12.07.2024

Які квіти можна сіяти взимку: ТОП-6 СОРТІВ

Які квіти сіяти взимку

Для розвинених дачників підготовка до нового сезону починається взимку. Справа в тому, що насіння більшості багаторічників має тривалий період проростання і досить тривалий термін «визрівання» розсади. Наприклад, еустому треба сіяти у грудні. Інакше вона просто не встигне зацвісти у перший рік життя.

Ряд квітучих багаторічників потребують стратифікації – охолодження насіння при температурі, близькій до природних умов зимівлі в регіоні їхнього зростання. Для цього насіння кілька місяців тримають у холодильнику при температурі не вище +4°. У нашій країні клімат досить м’який – морози не опускаються нижче за 20 градусів. Тому багато насіння можна стратифікувати, прикопуючи розсаду місткості прямо на ділянці. Решту роботи довершить сніговий покрив.

Квіти зимою

Що можна сіяти взимку?

У січні висівають гвоздику, бальзамін, аквілегію, бегонію, герберу, гацанію, пеларгонію, кальцеолярію, лобелію, левку, примулу. У січні-лютому сіють насіння рослин, цикл обробітку якого становить 130-180 днів. Щоб зробити точний розрахунок, складіть термін проростання насіння з тривалістю вирощування розсади, тобто віком саджанців, готових до висаджування у відкритий ґрунт.

Поради щодо вирощування розсади взимку:

  • Прочитайте інструкції на упаковках і розділіть насіння 2 групи – звичайні та потребують стратифікації.
  • Складіть графік посіву насіння виходячи із зроблених розрахунків.
  • Чим більше кількість днів від моменту загортання насіння до висадки саджанців на ділянку, тим раніше приступайте до сівби.
  • Якщо у вас залишилося насіння з минулого сезону, перевірте їх схожість: замочіть у сольовому розчині (30-40 грамів на літр води) – те, що спливе, сміливо викидайте.
  • Купуйте спеціалізований ґрунт. Не використовуйте землю з ділянки – там багато бактерій, плісняви та інших мікроорганізмів.
  • Подбайте про штучне підсвічування. Рекомендуємо фітолампи – вони підвищують схожість насіння та стимулюють зростання розсади. Також можна використовувати люмінесцентні лампи ЛБ, ЛБТ (більш бюджетно). Головне – пам’ятати, що виростити здорові сильні саджанці взимку без додаткових джерел світла неможливо.
  • Для підвищення пухкості ґрунту використовуйте прожарений річковий пісок – у легкому дихаючому субстраті насіння проростає швидше.
  • До моменту появи паростків тримайте насіння під плівкою чи склом. Підтримуйте вологість регулярним обприскуванням.
  • Прикріпіть до кожного контейнера бирку з назвою рослини та датою посіву насіння. Зробіть те саме після пікірування в горщики. Це дозволить уникнути плутанини та спростить створення гармонійних композицій при висадці на ділянку.
Також читайте:  Що зробити зі старим пнем, щоб він згнив у найкоротший термін

Якщо ви все зробите правильно, розсада буде міцною, сильною та здоровою. Рослини вчасно зацвітуть і не завдадуть турбот по догляду. Звичайно ж, у всіх дачників різні уподобання і кожен із квітучих улюбленців має свої нюанси вирощування. Ми пропонуємо вашій увазі ТОП-6 найпопулярніших садових культур для сівби у січні.

Сівба квіток у січні

📌 Гвоздика

Різновидів цього запашного багаторічника безліч. До сівби у січні ідеально підходять: махровий сорт Шабо, китайська гвоздика та гібрид Супер Парфайт F1. Насіння закладають у борозенки глибиною 3-5 мм. Зверху присипають піском. При температурі 18-20 ° сходи з’являються через 1-2 тижні. Після формування 2-3 листків саджанці прищипують та пікірують.

📌 Водозбір

Насіння аквілегії (ботанічне назва) містить отруйні речовини – роботи потрібно проводити в рукавичках. Перед посівом потрібна стратифікація протягом 1.5-2 місяців (не всім сортам читайте упаковку). У середині березня контейнери витягують з прикопування і на кілька тижнів переносять у світле, слабко опалювальне приміщення (для гартування). На ділянці рослина дивовижно виглядає у рокаріях та альпінарях.

Квітка аквілегія

📌 Бальзамін

Насіння бальзаміну висівають наприкінці січня, не заглиблюючи. Паростки прокльовуються через 2-3 тижні. Саджанці ростуть неквапливо та неквапливо. Однак довгий період розвитку компенсується тривалим рясним цвітінням – з травня до осінніх заморозків

📌 Левовий зів

Семена антиринуму теж не заглиблюють. При температурі 20-23 ° Сходи з’являються через 2 тижні. Пікірувати в горщики можна через 1-1.5 місяці – з появою 2-3 справжніх листків. Деякі садівники сіють насіння у контейнер по верхньому шару ущільненого снігу – це одночасно стратифікація та загартування.

Також читайте:  5 матеріалів для будівництва дачного будинку: плюси та мінуси

📌 Братки

Вигляд і сортів незліченна безліч. Якщо зустрінете такі назви як “Віола Віттрока” або “фіалка Віттрока” – знайте, це теж братки. Насіння у віоли – дрібне, як пил (змішайте з піском). Посів також можна проводити по ущільненому снігу. Оптимальна температура вмісту розсади -17-19°.

📌 Ампельні та бахромчасті петунії

Ампельні петунії

Насіння петуній теж не вимагають закладення. При Т 23-25 ° паростки з’являються на 5-6 день. Вони розвиваються неквапливо. При пікіруванні краще використовувати торф’яні горщики, які можна висадити в ґрунт, не травмуючи коріння. Головне правило при догляді – регулярні підживлення. Петунія надзвичайно ненажерлива – без добрив не цвіте.

Залиште коментар