12.07.2024

«Липучка» чи «шипи»: на якій зимовій гумі краще зупинити вибір

«Липучка» чи «шипи» на зиму

Серед автомобілістів є кілька споконвічних спорів, навколо яких рік у рік на просторах інтернету ламаються численні списи. Одним з таких можна сміливо вважати дискусію про те, яка зимова гума для наших широт краща – брутальні «шипи» або традиційніша «липучка». Саме час глянути на обидві гуми ближче, щоб спробувати виділити слабкі та сильні сторони кожної.

1. Фрикційні покришки

Звичайні зимові шини.
Звичайні зимові шини.

Фрикційні зимові покришки або просто «липучки» серед автомобілістів – це звичайні зимові нешиповані покришки. Назва гуми походить від англійського слова “friction”, яке перекладається як “тертя”. Крім очевидної відсутності шипів, для фрикційних покришок властиве використання м’якшої гуми, більша глибина протектора, більша кількість ламелів для забезпечення стабільної «плями» контакту. Іноді до складу фрикційної гуми додають дрібні тверді частинки.

Плюси: гума показує непогані результати як на сухому, так і мокрому асфальті. Фракційні шини вважаються безшумними. Ламелі не псують дорожнього покриття. Такі шини дозволені в усіх країнах Європи.

Мінуси: нікудишні характеристики при русі заледенілою трасою.

2. Шиповані покришки

Шипи найкраще для заміських трас
Шипи найкраще для заміських трас

Шиповані шини є повною протилежністю фрикційної гуми. Загалом назва таких покришок говорить сама за себе. Головна особливість – наявність шипів, покликаних підвищити зчеплення із проблемним слизьким покриттям. З інших особливостей можна виділити менше ламелей, меншу глибину протектора. Також у шипованих покришках завжди використовується жорстка гума.

Плюси: забезпечують хороше зчеплення з заледенілою трасою, краще поводяться на снігу, краща керованість та менший гальмівний шлях.

Також читайте:  Огляд Citroen e-C4 X: Комфортний повністю електричний сімейний круїзер

Мінуси: втрачають більшість позитивних якостей на мокрій дорозі, підвищена шумність коліс, шкодять асфальтовому покриттю, трохи збільшують витрату пального, заборонені в деяких країнах, необхідність наносити на автомобіль знак «Ш».

3. То які покришки краще взяти?

Які шини і де застосовувати
Залежить від того, де їздитимеш.

Виходячи з плюсів і мінусів різної гуми, неважко здогадатися, що підбирати покришки слід залежно від завдань, які стоять перед транспортним засобом. На «голому» асфальті «липучки» або фрикційні покришки в цілому показують себе краще. Тому на них варто зупинитися тим, хто більшу частину часу їздить містом, дорогами, на яких майже не зустрічається льоду і снігу. Відповідно «шипи» настійно рекомендуються тим, хто їздить насамперед за містом і в сільській місцевості, дорогами на яких у зимовий період нерідко зустрічаються заледенілі ділянки.

Різниця принципова
Різниця принципова.

 

Залиште коментар