12.07.2024

У віці 84 років помер відомий грузинський актер Вахтанг Кікабідзе

Помер Вахтанг Кікабідзе

У Грузії на 85-му році життя помер відомий актор, режисер та співак Вахтанг Кікабідзе. Про це повідомляє грузинський телеканал “Мтаварі Архі”.

Вахтанг Кікабідзе народився 1938 року в місті Тбілісі. Після закінчення школи майбутній актор вступив до Тбіліського державного університету, але не закінчив навчання та зайнявся активною творчою діяльністю. 1959 року він розпочав роботу в Тбіліській філармонії, а 1967 — став солістом вокально-інструментального ансамблю ВІА «Орера».

У кіно Вахтанг Кікабідзе дебютував у 1966 році у художньому фільмі «Зустріч у горах». Усього фільмографія актора налічує понад 20 картин, у тому числі «Я слідчий», «Зовсім зниклий», «Мелодії Верійського кварталу», «Зникла експедиція», «ТАРС , «Кохання з акцентом», «Дід 005».

1987 року за роль у фільмі «Міміно» грузинський актор був удостоєний державної премії СРСР. Як сценарист і режисер він зняв два повнометражні фільми — «Будь здоровий, дорогий» і «Чоловіки та всі інші».

В останні роки життя Вахтанг Кікабідзе всерйоз захопився політикою, 2020 року його було обрано до парламенту Грузії від партії екс-президента країни Михайла Саакашвілі «Єдиний національний рух».

Після смерті в актора залишилися двоє дітей та троє онуків. Його дружина, балерина Ірина Кебадзе, померла трохи більше року тому.

Актор відмовився від російського ордена «Дружби» у серпні 2008 року після вторгнення Росії у Грузію та скасував усі концерти в Росії.

У 2015 році Вахтанг Кікабідзе сольні концерти у Києві та Львові присвятив пам’яті Небесної сотні.

Вахтанг Кікабідзе допомагав українським військовим від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Для українських захисників, зокрема, він купив мікроавтобус із сухпайком.

Залиште коментар