12.07.2024

Як вибрати туристичний спальник?

Туристичний спальний мішок - як вибрати

Спальник – це незамінна річ туристичного спорядження. Щоб вибрати хороший туристичний спальник, необхідно знати кілька важливих речей, без яких виспатися в довгому поході у вас точно не вийде.

Туристичний спальник

Форма спальних мішків

На даний момент спальні мішки поділяють на два основних типи, кожен з яких може бути зручний у різних ситуаціях і для різних людей.

Кокон

Даний вид спальників має дуже великий попит, він повторює анатомічну форму людини (ширший зверху і звужується до ніг) і займає трохи місця в похідному рюкзаку. Крім того, такий спальник добре прилягає до тіла і відповідно краще зігріває в холодних умовах.

спальник кокон

Дана модель більше підходить для екстремальних походів, тому що зазвичай вони продаються з додатковими функціями, як утеплений комір або анатомічний каптур. Також такі спальники можна поєднувати, якщо блискавки знаходяться по лівій та правій стороні.

Ковдра

Спальники цього абсолютно не призначені для далеких походів, оскільки займають чимало місця. Зазвичай, вони мають прямокутну форму з блискавкою, що йде по всьому периметру, у дорожчих моделях, які називаються «комбіновані», може бути передбачений капюшон.

Спальник ковдра

У таких спальниках набагато просторіше ніж у «коконах» і їх дуже легко поєднувати, а до додаткових плюсів можна віднести універсальність, якщо повністю розстебнути такий спальник можна використовувати його як ковдру.

Спальник по сезону

Часто люди роблять помилки купуючи літні спальники на зиму чи навпаки, нерідко така помилка призводить до дуже серйозних наслідків, аж до замерзання кінцівок. У кращому випадку, вам буде просто не комфортно ночувати у такому наметі.

Зимові спальники

Це найоб’ємніші та найважчі спальні мішки, а деякі моделі можуть витримувати температуру до мінус п’ятдесяти градусів. Зимові спальники теж прийнято ділити на кілька категорій, тришарові та пухові.

Також читайте:  Острів Кіпр – перлина Середземномор’я

Зимовий спальник

Багато хто схиляється до того, що тришарові спальники набагато кращі, ніж пухові, внаслідок того, що їх майже не треба обслуговувати, на них не може бути алергії і вони довговічніші. Але якщо ви не маєте алергію на пух (і ніхто з вашого оточення не має алергію на пух), а також, якщо ви готові приділяти час на чищення та просушування пухового спальника, то вам знайдеться і безліч плюсів. Наприклад, в такому спальнику набагато приємніше і тепліше спати, а також пух має вражаючу легкість і є, на даний момент, найкращим ущільнювачем у світі.

Літні спальники

Це дуже тонкі і легкі мішки, що складаються зазвичай з одного шару (набагато рідше з двох), у більш крутих літник спальниках може бути передбачений клімат-контроль і незвичайна система вентиляції, що дозволяє досягати оптимальної температури для сну.

Літній спальник

Як уже згадувалося вище, в жодному разі не можна використовувати літній спальник, якщо температура на вулиці нижча за п’ять градусів.

Майте на увазі. Ночувати за дуже низьких температур не рекомендується навіть у зимових спальниках без особливої підготовки та знань про те, що робити у критичних ситуаціях.

Міжсезонні спальники

Знайти такий спальний мішок навіть у просунутому магазині може бути не легким завданням (скоріше за все доведеться замовляти), він призначений для температури від 18 до -2 градусів і відмінно підходить для весни або восени.

Якщо ви живете в такому регіоні, де майже (або зовсім) не буває холодних зим, то такий спальник стане для вас чудовим рішенням на довгі роки.

Також читайте:  Це три найкращі аеропорти світу

Температурний режим спальників

Часто, на упаковках спальних мішків можна побачити температурні позначення, на них теж варто звернути увагу, оскільки навіть різні моделі одного сезону можуть серйозно відрізнятися.

 • Tмакс – це гранична температура, при якій людина середньої комплекції почуватиметься нормально. У цьому позначенні передбачається, що ви будете використовувати спальний мішок по мінімуму, тобто, блискавка буде розстебнута, а руки будуть поза спальним мішком.
 • Tкомф – як можна здогадатися, це комфортна температура, при якій людина зможе спокійно заснути в розслабленій позі.
 • Tпоп – це температура, при якій ще можна спати, але деякі люди (у тому числі майже всі жінки) почуватимуться вкрай не комфортно.
 • Tекс – температура, при якій спальник може рятувати вам життя протягом 5-7 годин, далі буде неминуче обмороження.

Щоб знати, що робити у разі обмороження, можете вивчити цю інфографіку, а ще краще роздрукувати її і носити десь із собою.

Розмір спальника

Тут добре діє правило: «багато чимало», звичайно, вам доведеться переплатити за більший розмір, але якщо ви не впевнені, що вам буде достатньо меншого розміру, не заощаджуйте і купіть великий спальний мішок.

Звичайно в цьому випадку теж не варто перегинати ціпок і купувати собі найбільший спальник, який зможете знайти. Більше спальник – більше вага рюкзака, який вам доведеться тягнути весь похід.

Існує кілька основних розмірів спальних мішків про які і написано нижче, але якщо вам потрібний особливий розмір і ви купуєте його не на один похід, то можна зробити спальник на замовлення.

 • M – найменший спальник 195 на 145 см. Якщо ваш одяг не більше 48-го розміру, то він буде вчасно.
 • L – середній розмір 220 на 180 см. Підійде людям, що носять одяг не більше 56-го розміру.
 • XL – найбільший спальник і призначений для людей з великим зростанням (більше 180 см),
  його, як і всі попередні, краще приміряти перед покупкою.
Також читайте:  Безпечна подорож: як не попастися на виверти шахраїв під час відпустки

Корисні функції спальника

Як і в багатьох речах, люди часто забувають про дрібниці, доплачувати за які, іноді, і зовсім не доводиться, а користь від них ставати помітна відразу як ви відчуваєте покупку в реальних умовах.

 • Анатомічний каптур. Якщо у вас є можливість придбати спальний мішок з анатомічним каптуром, то краще не шкодувати грошей. Він зможе зігрівати вашу голову навіть у дуже холодних умовах і вам не доведеться думати, як краще закутатися в спальник.

Анатомічний каптур

 • Теплий комір. Ця частина спальника допоможе зігріти вашу шию ще одна дуже корисна функція, особливо в зимових спальниках, де дуже важливо нічого не застудити.

Теплий комір

 • Додаткові кишені. Часто буває необхідно прибрати особисті або дорогі речі в надійне місце, внутрішні кишені спальника чудово справляються з цим завданням, поки ви в ньому всі речі будуть в повній безпеці.

Додаткові кишені в спальнику

 • Запобігання заїданню застібки. Багато виробників помітили, що часто, при застібці в собачку потрапляє тканина, яка перешкоджає нормальному застібанню. Щоб уникнути цього вони вигадали пластмасові чохли, які надягають на собачку, а щоб це все працювало необхідно підшити блискавку захисною стрічкою.
 • Світлячок. Це дуже просто і в той же час неймовірно зручний пристрій дозволяє легко розстебнути спальним мішком у темряві.
 • Фіксування застібки. Її можуть робити у вигляді карабіна або просто липучкою у самому верху, допомагає уникнути зайвих проблем при випадковому відкриванні спального мішка під час сну.

Висновок

При виборі туристичного спальника необхідно враховувати ваші анатомічні особливості та погодні умови того регіону, куди ви йдете в похід. Щоб повністю уникнути проблем при виборі спальника, варто звертати увагу на популярність бренду та відгуки про нього.

Залиште коментар