17.04.2024

Що робити при алкогольному отруєнні (інтоксикації)

Алкогольне отруєння

До чого призводить алкогольне отруєння?

Алкоголь – це отрута

Неважливо, ви п’єте дороге вино або дешеву горілку – і те, й інше містить отруйний для організму алкоголь.
Етанол окислюється в печінці до дуже токсичних альдегідів, які у свою чергу розпадаються до карбонових кислот і після кількох проміжних реакцій утворюються вуглекислий газ і вода. Етаналь (ацетальдегід), що виникає як проміжне з’єднання, вкрай токсичний, який, вступаючи в реакції, утворює алкалоїди. Останні ж подібні до сильних наркотичних речовин.

Як виникає алкогольне отруєння?

Немає певної кількості алкоголю, перевищення якого призводить до алкогольного отруєння. Крім кількості випитого, його настання залежить від віку, статі, ваги, стану здоров’я людини, від того, з якою швидкістю був випитий алкоголь і скільки було перед цим з’їдено.

Звичайні симптоми алкогольного отруєння – блювота і судоми, поплутаний стан свідомості та нездатність до спілкування, уповільнене дихання (менше 8 вдихів за хвилину), неритмічне дихання (перерва між вдихами по 10 секунд і більше), низька температура тіла, а також блідість та синь. Крім того, характерні втрата координації та свідомості.

Що робити, якщо підозрюєш алкогольне отруєння?

 • Потрібно знати сигнали небезпеки і не чекати, доки всі вони виявляться. Людина  з втраченою свідомістю може померти. Якщо ви підозрюєте алкогольне отруєння, зателефонуйте за номером екстреної допомоги 112.
 • Постарайтеся утримувати людину в стані неспання, сидячи.
 • Запропонуйте йому води, якщо він зможе пити.
 • При втраті людиною свідомості через алкогольне отруєння існує небезпека попадання блювотних мас у дихальні шляхи, і людина захлинеться. Щоб уникнути цього, обережно поверніть потерпілого на бік, обличчям до себе. Нахиліть голову так, щоб лежачий міг вільно дихати, і стежте за його диханням.
 • Тримайте його у теплі.
 • Будьте поряд і стежте за його станом.
 • При зупинці дихання потрібно відразу почати штучне дихання і продовжувати первинні реанімаційні дії до прибуття швидкої допомоги, або поки людина не відновиться дихання і кровообіг.
Також читайте:  Голодувати не можна. Яка дієта підходить після свят

Неприпустимі помилки при алкогольному отруєнні

 • Якщо у когось із компанії з’явилися симптоми алкогольного отруєння, не залишайте його одного, так би мовити, проспатися. Вміст алкоголю в крові людини може продовжувати зростати навіть після втрати свідомості, оскільки всмоктування алкоголю зі шлунка та кишечника в систему кровообігу займає більше часу, ніж його вживання.
 • Не давайте йому кави. Алкоголь виводить рідину з організму і кава діє аналогічним чином. У такому випадку в організмі може утворитися серйозний недолік рідини, що завдає шкоди мозку.
 • Не викликайте у нього навмисне блювання. Блювотний рефлекс людини з алкогольним отруєнням не працює належним чином, і він може захлинутися.
 • Не відправляйте людину під холодний душ. Алкоголь знижує температуру тіла, отже холодний душ може додатково сприяти переохолодженню.
 • У жодному разі не дозволяйте йому продовжувати пити!

Залиште коментар