25.05.2024

Острів Пасхи: вчені з’ясували таємницю кам’яних статуй

Острів Пасхи: вчені з’ясували таємницю кам’яних статуй

Моаї – це відомі кам’яні монолітні статуї з острова Пасхи, розташованого в Тихому океані. Їх налічується близько 1000, і як передбачається, побудовані в XIII столітті цивілізацією полінезійців Рапануі.

czyvilizacziya-rapanui

Американські дослідники з’ясували призначення постаментів аху, на яких споруджені знамениті статуї острова Пасхи.

Постаменти Аху

На думку фахівців, ці платформи вказували на джерела прісної води.

Джерела прісної води на острові Пасхи

В ході дослідження вчені склали карту острова, на якій позначили місце розташування природних багатств, в тому числі джерел прісної води. З’ясувалося, що поблизу всіх мегалітичних споруд знаходяться джерела. В інших частинах острова джерел прісної води не виявилося.

Моаї на острові Пасхи

На острові Пасхи (або як його ще називають Рапануї) — більше 300 мегалітичних платформ (аху) і близько 1000 кам’яних статуй (моаї). Вважається, що перші з них були побудовані в XIII столітті цивілізацією полінезійців рапануї. Призначення моаї довгий час залишалося предметом суперечок серед вчених.

кам'яні статуї Моаі

Багато дослідників вважали, що ці споруди представляли собою обожнені фігури предків або ж були символами різних кланів суспільства рапануї.

обожнені фігури суспільства Рапануї

Поки в розпорядженні антропологів є вичерпні дані про місцезнаходження статуй і джерел прісної води лише в східній частині острова. Однак найближчим часом вчені планують провести повне дослідження острова Пасхи, щоб остаточно упевнитися в правильності своєї теорії.

Залиште коментар