25.05.2024

Ось чому світлофори бувають зеленими, червоними та жовтими

Чому світлофор має такі кольори

Ви завжди замислювалися, чому світлофори мають саме такі кольори?

Одного разу комусь довелося вибирати кольори для світлофора, і вони зупинилися на зеленому, жовтому і червоному. Чому саме так? Можливо, ти ніколи не замислювався над цим питанням. А може, ви задавалися цим питанням роками. У будь-якому випадку, сьогодні ти отримаєш відповідь на це питання! Дізнайтеся більше нижче.

Походження

Щоб з’ясувати, чому були обрані саме ці кольори, було б корисно дізнатися, звідки походять світлофори (і їхні кольори). У 1910 році в США були встановлені перші світлофори. Офіцери використовували свистки та ліхтарі, щоб регулювати потік автомобілів, даючи водіям знати, коли потрібно зупинитися або їхати. У 1920 році Вільям Потс створив перший світлофор. На той час не існувало жодних правил щодо того, які саме світлофори чи візерунки потрібно було використовувати. Тому світлофори виглядали по-різному, де б ви не їхали. У 1935 році Федеральне управління автомобільних доріг створило “Посібник з уніфікованих пристроїв керування дорожнім рухом”, який містив стандарти для всіх знаків і сигналів. Цей посібник також вимагав, щоб світлофори були червоними, жовтими і зеленими всюди.

Кольори

Звідки ж взялися ці кольори? До появи світлофорів поїзди вже використовували світлові сигнали, які допомагали керувати потоком поїздів. На цих світлофорах червоний колір означав “стоп”, білий – “вперед”, а зелений – “рухатися з обережністю”. Коли білий колір викликав проблеми (машиністи могли помилково прийняти його за інший, що призводило до аварій), вони перейшли з білого на зелений для знаку “поїхали”. А оскільки жовтий колір був більш помітним, його зробили жовтим кольором для позначення “діяти з обережністю”.

Також читайте:  Як часто треба міняти зубну щітку, бритву і рушники?

Кольори світлофора

Червоний

Але чому саме червоний? Червоний колір – це колір з найдовшою довжиною хвилі. А це означає, що його можна побачити з більшої відстані. І це дуже корисно, коли мова йде про попереджувальні знаки і світлофори, які хочуть, щоб ви зупинилися заради безпеки.

Тепер ви знаєте, чому світлофори мають ті кольори, які вони мають вже сотню років. Безумовно, це цікавий факт, яким можна поділитися на з друзями!

Залиште коментар