25.05.2024

6 звичок, які зміцнюють відносини.

звички, які зміцнюють відносини

1. Цікавитись справами партнера

Дізнаватись, що відбувається у повсякденному житті партнера, про що він думає, корисно для стосунків. Починати можна з простого «Як минув твій день?». Але ще глибший зв’язок формують періодичні розмови про думки, почуття, страхи і так далі.

Доктор Джон Готман понад 40 років вивчав пари, які перебувають у стосунках. Він наголосив, що партнери, які не цікавилися справами один одного або не відповідали на спроби супутника почати комунікацію, були більш схильні до розставання.

2. При сварці пояснювати, а не звинувачувати

Психологи зазвичай радять при сварках використовувати не «ти-послання», а «я-послання». Тобто говорити не про те, що людина зробила не так, а про те, як це змусило вас почуватися. Наприклад, якщо партнер частенько спізнюється, краще не накидатися на нього із фразою «Ти вічно затримуєшся, тому що тобі на мене начхати». Продуктивніше пояснити: «Коли ти затримуєшся, я засмучуюсь, мені здається, що наші домовленості недостатньо важливі для тебе» або «Я злуюся, коли на когось чекаю, бо йде час, який можна було витратити на щось корисне».

Дослідження Готмана це підтверджують. Відносини працюють краще, коли партнери не закриваються, не захищаються, не критикують і не вважають сварку битвою, в якій обов’язково хтось має перемогти. Натомість вони слухають один одного і обговорюють те, що сталося.

Також читайте:  7 проблем у відносинах, відповідальність за які доведеться взяти на себе

3. Триматися за руки

В одному з досліджень заміжніх жінок легенько били струмом. Цей момент їм пропонували переживати самостійно, тримаючи за руку незнайомця чи чоловіка. Коли поряд був чоловік, стрес від шоку був нижчим, а ефект від цього був порівнянний із знеболюючим препаратом. Це підтвердило сканування мозку. При цьому чим щасливішою була пара, тим більший позитивний ефект торкався. Експеримент із одностатевими парами ці висновки підтвердив.

Тобто рукостискання буквально дозволяє розділяти почуття, бути разом у горі та в радості.

4. Робити один одному приємні речі

У серіалі «Бує і гірше» є діалог, який потім широко розійшовся у соцмережах:

– Майку, а чому ти не сказав, що любиш мене?

— Я говорив це на нашому весіллі. Якщо щось зміниться, я тобі повідомлю.

Такий підхід не дуже ефективний. У відносинах багато вирішують невеликі взаємодії, які радують і дозволяють партнерам постійно відчувати, що між ними існує зв’язок. Це можуть бути повідомлення з компліментами протягом дня, невеликі подарунки, ритуали у вигляді поцілунку на прощання – все те, що багато хто вважає сентиментальними надмірностями.

5. Разом дослідити нове

Набуття нового досвіду допомагає освіжити відносини. Це може бути особливо важливим для партнерів, які знаходяться разом давно і відчувають, як їх починає поглинати рутина.

Причому як новий досвід підходить буквально будь-що, що подобається обом, — від прогулянок незвичним районом міста до походу на заняття незвичайним видом спорту. Аби разом.

Також читайте:  Як позичити гроші члену сім'ї та не зіпсувати стосунки

6. Бути вдячними один одному

І виявляти цю подяку. Серед буднів легко забути, за що ви колись полюбили людину і як багато вона робить для вас. Тому корисно для стосунків щодня нагадувати про це собі і дякувати партнерові.

Як свідчать дослідження, вдячні один одному пари більш задоволені своїми відносинами.

Залиште коментар