25.05.2024

6 причин, через які ви не можете відбутися як підприємець

6 причин, через які ви не можете відбутися як підприємець

Бізнес – заняття складне і, як показує статистика, підходить не всім. Більшість з нас живе в спектрі від «все прекрасно» до «у мене ніколи нічого не вийде». Але ж всі ми знаємо людей, які день за днем продовжують бути успішними у всьому, за що не візьмуться: в різних сферах, з різними командами, при різних ринкових умовах. Так що ж таке мають ці люди, чого не маємо ми – крім 7-8-значних цифр на банківському рахунку?

Це ми і спробували з’ясувати. І, як показує практика, проблема в нас самих. Коли ви питаєте себе ” чому з мене не вийшов хороший бізнесмен?”, яка відповідь приходить на розум?

Для деяких запитання можуть здатися неприємно знайомими, але відповіді на них можуть пролити світло на те, чому вам ніяк не вдається розкрити свій потенціал. Можливо, ви нарешті зрозумієте, чого вам не вистачало для досягнення заповітних цілей.

1. Ви боїтеся?

«Страх здатний проникати дуже глибоко. Деякі люди навіть не здогадуються, що він рухає ними постійно» – Наполеон Хілл.

Страх-емоція підступна, і позбутися від неї не так вже й просто. Є ймовірність, що саме це почуття, іноді неусвідомлене, утримує вас від руху вперед. Будь то «холодні» дзвінки, демонстрація продукту або спроба залучити великих інвесторів – страх здатний збити нас з шляху. Підсвідомий страх часто проявляється під виглядом байдужості, нерішучості, занепокоєння, надмірної обережності, прокрастинації, відсутність амбіцій, заздрості і ще сотнею способів.

Якщо кілька з цих симптомів вам знайомі, можливо, ви чогось уникаєте.

Деякі люди бояться негарної правди і незручності, яку ця правда викликає. Інші бояться успіху через почуття, що не заслуговують його. Хтось так боїться помилитися, що вважає за краще просто нічого не робити. Але, ймовірно, найсильніший страх-здатися іншим, що відрізняється від інших. Ми біологічно і соціально запрограмовані не виділятися з натовпу. Досить складно вирватися за рамки і робити щось по-справжньому унікальна.

Також читайте:  Відкриття магазину — вибір місця та обладнання

Перший крок до подолання страху – визнати його наявність. Відчувайте його, але продовжуйте займатися своєю справою.

2. Ви вмієте відпускати?

«Ви можете робити що завгодно, але ви не можете робити все відразу» – Девід Аллен.

Відомо, що майже всі підприємці, а також власники малого бізнесу хочуть особисто займатися всіма аспектами своєї справи. Прагнення все робити самостійно, небажання прийняти необхідну допомогу – це одні з головних речей, які заважають досягти справжнього успіху в підприємництві, підняти бізнес на новий рівень.

Поки ви впевнені в тому, що тримати все у власних руках – єдиний вірний спосіб вести справу, ваша необхідність контролювати стоятиме на шляху до успіху, вже не кажучи про те, що вона не буде давати вам продихнути. Якщо ви навчіться відпускати, делегувати завдання, створите команду талановитих людей і передасте їй хоча б частину своїх повноважень – наприклад, фінансових, – це може принести вам величезну користь у довгостроковій перспективі. Краще бути частиною чогось значного, ніж повноправним власником порожнечі.

Подумайте, рішення якого питання ви можете випустити з рук, щоб мати можливість сконцентруватися на найбільш важливих завданнях?

3. Ви досить наполегливі?

«Багато невдахи – це люди, які не усвідомлювали, як близькі до успіху вони були, коли здалися» – Томас Едісон.

Коли я кажу про когось, хто не відбувся як підприємець, я маю на увазі людину повністю здався. Тому що перешкоди, тимчасові невдачі, невпевненість і навіть провалені справи є невід’ємною частиною життя бізнесмена. Підприємець має бути готовий продовжувати пробувати знову і знову до тих пір, поки не доб’ється успіху. Навіть найкращі у своїй справі зазнають поразки час від часу, але невдачі будуть траплятися рідше і все менше по мірі того, як ви будете відточувати власні ділові навички.

Також читайте:  Як підвищити продуктивність на роботі

Іноді доводиться довго прикладати зусилля або терпіти повторювані відмови, перш ніж відсвяткувати перемогу. Наприклад, Тім Феррісс отримав відмови від 25 видавництв, але не здався і з 26-ої спроби видав свою книгу «4-годинний робочий тиждень». Ця книга стала початком кар’єри Тіма, як автора і інвестора, вона сім років займала рядок у списку бестселерів New York Times.

А ви готові почути 25 «ні» заради одного «так»?

4. Ви перестали інвестувати в себе?

«Думаю, що радити молодим людям робити заощадження – неправильно. У мене ніколи не було і цента в скарбничці, поки мені не виповнилося 40. Я вкладав у себе-в своє навчання, в освоєння справи. Багатьом з тих, хто кладе кілька доларів на тиждень на банківський рахунок, слід було б вкласти ці гроші в себе.”- Генрі Форд

Точно так само як інвестування в бізнес, інвестування в себе може принести великі дивіденди. Ви надали собі погану послугу, якщо припинили навчання з отриманням диплома. Університетських знань може бути недостатньо.

Якщо ви хочете досягти успіху в сьогоднішньому мінливому світі, краще продовжувати займатися власним розвитком, наприклад, регулярно відвідувати тренінги. Вкладайте в себе, і ви помітите, як справи підуть вгору не тільки в бізнесі, але і в інших сферах життя.

5. Можливо, ви робите щось не те?

«Продуктивність – в тому, щоб робити речі правильно. Ефективність – в тому, щоб робити правильні речі» – Пітер Друкер.

Дійсно, важливіше робити щось правильне, ніж робити правильно неважливо що. Багато хто з нас відчувають себе занадто зайнятими, щоб приділити пару хвилин в день турботі про правильне харчування, скажімо. Але так вже ми зайняті – або просто заповнюємо день все більшою кількістю справ, перебуваючи не в змозі сказати «ні» всьому незначного? Так, це я про вас, любителі перевіряти пошту кожні дві хвилини.

Також читайте:  Як повернутися на роботу після новорічних свят без стресу

Справи, які ви відкладаєте, можуть бути набагато важливіше того, чим ви зайняті зараз. Хапайтеся за найголовнішу задачу з самого ранку, перш ніж встигнете зайнятися чимось ще, і прогрес у справі не змусить себе чекати.

6. Не доводите справу до кінця?

«Як і більшості, вам здається, що у сусіда трава зеленіша. Але що трапиться, якщо ви підете в інший бізнес, якщо витратите рік або два на придбання необхідних знань? Ви підете в нове плавання, але будете допускати старі помилки. Що вам дійсно потрібно, так це досконально освоїти фундаментальні навички, застосовні в будь-якій сфері. Але поки ви просто намагаєтеся зрозуміти, як працює той чи інший бізнес – ви приречені на невдачу.» – з «Навчання мільйонерів» Майкла Еллсберга.

Якщо ви швидко хапаєтеся за нову справу, кілька місяців ведете його, а потім кидаєте і переключаєтеся на наступний проект, у вас точно проблеми з доведенням початого до кінця. Тільки свідома наполегливість допоможе вам подолати власні рамки і отримати імпульс для того, щоб зрушити з мертвої точки. Приголомшливий успіх – як правило, справа багатьох років. Безумовно, очевидно програшні затії варто кидати, але не можна здаватися просто тому, що ви не стали мільйонером за три місяці ведення власного бізнесу.

Є ще дещо, про що я хочу вам нагадати. Не потрібно бути підприємцем 24 години на добу. Хоч кілька годин на день будьте сестрою або чоловіком, або матір’ю. Займайтеся спортом, робіть те, що приносить вам задоволення, і стежте за здоров’ям. Ваша справа буде вам тільки вдячна.

Якщо ви будете вчитися на помилках і ставати трішки краще кожен день, успіх обов’язково прийде!

Залиште коментар