mount
  Захист від погодних умов: Так
  Внутрішня стабілізація: Так (5-осьова)
  Автофокус: гібридний з 759 фазовими та 425 контрастними точками визначення
  Серійна зйомка: Від 3 до 10 кадрів в секунду з відстеженням АЕ/АФ
  Чутливість ISO: 100 – 51200 ISO (може витягнути 50, підняти до 204800)
  Витримки затвора: Від 1/8000 до 30 с, Bulb
  Видошукач: 0,5-дюймовий OLED з 3,69 млн точок, 23-міліметровою точкою спостереження, 0,78-кратним збільшенням і частотою оновлення 120 кадрів в секунду
  Задній монітор: Багатокутовий 3″ РК-дисплей (1,04 млн. точок) з сенсорною чутливістю
  Запис відео: 4K до 60 к/с, Full HD до 120 к/с, внутрішній 10-бітний 4:2:2, S-Log, Cinetone та гамма HLG
  Вбудований спалах: немає
  Додаткові функції: WiFi, Bluetooth, брекетинг, інтервалометр, Wifi Tethering, потокове передавання через USB, два слоти SD
  Габарити: 131.3 x 96.4 x 79.8 мм
  Вага: 658 г (включаючи батарею та карту пам’яті)
  Версія прошивки: 1.00
Також читайте:  Всі переваги та недоліки смартфона Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Висновок

У 2018 році Sony все ще мала довести, що вона є гідним суперником таких компаній, як Canon і Nikon, і A7 III (разом з A7R III і A9) зробила саме це. Це було не просто відповідне оновлення, що стосувалося якості та продуктивності – воно також включало речі, які допоможуть фотографам сприймати Sony більш серйозно, наприклад, два слоти для карт пам’яті, джойстик автофокусування та довший час роботи від батареї. A7 III має всі ці характеристики, і ми думаємо, що саме тому її можна сприймати як більш “революційну”, ніж її наступницю.

Сільська дорога і вид на пагорби на заході сонця
A7 III, 1/60s, f/8, ISO 100 – FE 16-35mm F2.8 GM

A7 IV з’явилася у 2021 році, коли Sony вже нічого не потрібно було доводити, коли мова йшла про якість, продуктивність та ринкові продажі. Це головний гравець на ринку камер зі змінними об’єктивами. Тож наступник – це вдосконалення, підтримка серії в ногу з природним розвитком технологій і збереження її конкурентоспроможності з брендами-конкурентами.

І хоча спочатку модель Mark IV може здатися менш цікавою, тестування, яке тривало більше місяця, переконало мене в тому, що це справді чудове оновлення.

Ви отримуєте кращу ергономіку, більше можливостей для налаштування, покращений електронний видошукач і кращі сенсорні можливості. Збільшено роздільну здатність сенсора та динамічний діапазон без особливих втрат на високих значеннях ISO. АФ зі стеженням є надійнішим, а функція АФ з відстеженням працює і з птахами. Ви можете записувати відео з більшою глибиною кольору, а також вищим бітрейтом і частотою кадрів. Існує більше розширених налаштувань для керування кожним аспектом вашого фото чи відео. І останнє, але не менш важливе: є багато тонких, але корисних покращень, таких як можливість змінювати колір зони автофокусування, які роблять роботу користувача більш приємною.

Також читайте:  Як зробити темну тему в Instagram
Морозний ранок із сонцем за деревом
A7 IV, 1/640s, f/5.6, ISO 100 – FE 20mm F1.8 G

Звичайно, не все варте оновлення. Немає ніякої реальної вигоди з точки зору швидкості безперервної зйомки або роботи електронного затвора. Вбудована стабілізація зображення дає деякі переваги під час відеозйомки.

Як завжди, вирішувати, чи варто купувати нову модель замість попередньої, вирішувати вам, виходячи з ваших фотографічних потреб.

Залиште коментар