25.05.2024

Як виростити лимонне дерево в домашніх умовах?

Лимонне дерево вдома

Ви, напевно, вже знаєте, що цитрусові можна вирощувати не лише в оранжереї, а й удома на підвіконні. Але чи знаєте ви, як саме виростити лимонне дерево в домашніх умовах?

Як виростити лимонне дерево в горщику з кісточки?

Сімейство цитрусових дуже велике — апельсини, мандарини, лимони, помело, грейпфрут, лайм, мандарини, клементини, кумквати та багато інших менш відомих нам рослин. Їхньою батьківщиною є Південно-Східна Азія, але останнім часом вони поширилися по всьому світу, і завдяки селекції було отримано велику різноманітність гібридів.

Це можуть бути невеликі дерева або кущі заввишки до 3 метрів або високі дерева заввишки 7-15 метрів. Квітки білі, багато пилку посередині, дуже ароматні. Квіткові бруньки садять цілий рік, але навесні більше цвітуть цитрусові. Цитрусові дозрівають через 6-9 місяців. Лимон містить не тільки ароматичні фрукти та квіти, але й листя, яке містить ефірні олії. Їх можна відчути, втративши листя. З них можна заварити чудовий чай!

Поради про вирощування лимонів та інших цитрусових у домашніх умовах

СВІТЛО. Оскільки цитрусові цвітуть і плодоносять цілий рік, їм потрібне світле місце, захищене від прямого сонячного проміння. Коли весняні заморозки закінчуються, рекомендується виносити їх улітку надвір, але привезти на початку вересня. Будьте обережні, щоб вони не вигоріли від яскравого сонця. Восени розмістіть своє цитрусове дерево у найяскравішому місці будинку. Ваше також оцінить додаткове освітлення.

Читайте також: як і коли обрізати дерева

ТЕМПЕРАТУРА. Цитрусові – це тропічні та субтропічні рослини, їм подобається температура не менше 18-20 градусів, але лимони віддають перевагу нижчим температурам взимку, вони можуть зимувати при температурі 12-14 градусів. На щастя, вони потребують більше тепла, в той час як апельсини та мандарини будуть витримувати нижчі температури.

Також читайте:  Коли і як садити тую, щоб вона радувала довгі роки

ВОЛОГІСТЬ. Коренева система цитрусових дуже чутлива як до сушіння, так і до поливу. Висушений лимон жовтіє, і листя швидко опадає. Зріла рослина все ще може бути відновлена шляхом невеликої обрізки та ретельного поливу, але зазвичай вмирає нове дерево.

Вологість для лимонного дерева

Якщо поливати рослину (особливо в холодних кімнатах), листя стає зеленим або має коричневий край. Якщо вчасно помітити рослину ще можна врятувати. Якщо коренева система сильно пошкоджена, рослина загине. Цитрусові у теплих приміщеннях із центральним опаленням повинні забезпечені своєчасним зволоженням.

ҐРУНТ ДЛЯ ЛИМОННОГО ДЕРЕВА. Грунт повинен бути пухким, багатим на поживні речовини. Магазини пропонують субстрат безпосередньо для цитрусових. Вони зазвичай засновані на торфі з відповідними концентраціями мінералів та відповідною кислотністю ґрунту для лимонів. Важливо, щоб грунт був слабокислим при рН 55-65. Грунт у горщику повинен бути проникним для повітря і води, він не повинен ущільнюватися.

Підготовка ґрунту для вашого лимонного дерева вдома:

Візьміть компост, що найкраще розклався, частина землі, торф з рН 4,5-5,5, просіяний гравій 1:1: і додайте трохи глинистого ґрунту.

Як і чим удобрювати лимонне дерево

Цитрусові, як і інші рослини, потребують складніших добрив з більш високим вмістом азоту (N) навесні, щоб рослина могла виростити нові здорові пагони. З введенням квіткових бруньок у нього буде велика потреба у фосфорі (P). З іншого боку, наприкінці літа та восени слід використовувати добрива з меншою кількістю азоту, але з великою кількістю калію (К), що сприяє дозріванню рослин та підготовці до спокою.

Оскільки цитрусові цвітуть і плодоносять цілий рік, їх слід годувати безперервно, але взимку, коли в кімнаті прохолодніше і темніше менше.

Також читайте:  Фахверкові будинки: що це таке, мінуси та плюси конструкції

Чим удобряти лимонне дерево

У магазинах можна придбати спеціальні цитрусові добрива, які використовуються за інструкцією.

Хлороз часто спостерігається у цитрусових, коли листова пластинка зникає, але вена залишається зеленою. Це відбувається головним чином через підвищення кислотності (рН) субстрату, яке зазвичай відбувається при поливі вапняною водою. У грунті утворюються нерозчинні сполуки, які можуть засвоювати коріння рослини, особливо мікроелементи — магній, залізо, цинк, марганець, мідь. Потім рослину слід пересадити у свіжий ґрунт.

Цитрусові також можна удобрювати органічними добривами і замінниками гною, які можна придбати в різних магазинах.

Пам’ятайте, що нещодавно пересаджені рослини не удобрюються протягом принаймні двох тижнів, тому що коренева система пошкоджена під час пересадки. Крім того, свіжий субстрат спочатку багатий на поживні речовини.

Обрізання лимонного дерева

Крона повинна почати формуватися, поки рослина маленька. Для початку потрібно оцінити, чи краще вирощувати цитрусові у вигляді стовбура чи куща. Найкраще обрізати його ранньою весною, відразу після зими, коли рослина готова до швидкого зростання та формування нових пагонів.

Пам’ятайте, що цитрусове дерево має формуватися протягом усього сезону, обрізаючи найслабші або пагони, що густо виросли. Більші дерева утворюють крону щовесни перед цвітінням, укорочуючи гілки приблизно третину чи за необхідності.

Ви можете зробити вінок, навіть якщо плоди вже сповнені і повні — обережно виріжте додаткову гілку, яка потовщує вінок. Якщо вінок дуже густий, восени зріжте гілки і вкоротіть їх так, щоб лимони, що дозріли взимку, отримували достатньо світла.

Вирощування лимонного дерева з кісточки

Вирощування цитрусових з насіння буде схоже на експеримент, тому що отриманий плід не завжди буде схожим на те, що їдять. Проростання насіння слід чекати від двох тижнів до місяця, за температури 22-24 градуси. Важливо не сушити ґрунт. Поки насіння не проросте, помістіть склянку або плівку на горщик, щоб верхній шар ґрунту не висихав так швидко. Коли між сім’ядолями утворилася перша пара справжнього листя, пагони збирають. Цитрусові, вирощені із насіння, дають перший урожай через 5-10 років, залежно від гібриду.

Також читайте:  Що зробити зі старим пнем, щоб він згнив у найкоротший термін

Вирощування цитрусових з насіння

Цитрусові можуть розмножуватися найбільш ефективно живцями. Вони добре приживаються навіть без використання спеціальних кореневих препаратів. Для цитрусових відріжте добре стиглі молоді пагони і приготуйте живці завдовжки близько 10 см (10-15 см). Ви можете вставити як верхню заглушку, так і живці нижніх гілок.

Горщик із пробкою поміщається у поліетиленовий пакет, що забезпечує його підвищену вологість. Після того, як вилка укорінена – протягом 3-4 тижнів – зніміть пакет. Рослина, вирощена з живців, може зацвісти вже наступного року, але перші плоди очікується через 3-4 роки.

Зверніть увагу!

Що б ви отримали фрукти під час цвітіння пилок переноситься з однієї квітки на іншу за допомогою пензля. Правда, нова рослина не зможе мати багато фруктів, тому деякі фрукти можуть дозріти на ранній стадії.

Шкідники. У невідповідних умовах вони можуть зашкодити вашому лимонному дереву. Кропива зазвичай вбиває рослини в жарких приміщеннях із сухим повітрям, тому важливо її зволожити. Боротьба зі шкідниками полягає у обприскуванні цукровою водою, яку готують, взявши столову ложку на склянку води. Процедура повторюється через 7-10 днів, оскільки вб’є яйця шкідників. Рослину миють наступного дня після кожної обробки.

Можна очистити 40% спиртового розчину. Найкраще робити це із жорсткою щетиною. Цю процедуру також необхідно повторити кілька разів, тому що яйця комах дуже витривалі та можуть довго переносити несприятливі умови.

Які сорти цитрусових краще вирощувати вдома?

  • Сорти та гібриди лимона (Citrus limon), апельсина (C. sinensis), мандарину (C. reticulata), кумквата (C. japonica) є найбільш підходящими для вирощування в приміщенні.
  • Найбільш популярними сортами лимона, що вирощуються в приміщенні, є “Мейєр”, “Павловський” та “Пондероза” з дуже великими фруктами.

Залиште коментар