25.05.2024

Скільки прогрівати двигун взимку – універсальна (і корисна) порада

Скільки прогрівати двигун взимку

Холодний двигун не можна навантажувати – це різко знижує його ресурс. А точно визначити, що мотор прогрівся, можна навіть якщо на автомобілі немає покажчика температури.

Немає приладу – немає інформації

На багатьох автомобілях відсутній покажчик температури охолоджуючої рідини. Приклади – Kia Rio минулого покоління (у недорогих комплектаціях), Nissan Note, Chevrolet Aveo та Cobalt.

Щоправда, деякі машини (наприклад, Rio) мають індикатор непрогрітого мотора (піктограма синього кольору). Якщо він згас (це відбувається при досягненні температури 60 градусів) – двигун прогрітий і готовий працювати на повну силу.

Також читайте: Як помити машину взимку

Деякі моделі вказівника мають — але не стрілочний, а графічний. І часто зовсім неінформативний. Наприклад, на багатьох моделях Renault-Nissan висвічується шкала з декількох прямокутників (їх ще називають «шоколадками»). І яку температуру показує така «плитка» – незрозуміло.

Комбінація приладів Kia Rio
На комбінації приладів Kia Rio відображається температура забортного повітря, але не двигуна. Мабуть, виробник вважає цю інформацію не настільки важливою для водія.

За додаткову плату

Отримувати достовірну інформацію про температуру двигуна можна, встановивши бортовий комп’ютер. Він бере дані з діагностичного роз’єму OBD II.

Або підключіть до цього роз’єму простенький адаптер типу ELM 327, щоб дивитися температуру з екрана смартфона.

Маршрутний комп'ютер автомобіля

Штатна альтернатива

Потрібно уважно стежити за стрілкою тахометра, який встановлюють практично всі автомобілі. Відразу після пуску двигуна вона вказує на 1200-1500 об/хв. А в міру прогріву оберти поступово падають до 650-800 за хвилину.

Саме до цього моменту бажано гріти двигун на нерухомому автомобілі. Адже підвищені обороти холостого ходу свідчать, що система управління двигуном готує збагачену суміш, яка інтенсивно змиває масло зі стінок циліндрів. А якщо дати підвищене навантаження на деталі двигуна за відсутності на них масляної плівки (достатньо при виїзді з паркування подолати сніговий вал, який нагребла снігоприбиральна техніка) — величезний ризик отримати задираки на робочих поверхнях.

Також читайте:  Утеплення автомобіля самостійно – покрокова інструкція

Як безпечно прискорити прогрівання?

Можна на автомобілі, що стоїть, через кілька хвилин після пуску двигуна плавно натиснути педаль газу, щоб збільшити обороти приблизно до 2000 в хвилину. Така робота без навантаження не нанесе шкоди, а прогрів прискорить.

Не тільки двигун, а й автомати та варіатори потребують прогріву. Має сенс включити D або R та утримувати автомобіль гальмами.

Залиште коментар