17.04.2024

У Швеції розробили технологію видобутку енергії із напівсухої деревини

В Швеції видобуток електроенергії

Сучасні дослідники шукають практично будь-які варіанти альтернативної енергетики. І одним із найнезвичайніших напрямків є біоелектрика, що виробляється з рослин. Ось і вчені зі Швеції знайшли оригінальний спосіб, як можна видобути електроенергію не просто з живого представника флори, а з деревини, яка майже засохла.

Суха деревина – джерело енергії
Суха деревина – джерело енергії

Нещодавно шведськими вченими, під час дослідження деревини, було виявлено одну дуже цікаву, але корисну властивість. Як виявилося, якщо задати йому певні умови, цей матеріал цілком здатний виробити електрику. Звичайно, з електростанціями не порівняти: отриманої енергії вистачає для того, щоб, наприклад, дозволити засвітитися світлодіоду. Але найцікавіше, що генерація здійснюється шляхом висихання попередньо зволоженої деревини.

Схема видобутку енергії із деревини
Схема видобутку енергії із деревини

Працює цей незвичайний процес так: біоелектрика це виробляється у процесі транспірації, тобто руху води крізь рослину та її подальшого випаровування через зовнішні органи рослин. Проблема в тому, що ці заряди було досить складно «вловити», до того ж щільність потужності цієї енергії була замалою. Тому результати, які отримали дослідники Королівського технологічного інституту, справді можна назвати вражаючими, адже раніше це не виходило.

Вчені змусили суху деревину запалити світлодіоїд.
Вчені змусили суху деревину запалити світлодіоїд.

Суть їх новаторства у тому, що вони придумали змінити стінки осередків деревини, рахунок обробки деревини спеціальним складом. Про точні інгредієнти поки що відомо мало – тільки те, що в основі суміші лежить гідроксид натрію, який здатний забезпечити більшу площу поверхні осередків, а, у свою чергу, клітинні стінки деревини після обробки відрізняються більшою водопроникністю. Виходить, що після зміни рівня pH деревини, шведські дослідники зуміли отримати більший поверхневий заряд, що дозволило значно підвищити здатність матеріалу виробляти енергію.

Також читайте:  Як зробити темну тему в Instagram
Як змінюється структура деревини після обробки складом
Як змінюється структура деревини після обробки складом

Дослідники заявляють, що вони зуміли отримати напругу 1 В і потужністю 1,35 мВт. Крім того, з’ясовано, що такий деревний генератор здатний зберігати працездатність протягом 10 циклів без значного погіршення показників. Таким чином, технологія вселяє оптимізм розробникам, проте для розвитку такого незвичайного концепту належить ще багато зробити і поставити безліч експериментів, щоб з’явилася можливість використовувати його результати на комерційному рівні.

Залиште коментар