17.04.2024

Міфи про сімейні відносини

Міфи про сімейні відносини

Забавно, що з одного боку, ніхто начебто не сприймає всерйоз набуті оскоми банальності, але, з іншого боку, вони все ще формують наш світогляд. І, що гріха таїти, часом ми самі зловживаємо трюїзмами, не замислюючись про те, що половина з них брехливі.

1. Протилежності притягуються.

Це неправда. На стадії «цукерки-букети-пристрасть» звичайно прикольно, коли він «хлопчик-жиган» а ти «дівчинка-пай», але життя – не шансон. У вас можуть бути скільки завгодно різні характери і темпераменти, але якщо ви вже вирішили бути разом, то і ви повинні дивитися в одну сторону. Спільність цілей – ось що робить шлюб міцним.

2. Чоловіки люблять затишних жінок біля плити.

Неправда. Чоловіки (ось диво) бувають всякі. І люблять вони теж різних жінок. Люблять, до речі, далеко не за вміння готувати борщі і здатність клепати спадкоємців чоловічої статі по штуці на рік. Затишок і сімейне щастя – в атмосфері, а не в чистих підлогах і шторках з оборочки. Хоча, оборочки теж ще нікому не завадили.

Також читайте:  Як організувати весілля без сторонньої допомоги

3. Дорослої людини не можна змінити.

Неправда, якщо тільки мова не йде про психічні захворювання і патології. Людина протягом свого життя змінюється неодноразово, і формують його обставини і досвід. А шлюб і діти – і є той самий досвід, що неминуче внесе свої корективи в характер і поведінку. Зрозуміло, з П’єро ніколи не вилупиться Арлекін, але дрібні звички неминуче зміняться. Компроміс, компроміс, ще раз компроміс і ось вже ви трошки інша людина, трохи більш спокійний, трохи більш терплячий, трохи більш розумний.

4. Кращий шлюб – це коли ти дружиш з чоловіком.

Ні. Це не так. Кращий шлюб, це коли любов і дружба йдуть рука об руку. На чистій дружбі, на жаль, далеко не поїдеш. Дружити треба з друзями-приятелями, а між подружжям має бути і взаємний потяг, і нещасливі метелики в животі, і навіть взаємозалежність. Дружба – це, звичайно, кльово, але фундаментом для міцного шлюбу вона не буде ніколи.

5. Стерпиться – злюбиться.

Є така думка. І не тільки у людей літніх, але у і тих, хто вважає себе таким розумним і доцільним, що готовий поступитися почуттями заради розумного і взаємовигідного шлюбу. Так ось стерпітися-то воно стерпиться, а» злюбиться ” навряд чи. У такому шлюбі швидше за все будуть і повага, і взаємна турбота і навіть спільні інтереси, але емоції-місцями дурною, місцями божевільною, іноді виснажливою, але частіше чудовою не трапиться ніколи.

Також читайте:  Скільки потрібно побачень, щоб знайти своє кохання?

6. По справжньому люблячі один одного люди все розуміють без слів.

Шлюб – це не поминки, вибачте. Це там належить без слів і зі скорботою в погляді їсти кутю. А в шлюбі добре б вміти озвучувати свої проблеми і сподівання. А то, ти думаєш, що він мовчить, тому що все і так розуміє, а насправді йому вже давно на тебе начхати. Так що давайте не будемо боятися говорити один одному про те, що нас не влаштовує, чого ми чекаємо, і до чого прагнемо.

7. Діти зміцнюють шлюб.

Зміцнюють ще як. Але тільки тоді, коли ваш шлюб і без цього стійкий. А коли все тримається на соплях і ще ось-ось і полетить до всіх чортів, не варто розраховувати на рятівного дитинку. Дитина – не супер-клей. І його поява всього лише прискорить процес неминучого руйнування вашого і без того кволенького шлюбу. Вам це треба?

8. Не можна прощати зраду, тому що вона неодмінно повториться.

Брехня. Люди (повторимося) різні. Для когось зрада-крах усього життя і трагедія в дусі Вільяма нашого Шекспіра, а хтось здатний не просто зраду пережити, але ще й вийти з неї сильним і невбиваним, як Термінатор. Пробачити або не пробачити зраду – виключно твій вибір. А те, що “доброзичливці” твердять “йди, не роздумуючи”, так це їх особисті помилки і страхи. Ніхто не знає твого партнера краще ніж ти, а твоя сім’я вже точно заслуговує другого шансу.

Також читайте:  Як організувати весілля без сторонньої допомоги

9. Вільні відносини можуть урізноманітнити багаторічний і» нудний ” шлюб.

Можуть. І навіть урізноманітнюють на якийсь недовгий час. Але ділити свого коханого і самого близької людини з кимось нехай навіть «неважливим і одноразовим» нестерпно важко. Тому що ми всі – страшні власники, як би ми не обманювали себе. Неминуче виникнуть ревнощі, злість, образи і підозри. А від них до розлучення – рукою подати. Загалом, краще не пробувати, якщо не впевнений. Якщо впевнений, то теж краще не пробувати.

10. Рано чи пізно все «перегорить» і любов закінчиться.

Ось вже враки. Будь-які відносини розвиваються по синусоїді. У шлюбі бувають піки і падіння, регулярно трапляються кризи (маленькі і не дуже) і це нормально. Найгірше, що можна зробити в момент одного з таких абсолютно нормальних і передбачуваних криз – оголосити, що відносини зжили себе і шлюбу – хана. Головне не пороти гарячку, але перечекати, перетерпіти і не забувати про те, що ви любите один одного.

Залиште коментар