25.05.2024

Голодувати не можна. Яка дієта підходить після свят

Яка дієта підходить після свят

Як перестати об’їдатися після свят та привести організм у норму?

Останні кілька років класична дієтологія все більше уникає розвантажувальних днів. І особливо від розвантажувальних днів після завантажувальних. Наше тіло не любить різких змін. Тому якщо ви дуже багато їли у новорічні свята, то різко припинити це робити — не найкраща ідея. Раптова зміна структури харчування може закінчитися загостренням гастроентерологічних захворювань або розвитком нових, якщо до цього ви не страждали. Абсолютно протипоказані після рясної їжі протягом кількох днів голодні розвантажувальні дієти. Наприклад, розвантаження на соках.

Правильний день розвантаження — це невелике зниження калорійності, щоб компенсувати велику калорійність. Найоптимальніша – білково-овочева дієта. Білок розраховується так: на 1 кг ваги тіла – 1 г білка. Якщо жінка важить 60 кг, їй потрібно 60 г білка. У середньому у білкових стравах (м’ясо, риба, птиця, сир) міститься приблизно 20 г білка на 100 г продукту. Тобто такій жінці на день потрібно 300 г білкової страви. Його необхідно розділити на три-чотири прийоми їжі. На гарнір використовуємо овочі. Як перекушування — фрукти, але їх краще вживати в першій половині дня.

Білково-овочева дієта

Збільшення допоможе трохи природно «почистити» шлунково-кишковий тракт за рахунок більшої кількості клітковини – вивести зайвий холестерин, можливо, зайвий алкоголь. А також збагатити організм вітамінами, мікроелементами та антиоксидантами. Бажано овочі вживати після невеликої термічної обробки, щоб груба клітковина не провокувала розвиток запалення у шлунково-кишковому тракті. Термічна обробка полегшить засвоєння вітамінів та мікроелементів. Так, частина вітамінів при термічній обробці, звісно, зруйнується. Проте шлунково-кишковому тракту термічно оброблені овочі та фрукти даватимуться легше.

Також читайте:  Що їсти жінкам після 40 років, щоб залишатися гарними та здоровими

Споживання овочів та фруктів

Овочі можна використовувати будь-які, крім крохмалистих – картоплі, буряків, моркви. Фрукти краще вибирати ті, які можна запекти. Це насамперед яблука та груші. Також добре підійдуть банани, хурма, яка має обволікаючу властивість — це особливо актуально, якщо є якісь проблеми з послабленням випорожнень на тлі зловживання жирним або алкоголем.

Не забувайте про достатню кількість рідини протягом дня. Норма розраховується на калорійність раціону. На кожну з’їдену кілокалорію організму потрібний 1 мл рідини. Але практично це порахувати складно. Тому виходимо з того, що на 1 кг ваги треба приблизно 25 мл рідини.

Якщо мало місце зловживання алкоголем, бажано в наступні дні скоротити кількість солі та трохи збільшити кількість рідини – наприклад, до 30 мл на 1 кг ваги. Сіль скорочуємо для того, щоб допомогти вивести зайву воду. А більше п’ємо, щоб прискорити обмінні процеси та процеси відновлення.

Залиште коментар