17.04.2024

10 альтернативних джерел енергії, які незабаром стануть повсюдними

10 альтернативних джерел

Енергетика вже давно розвивається семимильними кроками. Причому цьому сприяють як масштаби науково-технічного прогресу, а й практична необхідність, адже запаси традиційніших вугілля, газу та нафти рано чи пізно закінчаться. Тому немає нічого дивного в тому, що вже ціла низка концептів, що використовуються відновлювані ресурси, показують свою актуальність та працездатність. До вашої уваги 10 ефективних альтернативних джерел енергії, які незабаром стануть повсюдними.

1. «Сонячні вікна»

Нове бачення використання сонячної енергії.
Нове бачення використання сонячної енергії.

На сьогоднішній день серед альтернативних джерел енергії Сонце є одним з найбільш очевидних і надійних. Однак найпоширеніші варіанти його використання – сонячні батареї – залишаються досить дорогими у виробництві, тому фахівці продовжують удосконалювати системи подібного роду дії.

Однією з найперспективніших цьому шляху вважається концепт SolarWindow. Технологія цього проекту така, що дозволяє використовувати як панелі сонячних батарей прозоре пластикове скло, яке цілком реально встановити фактично на будь-яке вікно. Серед явних переваг цього концепту виділяють високу ефективність, прийнятну ціну виробництва таких панелей, а також можливість встановити їх там, де не вдасться поставити традиційні батареї.

2. Сонячна батарея Betaray

Мабуть, найнезвичайніша з сонячних батарей.
Мабуть, найнезвичайніша з сонячних батарей.

Паралельно з новими концептами використання сонячної енергії вчені активно займаються розробкою досконаліших батарей. Найбільш цікавою та перспективною в цьому напрямку можна вважати установку для акумулювання сонячного світла під назвою Betaray. Її також називають концентратором чи сферичним генератором.

Betaray має досить оригінальну конструкцію – по суті, являє собою сферу, заповнену рідиною і обтягнуту панелями, що вловлюють тепло, яка розташована на підставці. Незважаючи на те, що її виробництво важко назвати дешевим, у порівнянні з тими ж вищезгаданими віконними панелями, проте ефективність концентратора справді вражає: так, вона здатна виробляти вчетверо більше енергії, ніж стандартні сонячні батареї.

Також читайте:  як захистити телефон від злому

3. Геотермальні станції

Геотермальні станції завойовують позиції енергетиці
Геотермальні станції завойовують позиції енергетиці

Заради справедливості, варто зазначити, що геотермальні джерела енергії застосовуються досить давно і вже поширені по планеті, проте, як і раніше, вважаються альтернативними. Безумовний плюс цієї технології у тому, що енергія береться безпосередньо із жару самої Землі, тобто, на відміну видобутку нафти, газу чи вугілля, вона сприяє втрати її ресурсів. Одними з найпродуктивніших теплових електростанцій, які вже збудовані, вважаються ті, що зведені на вулканах: за даними редакції Novate.ru, один такий об’єкт здатний забезпечити струмом майже 12 тисяч житлових будинків.

4. Вітряна електростанція у вигляді надувної турбіни

Нове слово у створенні вітряних електростанцій.
Нове слово у створенні вітряних електростанцій.

Вітряні електростанції вже активно будуються в усьому світі, проте вчені вирішили не зупинятися на досягнутому і вийти на новий рівень створення подібних установок. І для такого концепту розробники звернулися до досвіду авіації. Їхня надувна турбіна, яка наповнюється гелієм, на вигляд дуже нагадує літакову.

А принцип її роботи полягає в тому, щоб піднявшись на висоту до 600 метрів, де потоки вітру постійні і досить сильні, генерувати енергію прямо з повітря. Серед плюсів подібного концепту можна виділитися низьку собівартість, швидку окупність енергії та стійкість до будь-якої негоди.

5. Біопаливо

Джерело енергії, що росте під ногами.
Джерело енергії, що росте під ногами.

Ще одне дуже перспективним джерелом енергії вважається біопаливо. Його незаперечною перевагою є той факт, що його можна буквально виростити на полях, а все тому, що генерування енергії необхідні рослинні олії, причому підійдуть для цього, зокрема, найпоширеніші культури – наприклад, соя або кукурудза.

Однак найбільш перспективними як альтернативне джерело енергії вважаються, як не дивно, водорості. Причин цьому як мінімум дві: по-перше, саме водні рослини віддають набагато більше ресурсів, ніж наземні. А по-друге, їх легко можна піддати вторинній обробці, якщо їх відходи використовувати як добрива.

Також читайте:  У Швеції розробили технологію видобутку енергії із напівсухої деревини

6. Радіоактивний торій

Відмінна альтернатива урану.
Відмінна альтернатива урану.

Спроби вдосконалити атомну енергетику також нікуди не йдуть, адже радіоактивні елементи дають величезну кількість енергії. Однак запасів урану не так багато, як би хотілося, але вчені вже займаються розробкою технології з приручення іншого хімічного елемента – торію. І це не дарма, адже, за інформацією Novate.ru, один грам цієї радіоактивної речовини дає стільки ж енергії, скільки 28 тисяч літрів бензину, а аналогічні показники урану перевищують у 90 разів.

Заради справедливості, слід зазначити, що в ядерних реакторах торій вже давно використовується, але на сьогоднішній день він в енергетиці, що називається, на других ролях, оскільки його застосування є більш трудомістким, ніж урану. І все-таки фахівці не збираються кидати розробки по торію, адже згідно з даними геологічних розвідок, світові запаси цього елемента в земній корі перевищують запаси урану в 3-4 рази, так що перспективність цього потенційного джерела енергії очевидна.

7. Енергія припливів

Схема роботи хвильового генератора
Схема роботи хвильового генератора

Про те, щоб використовувати припливи як джерела енергії, людство задумалося порівняно недавно. Проте вже встигло розробити кілька цікавих концептів. Найбільш перспективним з них вважається хвильовий генератор Oyster – робота з нього розпочалася лише у 2009 році. Цікава назва – «устриця» – пов’язана з тим, що установка має зовнішню схожість із цим морським молюском.

На сьогоднішній день генератор Oyster не просто завершено і був випробуваний, але й успішно експлуатується. Так, дві хвильові установки було запущено в Шотландії, і їх роботи достатньо для забезпечення енергією 80 житлових будинків. Тому проект має всі шанси розвиватися і живити енергією споруди по всьому світу.

Також читайте:  5 найкорисніших додатків для смартфона, щоб стати краще

8. Міжнародний експериментальний термоядерний реактор

Один із найамбітніших проектів альтернативної енергії.
Один із найамбітніших проектів альтернативної енергії.

За всіх недоліків, які можуть виникнути при роботі з атомними станціями, вони продовжують залишатися одними з найпотужніших джерел енергії, доступних на сьогоднішній день людству. Тому немає нічого дивного в тому, що цей напрямок також продовжують розробляти. І, мабуть, найперспективнішим подібним концептом можна вважати проект ITER, яким займаються фахівці країн ЄС, США, КНР, Південної Кореї, Японії та Казахстану.

Розробка є створенням міжнародного експериментального термоядерного реактора, який повинен буде наочно продемонструвати можливості комерційного використання термоядерної реакції синтезу. Цей проект задумали давно – ще у вісімдесятих роках минулого століття, проте лише 11 років тому було розпочато будівництво об’єкту. Безпосередньо реактор почали збирати лише торік, а закінчити планують приблизно за п’ять років.

9. Генератор мікрохвиль

Можлива альтернатива будь-якому джерелу енергії.
Можлива альтернатива будь-якому джерелу енергії.

Дуже амбітний проект двигуна під назвою EmDrive якийсь час тому представив британський інженер Роберт Шоєр. Причому він настільки вражає, що багато вчених взагалі не вірять у його працездатність. А все тому, що технологія Шоєра фактично спростовує, як мінімум, третій закон Ньютона.

Спочатку інженер пропонував застосовувати свій винахід як альтернативу для звичного палива космічних апаратів та штучних супутників. Принцип його роботи полягає у використанні мікрохвиль, що резонують, які гіпотетично повинні створювати потужну реактивну тягу. Поки що навіть проведені випробування в NASA не дали конкретної відповіді на запитання, а чи працює цей двигун. Але якщо концепт Шоера виявиться не шарлатанством, а реальним джерелом енергії, це зробить революцію у всій фізиці.

10. Віруси

Бактеріофаги – нестандартне вирішення проблем енергетики.
Бактеріофаги – нестандартне вирішення проблем енергетики.

Таке незвичайне альтернативне джерело енергії недавно представили вчені з Національної лабораторії ім. Лоуренса в Берклі. Сталося це так: фахівці виявили вірус, здатний генерувати електроенергію за рахунок деформації модифікованих матеріалів. Такі унікальні властивості помічені у нешкідливих вірусів-бактеріофагів M13. Розробка цієї технології продовжується, проте вже сьогодні її успішно використовують для живлення екранів ноутбуків та смартфонів.

Залиште коментар