25.05.2024

Вчена NASA пояснила, чому на Марсі не виявили життя

Чому на Марсі нема життя

Ми шукаємо або не там або не в той час.

Вчені вже багато років вчені шукають життя за межами Землі, але поки що їх старання не увінчалися успіхом. Безплідними виявилися навіть спроби виявити живі організми на Марсі. І хоча NASA не збирається здаватись і продовжувати пошуки, астробіолог агентства Хізер Грем розповіла, чому досі їм нічого не вдалося знайти.

У невеликому відео на каналі NASA вона пояснила, що життя на Марсі цілком можливо могло існувати в минулому, але поточний стан планети практично не залишає шансів будь-яким живим організмам. Втім, коли говорять про неможливість життя на Марсі, насправді мають на увазі життя на Марсі. Куди більше шансів буде, якщо копнути глибше, ніж зараз і зайняті дослідники.

Внутрішні шари планети краще захищені від радіації, що проникає крізь тонку атмосферу Червоної планети, і там неодноразово виявляли ознаки підземних водойм. Щоб це перевірити, потрібно дочекатися повернення зразків із Марса на Землю та їх вивчення. Зараз отримати нові дані допомагає ровер Perseverance, а надалі NASA збирається відправити пілотовану місію, яка зможе дати більш однозначні відповіді.

Хоча зараз ми не можемо з упевненістю говорити про існування на Марсі життя хоча б у якийсь етап розвитку планети, частинки органічного вуглецю в кратері Гейла, виявлені ровером Curiosity, це побічно підтверджують.

Залиште коментар