25.05.2024

Що зробити зі старим пнем, щоб він згнив у найкоротший термін

Що зробити зі старим пнем

Старий пень на дачній ділянці – це завжди проблема. Позбутися деревини може бути непросто. Орудувати лопатою, сокирою та брухтом – праця не з вдячних. Наймати трактор із бригадою та корчувати пень – ефективний, але не найдешевший спосіб вирішення проблеми. Розумним компромісом у такій ситуації легко можуть стати «народні поради». Втім більшість із них ґрунтується на одній і тій же технології.

Свердлимо отвори.
Свердлимо отвори.

Отже, видалення старого пня за допомогою «народних» методів у більшості випадків ґрунтується на хімічному знищенні деревини. Відрізняються способи лише тим, які реагенти доведеться використовуватиме досягнення потрібного ефекту. Підготовчий етап у всіх описуваних способів той самий. Для роботи нам насамперед знадобиться щось, чим можна свердлити в пні багато дірок. Наприклад, дриль із добротним довгим свердлом 20-30 см. Вертикальних отворів у пні потрібно зробити кілька, коли вони будуть готові, починаються варіанти.

Варіант перший: спалити пень із середини за допомогою вогню. Нам знадобляться деякі реагенти. Крім того, процес горіння – це хімічний процес, якщо раптом хтось забув часи школи. Однак, перш за все варто зробити ще дещо. По-перше, навколо пня потрібно викопати яму, щоб вогонь у жодному разі не зміг поширитися. По-друге, до вже насвердлених вертикальних отворів непогано наробити ще й горизонтальних, щоб забезпечити доступ кисню. Далі нам знадобиться цукор та калієва селітра. Вони змішуються пропорції 1 до 1, після чого суміш засипається в отвори і підпалюється. Після цього залишається лише чекати.

ВАЖЛИВО: калієва селітра дуже бурхливо горить! Підпалювати потрібно з великою обережністю. Поки пень прогорятиме, варто перебувати поряд про всяк випадок, щоб контролювати процес. Звісно, цей спосіб НЕ ПІДХОДИТЬ, якщо пень знаходиться поруч із будинком, деревами або будь-якими іншими легкозаймистими речами.

Також читайте:  Як виростити лимонне дерево в домашніх умовах?
Можна засолити пень.
Можна засолити пень.

Варіант другий: спалити пень за допомогою солі. Мабуть, найпростіший і перевірений роками спосіб. Для цього в насвердлені отвори насипати звичайної кухонної солі. Для прискорення процесу можна полити соляні закладки димексидом. Щоправда, такий крок сильно подорожчає ліквідацію пня. З недоліків методу – ризик соляного отруєння ґрунту. Отже, не рекомендується використовувати спосіб там, де потрібно буде висаджувати квіти, чагарники, плодові дерева або інші культурні рослини. Процес руйнування пня сіллю займає від 6 до 12 місяців. Не зайвим буде закрити пень плівкою від дощу.

Можна використовувати аміачну селітру.
Можна використовувати аміачну селітру.

Варіант третій: використовувати замість солі аміачну селітру. Процес розкладання дерева в цьому випадку триватиме приблизно 6 місяців. Після цього пень можна буде або викорчувати ручним інструментом (зробити це стане набагато простіше) або банально спалити, розклавши поверх пня невелике багаття. Після засипання селітри також рекомендується прикрити пень якоюсь плівкою, щоб дощ не вимивав реагенти.

Залиште коментар