17.04.2024

Утеплення автомобіля самостійно – покрокова інструкція

Утеплення автомобіля Nissan

Зима – неприємна пора року для працездатності автомобіля. Сильний мороз погіршує ефективність двигуна та створює некомфортні умови для пасажирів транспорту. Ці фактори заважають водінню, тому багато водіїв починають ставити питання: чим утеплити автомобіль зсередини своїми руками, щоб перебувати в транспортному засобі було приємно.

Причини зимового утеплення машини

Працездатність автомобіля залежить від температури навколишнього середовища. Безпечним діапазоном є проміжок від 25 до 15 градусів. Настання короткочасного зниження температури не позначається на роботі основних систем автомобіля, але мороз може стати причиною виникнення серйозних поломок.

Перед утепленням машини необхідно ретельно вивчити погодні умови вулиці. Тимчасове зниження температури до -10 градусів не шкодить роботі пристрою та додаткове утеплення збільшує ризик перегріву двигуна.

У разі усталених тижневих морозів слід коригувати весь процес експлуатації транспорту. Холод викликає кілька серйозних порушень у роботі автомобіля:

 • Підвищує в’язкість моторної олії, що впливає на тиск подачі і викликає нестачу в мастилі елементів двигуна.
 • Підвищує тривалість прогріву салону. Процес збільшує витрату палива, так як карбюратор формує додаткову паливоповітряну суміш.
 • Зниження ефективності роботи акумулятора. Заряд батареї не встигає відновлюватись після короткочасних поїздок.

Мороз негативно впливає на механічні та технічні рідини, а також дає додаткове навантаження на вузли автомобіля. Попередня комплексна підготовка автомобіля, про яку йтиметься нижче, допоможе відповісти на запитання: як утеплити машину.

Також читайте:  5 вигаданих небезпек від автомобіля: викриваємо все

Утеплення передніх дверей

Утеплення капота

Термоізоляція капота – елементарний процес, який підвищує ефективність запуску двигуна. Якість утеплення залежить від способу експлуатації та використовуваних матеріалів.

Найпоширенішим методом недорогої теплоізоляції капота є прикріплення спеціального матеріалу під капот машини. Це перш ніж слід утеплити авто. Для цього можна використовувати кілька основ:

 • Фольгоізолон. Багатошаровий матеріал, здатний витримати температуру від -60 до +105 градусів. Стійкий до вологи та будь-яких технічних рідин.
 • Пінофол. Високоефективний матеріал на основі поліетилену та фольги. Має звукоізоляційні властивості.
 • Сплен 3004. Газонаповнений пінополіетилен з гідними характеристиками. Забезпечує придушення шумів та зберігає тепло підкапотного простору.

Матеріали також вирізняються простим процесом монтажу. Щоб самостійно зробити термоізоляцію, необхідно створити паперовий макет внутрішньої поверхні. Вирізати заготовки та прикріпити їх до теплоізоляційного матеріалу. Акуратно відрізати елементи та наклеїти на підготовлену поверхню капота.

Бажано використовувати матеріали з готовим шаром, що самоклеїться.

Перед прикріпленням елементів необхідно вимити внутрішню поверхню капота мильним розчином, використовуючи знежирювачі.

Приклад матеріалу

Самостійне утеплення салону авто

На ринку представлені різноманітні види професійних утеплювачів для теплоізоляції салону авто. Вони мають високу ефективність і легкі в експлуатації. Важко зрозуміти який із них краще. Найбільшим попитом користуються ізолон та тівіплен-П. Монтаж матеріалів простий.

Теплоізоляція автомобіля своїми руками має кілька кроків:

 • Попереднє очищення автомобіля, відвідування автомийки.
 • Уважно оглядайте машину на наявність вологи. Потрібно дочекатися повного висихання транспорту.
 • Оглянути двері. Поміняти гумові утеплювачі. Це головне, ніж утеплити двері автомобіля.
 • Герметизація швів радіатора.
 • Бажано провести зовнішню оббивку салону за допомогою меблевих скоб.
 • Утеплити стелю, приклеюючи на нього вініліскожу. Цей матеріал ефективно зберігає тепло. При склеюванні деталей бажано очистити матеріал наждачним папером, що підвищить чіпкість клею.
 • Провести теплоізоляцію підлоги автомобіля власноруч. Для цього необхідно попередньо підготувати форми та вирізати за ними елементи підлоги. Встелити їх на очищену поверхню.
 • Проклеїти кузов теплоізоляційними матеріалами.
Також читайте:  7 причин, чому в автомобілі стала погано гріти пічка

Салон автомобіля має величезне значення для продовження комфортного керування автомобілем. Зниження температури призводить до багатьох порушень внутрішньої системи машини. Наклеювання теплоізоляційних пластів, це перш ніж слід утеплити салон автомобіля.

Утеплення салону може призвести до виникнення неприємного запаху всередині транспорту. Тоді чим утеплити підлогу у машині? Уникнути ефекту допоможуть водовідштовхувальні матеріали.

Термоізоляція салону

Утеплення підкапотного простору

Збереження тепла у підкапотному просторі дозволяє покращити роботу двигуна авто. Пристрій починає повільніше остигати і швидше входити в робочу температуру.

Процес утеплення підкапотного простору полягає у встановленні теплоізоляційного шару над двигуном автомобіля. Оптимальними властивостями для вирішення цього завдання має повсть. Бюджетною заміною повсті є фольгоізолон.

Щоб прикріпити матеріал, необхідно:

 • Обрізати теплоізоляційний шар за розміром.
 • Почати утеплення, закриваючи більший вільний простір, прокласти матеріал уздовж двигуна до захисту картера.
 • Покласти невеликий елемент біля фари.

На ринку також представлені автоковдри, якими настилають підкапотний простір. Вони здатні зберігати тепло протягом чотирьох годин застою автомобіля.

Бажано використовувати автоковдри за температури від -5 до -50. При виборі потрібно ретельно вивчити склад, оскільки використання неякісних матеріалів може призвести до займання авто. Найбільший попит має автоковдра А-1.

Кожна автоковдра призначена для певної марки авто. Це спрощує попередню підготовку шару, оскільки виріб враховує конфігурацію авто та ефективніше справляється зі збереженням тепла. Слід пам’ятати, що цей засіб не витримує застій морозної ночі.

Автоковдра

Захист салону

Захистити салон автомобіля допомагають засоби на основі рідкої кераміки. Унікальний склад створює невидиму плівку на поверхні, яка скочується при висиханні. Захисним засобом рекомендується обробляти:

 • тканинну поверхню;
 • шкіряну поверхню;
 • елементи із пластику.
Також читайте:  Що робити, якщо залив бензин замість дизеля

Засіб запобігає вбиранню пилу, вологи та неприємних запахів, а невидимий бар’єр перешкоджаю негативному впливу ультрафіолету.

Покращення шумоізоляції

Головним фактором у покращенні шумоізоляційних властивостей авто є правильний вибір матеріалів. У спеціалізованих магазинах можна придбати еластичну віброізоляцію. Вона легко вбирає вологу і має антикорозійні властивості. Багато з них також мають самоклеючу основу, яка легко монтується.

Шумоізоляція колісних арок

Перед монтажем слід ретельно обробити поверхню авто та розігріти матеріал будівельним феном до +50 градусів. Для очищення необхідно використовувати знежирювач. Підвищити шумоізоляцію допоможе обклеювання:

 • капота;
 • арок коліс;
 • прорізів.

Сучасним засобом у боротьбі з шумом є універсальні спецущільнювачі. Вони клеяться до штатних ущільнювачів та підвищують шумоізоляційні властивості авто. Спецущільнювачі допомагають зберігати тепло і борються із зайвою вологою.

Замість шумоізолюючих матів можна використовувати рідку ізоляцію. Вона представлена у вигляді мастики та рідкої гуми. Її слід наносити на поверхню за допомогою кисті або пневморозпилювача.

Купівля якісних матеріалів та проведення монтажу згідно з інструкцією допоможе не турбуватися про те, як утеплити машину на зиму. Після повного утеплення транспорту водіння доставлятиме комфорт усім пасажирам.

Залиште коментар