25.05.2024

8 трюків для фотографування дітей

Фото дітей

Фотозйомка дітей – непросте завдання. Коли вони маленькі – зробити це складно, проте, коли вони підростають – це може бути складніше.

Тому сьогодні ми вирішили розповісти вам про 8 трюків, які допомагають мамам і татам фотографам сфотографувати їхніх дітей. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зробите фотосесії більш цікавими і більше не слухатимете класику:

«Я більше не хочу фотографій, мамо!», «Досить!»

Деякі з цих прийомів підійдуть для маленьких дітей, тоді як інші – для старших. З маленькими дітьми добре працює фантазія, а з старшими – трюки на співпрацю.

Давайте вже нарешті розглянемо деякі ідеї, завдяки яким діти посміхатимуться на фотографіях.

Ти бачиш величезного зеленого динозавра у камері?

Величезний зелений динозавр

Милий трюк для маленьких. Динозавра можна замінити іншою твариною або об’єктом. Наприклад, на інопланетянина, Міккі Мауса, щеня… та що завгодно! Старших дітей ви можете попросити заглянути в об’єктив і сказати, чи бачать вони там щось чи ні. Є ще маленький секрет, як досягти потрібного погляду від дитини. Скажіть, якщо вона загляне в об’єктив і подивиться всередину, то обов’язково побачить там ваші очі. У більшості випадків цей простий прийом допомагає зловити в кадрі той самий дивовижний прямий і ясний погляд малюка.

Також читайте:  Як позбутися пилу - метод від наших бабусь

Можеш мені показати, що ти робиш?

Покажи що ти робиш, дитино

Замість того, щоб переривати дитину і просити її поглянути в камеру, краще взаємодіяти з нею, запрошуючи її показати, що вона робить. Таким чином, ви вбережете себе від плачу і незадоволеної дитячої особи, і отримаєте щирі та кумедні фотографії.

Таємничий фотограф

Таємничий фотограф

Інший варіант – робити знімки, не вимовляючи ні слова, нічого не питати дитину, просто знімати на камеру, прикидаючись невидимкою, поки дитина зайнята своїми справами.

Зробіть дитину частиною процесу

Дитина - частина процесу

Якщо ідея фотосесії полягає в тому, щоб зробити гарну картинку та залучити дитину до процесу. По-перше, ви можете спробувати попросити його “посміхнутися на камеру”, і, якщо це не спрацює, ви завжди можете сказати йому, що якщо він попозує для деяких фотографій, він зможе побачити себе на комп’ютері або на камері. Діти зазвичай люблять розглядати те, що вийшло.

Фотографуйте на рівні обличчя дитини

Фотографуйте на рівні лиця

Звичайна маленька дитина – не вище половини вашого зростання, і якщо фотографувати її з вашої висоти, знімки вийдуть звичайними та невиразними. Тому опуститеся на рівень дитини, і ви отримаєте більш особисті знімки.

Фокусуйтеся на очах

Фокусуйтеся на очах дитини

Приділіть увагу очам дитини. Чіткі очі на знімку завжди привернуть до нього увагу глядача.

Включайте в кадр інших людей

Інші люди в кадрі

Ще один спосіб допомогти дитині розкріпачитися – додати до кадру інших людей, батьків, братів, сестер, друзів. Це не лише додасть інтересу знімкам, а й додасть ідею взаємин у кадр. А також відверне дитину від вас і допоможе їй виглядати природніше на знімках.

Також читайте:  20 лайфхаків для дому та життя

Робіть фотосесію максимально веселою

Весела фотосесія

Намагайтеся розвеселити дитину, попросіть її робити якісь забавні речі, це зробить знімки енергійнішими, допоможе дитині розслабитися та проявити свою натуру. Чим веселіше буде дитина, тим більш щирими та оригінальними будуть ваші знімки.

Гарний та зручний одяг

Гарний та зручний одяг для фотосесії

Дитина, одягнена в маску супергероя чи улюблений одяг, найкраще співпрацює з фотографом. Пам’ятайте про це, вбираючи малюка в костюм з метеликом. Звичайно, не забувайте, що фотографії мають бути зроблені в атмосфері розслаблення та веселощів. Якщо дитина не хоче з’являтись на фотографії, не зобов’язуйте. Ідея полягає в тому, що цей процес має бути цікавим для всіх і подобатися всім учасникам процесу.

Коли ви матимете на руках готові фотографії дітей, не забудьте підготувати цифровий альбом, щоб вони завжди були під рукою, і ділилися ними з родиною та друзями. Наприклад, мені дуже подобається варіанти фотокниг, їх зараз пропонується безліч варіантів. Там ви знайдете веселі ідеї для створення оригінального цифрового альбому потрібного розміру.

Залиште коментар