12.06.2024

Потіють ноги, як перемогти запах за допомогою «правильних» шкарпеток

У кожній стопі дорослої людини міститься щонайменше 125 тисяч потових залоз. Ступні містять більше потових каналів на 1 см.кв, ніж інше місце на тілі людини. При підвищенні температури навколо ноги піт використовується організмом для охолодження. Однак через порушення правил гігієни, неправильного підбору шкарпеток та взуття або проблем зі здоров’ям може відбуватися порушення процесу виділення поту.

Пітніють ноги - потрібні правильні шкарпетки
Потрібні правильні шкарпетки.

Важливе та тепле середовище – це ідеальні умови для розмноження більшості видів бактерій. Власне, людський піт, який не зміг швидко випаруватися, допомагає створити саме таке середовище. У процесі життєдіяльності мікроорганізми синтезують специфічні кислоти, які у свою чергу стають причиною утворення неприємного запаху. Найгірше припадають людям, які через біологічні особливості або проблеми зі здоров’ям страждають від підвищеного виділення поту.

Вся справа в мікросередовищі.
Вся справа в мікросередовищі.

В цьому випадку найбільше дістається вже згаданим ступням, які не тільки виробляють найбільше поту, а й укладені у повсякденному житті в шкарпетки та взуття. Вирішувати проблему підвищеного потовиділення можна різними способами, зокрема медичними, за допомогою різноманітних мазей. Проте, всі додаткові заходи не дадуть належного результату, якщо не використовувати у своєму гардеробі правильні шкарпетки.

Непоганий варіант носіння з нейлону
Непоганий варіант носіння з нейлону

Біда в тому, що деякі шкарпетки не лише утримують тепло людського тіла, а й не дозволяють поту нормально залишати поверхню шкіри. Ідеальним варіантом будуть шкарпетки, що вбирають вологу (водогодні). Роблять такі з мериносової вовни, поліестеру, нейлону та в деяких випадках з поліефірної тканини. При цьому особливу увагу слід звернути саме на вироби із вовни мериносу. Повною протилежністю будуть шкарпетки з бавовни або з високим вмістом даного матеріалу. Такі брати точно не варто, якщо є проблеми з ногами, що потіють.

Також читайте:  Що буде, якщо мити голову щодня
На холодний період підходять шкарпетки з вовни
На холодний період підходять шкарпетки з вовни

Залиште коментар