25.05.2024

Як пояснити дитині навіщо їй вчити англійську та зацікавити в навчанні

Навіщо дитині вчити англійську

Необхідність – не означає нудьга

Двері, які відкриває вільне володіння англійською, можна перераховувати нескінченно. Бажаючи дітям успішного, захоплюючого, насиченого можливостями та яскравими подіями майбутнього, батьки неодмінно включають мову міжнародного спілкування до освітньої програми.

Чим раніше дитина починає опановувати іноземну мову, тим міцніший і більший результат. Проте, виникає проблема: змусити малюка чи підлітка працювати заради далеких перспектив не просто.

Але рішення є: замість віддаленого майбутнього мотивацією має служити сьогодення, а зубріння і годинник, проведений за столом, слід замінити на природне спілкування та різноманітні, динамічні заняття, які не набриднуть.

Важливість особистого прикладу

Батькам найчастіше здається, що для того, щоб мотивувати дитину, потрібно їй або їй пояснити користь активності, про яку йдеться, і справа в капелюсі. Можливо, з кимось це працює. Але, як показує практика, у своїй діти не сприймають регулярно повторювані, затяжні лекції. Вони дивляться на дії дорослих і наслідують приклад.

Тобто міркувати про шкоду фаст-фуду та проповідувати здорове харчування, щодня поїдаючи бургери з картоплею фрі — неефективна стратегія. Те саме стосується читання, спорту, іноземної мови. Ключем до успіху стає особистий приклад, і це природно.

Погодьтеся: якщо ваші знання в англійській мові обмежені фразами “Hello” і “How much?”, і розширювати їх ви не збираєтеся, дивно чекати від дитини ентузіазму щодо запам’ятовування нової лексики. Якщо це не потрібно і не цікаво вам, то чому діти повинні раптом перейнятися потягом до знань і почати зображувати радість праці?

Також читайте:  10 фактів для батьків, які допоможуть виховати щасливих дітей

Звичайно, таких проблем не виникне, якщо батьки розмовляють англійською з певною свободою та спілкуються з дитиною двома мовами з раннього дитинства. Але що робити тим, кому не довелося освоїти англійську на момент закладу сім’ї? Відповідь очевидна.

Паралельне навчання

Відмінне рішення – почати займатися англійською разом. Це зовсім не означає, що треба сидіти за одним столом, контролювати дитину і намагатися отримати цінну інформацію з підручників, розрахованих на дітей. Програми не повинні збігатися: навчання піде ефективніше, швидше, веселіше, якщо дорослі та молоде покоління скористаються курсами, сформованими з урахуванням їхнього віку, типу сприйняття, зрозумілих та близьких тем.

Головне — позначити день X, коли ви, кожен у своєму ритмі, вдаючись до різних ресурсів і переслідуючи індивідуальні цілі, нарешті візьметеся за іноземну мову. Благо, що додатків, посібників, навчальних сайтів, каналів на YouTube та подкастів хоч греблю гати.

Важливість англійської для дітей

Повсякденне використання англійської як тренування, мотивація та заохочення за зусилля

Не можна забувати про мовне середовище — про поводження застосовувати нові знання у житті. Л.С. Виготський, найбільший російський психолог, говорячи про мовленнєвий розвиток дітей зазначав: “Кожній фразі, кожній розмові передує виникнення мотиву промови – заради чого я кажу, з якого джерела афективних спонукань і потреб живиться ця діяльність”.

Що це означає на практиці? Якщо є така можливість, подорожуйте разом з дитиною англомовними країнами, заводьте друзів по листуванні, ходіть у тематичні розмовні клуби.

Не менш результативний та мудрий хід – відправити чадо до білінгвальної школи. Варіанту не використовувати там англійська не буде, адже доведеться включатися у процес і знаходити спільну мову з освітянами та однокласниками.

Також читайте:  Як навчати дитину фінансової грамотності?

Володієте англійською на досить високому рівні? Тоді ваші способи включити іноземну мову у повсякденність майже безмежні:

  • дивіться серіали та фільми без перекладу;
  • читайте книги мовою оригіналу;
  • спілкуйтеся із закордонними колегами та друзями.

Загалом, живіть своїм звичайним, насиченим життям, не обмежуючи себе простором однієї мови.

Найкраща реклама вивчення англійської для вашої дитини – це бачити, як успішно і із задоволенням ви самі ним користуєтеся. Діти за вами неодмінно потягнуться і проблема відсутності мотивації буде вичерпана.

Залиште коментар