17.04.2024

На що звернути увагу при покупці будинку?

Покупка будинку - на що звернути увагу

Отже, ви замислилися про покупку. Інвестування у свій будинок – це чудовий спосіб вкладення коштів у своє майбутнє. Але іноді, купуючи будинок, ви можете відчути щось йде на так як вам хотілося б. Вам не хочеться витрачати важко зароблені гроші в незрозумілу будову.

Хороша новина полягає в тому, що знати, на що звертати увагу при покупці будинку досить просто. Звичайно, є деякі спільні речі, які ви захочете розглянути насамперед, такі як розмір будинку, школи в окрузі та атмосфера району.

Але як тільки ви вирішите все це, вам потрібно буде знати, чи є будинок правильно збудованим. Ознайомтеся з нашим списком із шести важливих речей, на що варто звернути увагу, щоб бути впевненим, що це надійний будинок.

На що звертати увагу при покупці будинку? – 6 ключових речей

Перш ніж ми почнемо розумітися на тому, що потрібно враховувати при покупці будинку, переконайтеся, що ви фінансово морально готові до покупки будинку. Якщо у вас є зелене світло, щоб почати пошуки вдома, звертайте увагу на такі речі:

Стан даху

Якщо у вас немає під рукою дрона, ви, мабуть, не зможете побачити дах будинку під час показу. Але це не означає, що ви можете просто забути про це — зрештою новий дах коштує дорого.

Також читайте:  Орхідея: як доглядати в домашніх умовах

Уникайте несподіваних витрат на покрівлю у майбутньому, з’ясувавши стан даху за допомогою цих питань:

 • Скільки років цьому даху? Термін служби даху зазвичай визначається тим, з чого вона зроблена. Як тільки ви дізнаєтесь вік даху, порівняйте його з типовим терміном служби такого роду даху, щоб побачити, як довго він прослужить надалі.
 • Чи може огляд даху прояснити ситуацію? Якщо є побоювання щодо віку та стану даху, ви можете замовити огляд покрівлі, який відрізнятиметься від того, що ви самі бачите. Професійний експерт завжди перевірить дах, і зверне вашу увагу на деякі дорогі ремонтні роботи (якщо вони будуть потрібні).

Надійне опалення

Якщо ви звикли до життя в квартирі при комфортній температурі, вам буде важливим є опалення. Запитайте, який тип системи опалення та охолодження має будинок, який ви розглядаєте, а також її вік, чи проходило технічне обслуговування, яке ви можете подивитися.

Опалювальне обладнання зазвичай служить десь від 10 до 20 років. Якщо пристрій зламано, витрати варіюються залежно від розміру та складності пристрою.

Якщо опалювальне обладнання менше десяти років і воно не має, пошкоджень, підозрілих тріщин або дивних звуків, що виходять з нього, є шанс не потрапити на дорогий ремонт.

Сантехнічні проблеми

Якщо ви не знайомі із сантехнікою, то легко заплутаєтесь у ваших трубах.

 • Наскільки свіжі каналізаційні труби? Якщо будинку 20-40 років продавець не надав жодних відомостей, пройдіть перевірку каналізації. Руйнування труб, обструктивне зростання коріння дерев або деякі засмічення — все це може зіпсувати систему каналізації.
 • Подивіться навколо туалетів. Перевірте, чи немає витоків, нестабільних підстав та знебарвлення. Опустіть воду в туалеті під час огляду будинку.
 • Перевірте стан водонагрівача? Загалом він працює 10-15 років.
Також читайте:  Чому не можна ходити в туалет вночі: думка вчених

Пошкодження водою та пліснява

Пошкодження водою може спричинити цілу низку проблем у будинку, таких як структурні ушкодження, гниль і пліснява — особливо у підвалах. Зверніть увагу на будь-які затхлі запахи у будинку, а також плями від води.

Однієї думки про плісняву, що таїться в темних кутах будинку, достатньо, щоб викликати напад тремтіння. Вартість видалення може бути висока в залежності від розміру ураженої області.

Оскільки цвіль представляє небезпеку для здоров’я, ви захочете її обробити перед переїздом, але також обов’язково з’ясуйте джерело вологи, щоб запобігти майбутнім проблемам.

Рівень шуму

Одним з найбільш упущених з уваги факторів є рівень шуму в районі.

Подумайте над цими питаннями:

 • Чи це будинок біля великої дороги? Якщо ви дійсно розглядаєте це місце, зробіть ще один візит під час інтенсивного руху, щоб оцінити вуличний шум. Навіть якщо будинок ідеальний у всіх інших відносинах, постійний потік великих фур, що шумять, може не коштувати вашого вибору.
 • Будинок поруч з аеропортом чи залізничними коліями? Те саме і тут. Наскільки терплячим ви почуватиметеся, коли поїзд їде під час сну вашої дитини?
 • Чи є нерухомість таунхаусом? У будинку, де ви фактично ділите стіни із сусідами, ви напевно хочете, щоб там був хороший звуковий бар’єр. Зробіть огляд, коли сусіди знаходяться вдома, щоб отримати уявлення про те, чи можете ви почути, як вони розмовляють або дивляться телевізор.

Ви також маєте враховувати вплив шуму по сусідству на цінність будинку.

Також читайте:  Речі, які ви робите неправильно

Хороший фундамент та зовнішній вигляд будинку

Пам’ятаєте притчу про мудреця, який збудував свій дім на скелі? Якщо і є якийсь урок, який ми зробили з цієї історії, то це те, що фундамент має величезне значення. Випуклі або похилі стіни фундаменту є ознакою структурної проблеми, ремонт якої може бути дуже дорогим.

Інші легко визначені червоні лінії, пов’язані з фундаментом, включають:

 • Тріщини у фундаменті, екстер’єрі, гіпсокартоні чи стелі
 • Щілини над дверима та вікнами
 • Сходи, що завалилися, або веранди
 • Похила або нерівна підлога або плитка

Майте на увазі, що не кожна тріщина означає, що все зникло. Кожен будинок зазнає деякого ступеня осідання, тому слід очікувати появи деяких осадових тріщин. Кваліфікований експерт скаже вам, чи є тріщина серйозною проблемою чи ні.

Більшість будинків, на які ви подивіться, навіть нові, матимуть деякі недоліки. Але що стає складніше, то це вирішити, коли витратити гроші, щоб виправити проблему, а коли домовитися про компроміс із продавцем.

Залиште коментар