25.05.2024

Втома та головний біль: 6 ознак дефіциту заліза

Нестача заліза

Дефіцит заліза – це поширений стан, який виникає, коли рівень заліза в організмі знижується до недостатнього рівня для підтримки нормальної функції органів і тканин. Залізо є важливим елементом для утворення гемоглобіну в червоних кров’яних тільцях, який відповідає за транспортування кисню до тканин і органів. Нестача заліза може призвести до різних проблем зі здоров’ям. У цій статті ми розповімо про сім основних ознак дефіциту заліза і як впоратися з ними.

Анемія і стомлюваність

Однією з найпоширеніших ознак дефіциту заліза є анемія. Рівень гемоглобіну знижується, що призводить до погіршення кровообігу і киснезабезпечення тканин. Пацієнти страждають від втоми, слабкості та відчуття загального незадоволення.

Блідість шкіри та слизових

У людей з дефіцитом заліза часто спостерігається блідість шкіри та слизових оболонок, оскільки рівень гемоглобіну в червоних кров’яних тілець знижується.

Анемія від нестачі заліза

Крихкі нігті та ламке волосся

Дефіцит заліза може вплинути на здоров’я волосся і нігтів. Волосся стає ламким і випадає, а нігті стають крихкими і легко ламаються.

Запаморочення і головний біль

Дефіцит заліза може призвести до запаморочень і частих головних болів через недостатню подачу кисню до мозку.

Відчуття холоду

Люди з дефіцитом заліза можуть відчувати холод навіть у теплому приміщенні через зниження загального кровотоку і теплообміну.

Зниження фізичної та розумової активності

Дефіцит заліза може спричинити зниження фізичної та розумової активності, оскільки організм не отримує достатньо кисню для повноцінного функціонування.

Також читайте:  Що викликає алергію та чи буває алергія на холод?

Дефіцит заліза може спричинити низку неприємних симптомів, які можуть ускладнити повсякденне життя. Регулярне споживання їжі, багатої на залізо, допоможе впоратися з цим станом і поліпшити загальне здоров’я.

Якщо у вас є підозра на дефіцит заліза або ви спостерігаєте у себе подібні симптоми, рекомендується звернутися до лікаря для проведення аналізів і діагностики. Фахівець може призначити вам прийом залізовмісних добавок. Пам’ятайте, що здоровий спосіб життя і збалансоване харчування – основа гарного самопочуття.

Залиште коментар