25.05.2024

Буряковий сік для здоров’я

Буряковий сік - користь

Буряк – це джерело вітамінів. В її складі є просто величезна кількість корисних речовин, серед яких не тільки вітаміни, але і калій, залізо і марганець, які беруть участь у багатьох важливих процесах нашого організму. Пропонуємо трохи детальніше дізнатися про користь бурякового соку для здоров’я.

Користь бурякового соку

В першу чергу хочеться сказати, що буряковий сік позитивно впливає на імунітет. Це позначається на підвищенні опірності організму до всіляких вірусів та застуді. Від також сприяє зниженню рівня холестерину в крові. Крім цього бурякового соку притаманні омолоджуючі властивості. Приймаючи його, ви можете повернути своєму обличчю здоровий вигляд і поліпшити його колір.

Як вже було сказано раніше, у складі бурякового соку присутній такий елемент, як залізо. Саме завдяки йому цей напій допомагає організму в утворенні еритроцитів — червоних клітин крові, що позитивно позначається на рівні гемоглобіну.

Під час критичних днів багато жінок відчувають дискомфорт і спазми в області живота. Якщо приймати цей період часу невелика кількість бурякового соку, то він значно полегшить біль. Крім того, даний вітамінний напій також дуже корисний і при клімаксі. Не побоюся сказати того, що він діє краще, ніж будь-які препарати, зроблені на гормональній основі.

Буряковий сік також показаний тим людям, які страждають недокрів’ям. За рахунок бетаїну, який присутній у складі даного продукту, свіжовичавлений сік буряка нормалізує не тільки перистальтику шлунка, але і позитивно впливає на роботу печінки, нормалізує роботу жовчовивідних шляхів і здатний вивести відклалися в суглобах солі.

Також читайте:  Що робити при алкогольному отруєнні (інтоксикації)

Буряковий сік при хворобах

Людям, які страждають захворюваннями, пов’язаними з недоліком йоду в організмі, теж рекомендується пити сік буряка. До речі, його можна навіть приймати в якості профілактичного засобу.

За допомогою цього вітамінного диво-напою можна також вивести з організму накопичені шлаки і токсини. У такому випадку потрібно приймати сік буряка вкрай обережно, тому що навіть невелика його кількість досить активно виконує поставлене завдання. При неправильному вживанні можуть виникнути такі відчуття: нудота, запаморочення і навіть блювота.

Протипоказання

У соку з буряка, як і у будь-якого іншого засобу, існують деякі протипоказання до застосування. Якщо не надати їм належного значення, то лікування соком буряка не тільки не дасть позитивного результату, але й зашкодить.

Список захворювань, при яких не можна приймати буряковий сік:

 • підвищена кислотність шлунка;
 • цукровий діабет;
 • понижений тиск — гіпотонія;
 • жовчнокам’яна і нирковокам’яна хвороба;
 • подагра і ревматоїдний артрит;
 • захворювання нирок: гломерулонефрит, пієлонефрит, нефротичний синдром;
 • хронічна діарея.

Як правильно пити буряковий сік

Щоб буряковий сік дав більш ефективний результат, потрібно його правильно приймати і взяти до уваги кілька нехитрих порад:

 1. По-перше, перш ніж почати пити буряковий сік, потрібно сходити на прийом до лікаря і обговорити з ним це. Він вас проконсультує і, можливо, внесе поправки в те, як і в якій кількості приймати сік буряка. Якщо пити даний вітамінний напій безладно, то він може нашкодити, так як є досить сильним засобом.
 2. По-друге, починати пити сік буряка потрібно в невеликих кількостях. Перший час достатньо приймати 50 мілілітрів за годину до трапези. Прийняття більшої порції може викликати проносний ефект.
 3. по-третє, буде просто здорово, якщо спочатку ви станете приймати буряковий сік, змішуючи його з морквяним в пропорціях 1:10. Кожен день поступово збільшуйте кількість соку з буряка. Не забувайте, що перед вживанням цей напій повинен перебувати в холодильній камері протягом 2 годин, причому у відкритому вигляді.
 4. В-четвертих, свіжовичавлений сік буряка досить сильно заряджає енергією, тому краще всього приймати його до 12 годин дня.
 5. В-п’ятих, буряковий сік повинен бути завжди свіжим, тому запасатися ним на кілька днів вперед не потрібно.
Також читайте:  Голодувати не можна. Яка дієта підходить після свят

Враховуючи всі вищеперелічені рекомендації, буряковий сік принесе вам тільки користь і поверне вашому організму здоров’я.

Залиште коментар