12.06.2024

Фахверкові будинки: що це таке, мінуси та плюси конструкції

Будови у стилі фахверк

На сторінках європейських журналів часто-густо можна побачити оригінальні будиночки. Вони привертають увагу тим, що оздоблені дерев’яними балками. Такі будови у стилі фахверк були характерними для старовинних європейських міст, але сьогодні мода на них повертається.

Історія архітектурного стилю

Фахверкові будинки були відомі ще у X столітті. Вони користувалися популярністю у європейських та скандинавських країнах. Побудови з’являлися у місцях, де неподалік росли лісові масиви. Часто їх будували там, де процвітало кораблебудування. Справа в тому, що в цих місцях легко можна було знайти професійних теслярів, здатних легко освоїти технологію будівництва. Тому затребуваність об’єктів зростала швидко.

У такий спосіб будувалися як житлові будинки, так і господарські будівлі. Основою будинку була споруда з каменю, яку білили складом із вапна та крейди. Прикріплені до корпусу дерев’яні балки обробці не підлягали. Будова мала гарний вигляд: складалося враження, що на ньому вибито візерунок.
Фахверкові будинки

Що являють собою конструкції

Фахверкові будинки мають вигляд повітряних замків із казки. Це досягається тим, що більшість їх площі засклена. Дослівно з німецької мови слово фахверк перекладається як «каркасна споруда». Насправді, він таким і є.

Що являють собою конструкції

Складові елементи конструкції – це:

 • фундамент;
 • каркас із деревини;
 • дах;
 • панорамні вікна;
 • оздоблювальні панелі з утеплювачем.

Фахверкова будова візуально відрізняється від інших конструкцій – її ні з чим не переплутаєш. Будівля має фасад, виготовлений із квадратних та прямокутних секцій, та похилі розпірки.

Також читайте:  Як посадити дерево

Переваги та недоліки будинків у стилі фахверк

Як і будь-який будівельний об’єкт, будинок, побудований за технологією фахверк, має свої плюси та мінуси. Аргументами на користь таких будов є:

 • панорамний вид, що відкривається із вікон;
 • стійкість як до високих, так і до низьких температур, яка забезпечується завдяки використанню склопакетів зі спеціальним напиленням;
 • можливість заощадити на облицювання – будинок не потребує особливого оздоблення;
 • відсутність усадки через легкість конструкції;
 • хороші екологічні показники – для будівництва використовують деревину, скло та камінь;
 • відсутність витрат на велику кількість робітників та важку техніку: щоб зібрати конструкцію, достатньо бригади із шести осіб.

Перевага дерев’яних балок не тільки в тому, що вони є чудовою прикрасою: за допомогою їх можна замаскувати інженерні комунікації.

Недоліків у будівлі небагато, і в основному вони впираються у грошові витрати. По-перше, щоб будинок справді задовольняв технічним вимогам і потім не було розчарувань, матеріали для його будівництва мають бути високої якості, а такі матеріали на будівельному ринку коштують недешево. Заміна будматеріалів на дешевші вже не дасть жодних гарантій щодо переваг об’єкта. По-друге, при заскленні великої площі сильно підвищуються витрати на опалення будинку.

Для любителів вишуканості та чогось незвичайного фахверковий будинок – просто знахідка. Звичайно, коштує таке задоволення недешево, але результат — як на фізичному, так і на психологічному рівні — окупає всі витрати.

Залиште коментар