25.05.2024

7 проблем у відносинах, відповідальність за які доведеться взяти на себе

проблеми у відносинах

Буває, що стосунки розчаровують. Один із перших поривів – перекласти відповідальність за це на партнера. Просто виявився невідповідним, робив все не так, і взагалі не зійшлися характерами. Однак насправді може бути, що справа зовсім не в обранці чи обраниці. Іноді варто задуматися про свою поведінку. Деякі на вигляд нормальні речі можуть бути руйнівними.

1. Ви готові лише брати, але не віддавати

Як це виглядає

Люди оцінюють якість відносин у тому числі через те, як багато партнерів готовий вкладати в них. Наскільки він уважний, дбайливий, чи підтримує, допомагає з труднощами тощо. Це цілком нормально. Хоча іноді здається, що людина стартувала дуже добре, а потім ніби охолола — перестала намагатися, що з неї взяти. Далі явно не буде краще.

Що насправді

Відносини можна порівняти з двома сполученими басейнами зі шкільного завдання. Тільки ось ззовні в них жодна рідина не додається. Для гармонії необхідно періодично підливати один одному води, щоб обидва резервуари були заповнені.

Також читайте:  6 звичок, які зміцнюють відносини.

Якщо віддає, дбає, допомагає лише один — рано чи пізно він втомиться, втратить запал, спорожніє. Тож важливо ставити собі питання «А що я роблю для цих стосунків?» не рідше, ніж «А що він робить?»

2. Ви проектуєте на партнера помилки колишніх

Як це виглядає

Ви одного разу обпеклися у стосунках і тепер точно знаєте, що більше не дозволите зробити вам боляче. Вам складно знову довіряти, тому ви постійно чекаєте на потенційний удар. Можливо, частково навіть провокуєте партнера, щоб він швидше показав своє «справжнє обличчя».

Що насправді

Ваша настороженість зрозуміла. Але ж люди різні. Новий партнер може бути зовсім іншим, у нього ні в думці, ні в характері немає нічого, чим вас образили раніше. Тобто, зіштовхуючись із вашою недовірою, колючками, він ніби змушений замелювати чужі гріхи. А це набридає.

3. Ви шукаєте функцію, а не людину

Як це виглядає

Ви добре знаєте, хто вам потрібен поряд. Наприклад, ви можете шукати другого з батьків для ваших майбутніх дітей, партнера для подорожей або ще когось із дуже зрозумілим призначенням. Адже звучить непогано: висуваючи чіткі вимоги, ви мінімізуєте ризики зустріти когось не того. Тільки обранець чомусь не готовий вписуватися у вузькі рамки.

Що насправді

Справді, розуміти, хто вам потрібний, здорово. Важливо лише пам’ятати, що людина не є інструментом певного призначення, справу доводиться мати з усіма якостями та бажаннями партнера. Отже, йому може не сподобатися, що ви шукаєте в ньому тільки ресурс.

Також читайте:  Як позичити гроші члену сім'ї та не зіпсувати стосунки

4. Ви терпите до останнього, а потім вибухаєте

Як це виглядає

Вам може здаватися, що ви робите все для стосунків: терпляче зносите шорсткості, йдете назустріч у спірних питаннях, підлаштовуєте свої плани та бажання під іншого. Але постійно глушити протест неможливо, тому одного разу ви вибухаєте: «Я заради тебе все, а ти що?». Але вас зустрічають не оплески за самопожертву, а подив.

Що насправді

Подивимося ситуацію з боку партнера. Він живе собі спокійно і вважає, що у вас чудові стосунки, адже ви ухвалюєте рішення спільно і навіть не сваритеся з цього приводу. Для нього зовсім не очевидна ваша внутрішня робота. Тому спалах для нього нічим не обумовлений: адже можна було сказати раніше і без нервів? Тому краще своєчасно висловлювати свої бажання.

5. Ви намагаєтеся відповідати очікуванням, яких вам не висували

Як це виглядає

Припустимо, ви дівчина і впевнені, що ідеальна партнерка має готувати борщ, носити мереживні стрінги і не виходити з дому на самоті після настання темряви. Або ви хлопець і думаєте, що обраниця хоче, щоб ви завжди платили за неї та агресивно захищали від кожного, хто на неї сально глянув. Ось тільки все це не можна назвати вашою природною поведінкою. Тому спочатку ви змушуєте себе, а потім засмучуєтеся, що ваші зусилля недостатньо оцінили.

Що насправді

Мабуть, у кожного в голові є картинка того, якими люди мають бути у стосунках. Ось тільки вона не обов’язково збігається з уявленнями партнера. Тож не обов’язково йти на жертви, про які вас ніхто не просив, — це призведе до напруги в парі. Спочатку розмовляйте.

Також читайте:  6 звичок, які зміцнюють відносини.

6. Ви чекаєте на відповідність очікуванням, яких не озвучуєте

Як це виглядає

Ви сердитесь, що партнер чи партнерка поводяться якось не так. Адже начебто очевидно, що це добре, а це погано.

Що насправді

Телепатії не існує, тож, перш ніж чекати від людини чогось, потрібно це з нею обговорити.

7. Ви не впевнені у собі

Як це виглядає

Партнер начебто не дає приводу, але ви постійно ревнуєте. Ви переживаєте, що вас розлюблять, тому постійно потребуєте підтвердження почуттів. Коли обранець чи обраниця не з вами, ви нервуєте і не знаєте, чим себе зайняти. Все знаходить сенс, тільки коли ви разом. Але партнерові таке злиття щось не подобається.

Що насправді

Звісно, ​​люди роблять різне. Вони можуть змінити, розлюбити, обдурити і таке інше. Але це за великим рахунком їхній вибір, який неможливо проконтролювати. Людина сама вирішує, робити щось чи ні. Зате можна перетворити своє життя на тортури, якщо постійно підозрювати іншого.

І тут варто замислитись. Якщо партнер реально дає привід сумніватися, чи потрібно зберігати такий зв’язок? Але часто за всією цією нервуванням ховається невпевненість у собі. І краще розібратися з нею, перш ніж будувати стосунки. Цю душевну роботу ніхто інший за людину не зробить, це лише в наших руках.

Залиште коментар