17.04.2024

Орхідея: як доглядати в домашніх умовах

Орхідея: як доглядати в домашніх умовах

Завести вдома орхідею – простіше простого. Але як зробити так, щоб в домашніх умовах заморська красуня регулярно радувала вас чудовим цвітінням?

Чудове весняне свято 8 березня не обходиться без квітів. Варіантів багато, але справжня королева – голландська орхідея, яка довго буде радувати своєю красою, особливо, якщо ця орхідея – горшкова. Якщо вам подарували таку квітку, поспішай освоїти маленькі хитрощі догляду за нею.

Орхідеї люблять світло і тепло. Ідеальна температура для догляду за орхідеєю в домашніх умовах – 18-22 C. Поставте квітку в добре освітлене місце, але старайтеся уникати попадання на неї прямих сонячних променів.

Поливати орхідею потрібно зовсім небагато, досить здійснювати полив один раз в тиждень водою кімнатної температури. При цьому важливо стежити, щоб вода потрапляла на грунт, а не на саму рослину. Деякі сорти орхідей, такі як Цимбідіум, Мільтонія, Ванда, рекомендується поливати, опустивши горщик у воду на кілька хвилин. Потім необхідно дати воді стекти і поставити квітку в кашпо або зовнішній горщик. Коріння орхідей дуже чутливі, тому вода не повинна накопичуватися на дні горщика або піддону. У зимовий період при працюючому опаленні орхідеї рекомендується обприскувати, щоб трохи зволожити сухе повітря.

Орхідеї не люблять протягів. Не слід також розміщувати горщик з квіткою в безпосередній близькості від систем опалення – це може викликати пересихання коренів. Якщо ж все-таки орхідею довелося поставити поблизу від батареї, необхідно регулярно зволожувати її коріння.

Рослину потрібно підгодовувати раз в один або кілька місяців, додаючи в воду для поливу спеціальне добриво для орхідей. Частота і рекомендований період підгодівлі може варіюватися в залежності від сорту.

Також читайте:  13 речей, які не слід тримати у ванній

Коріння рослини не потрібують великого простору, як правило, пересаджувати орхідею потрібно тільки якщо вона дійсно більше не поміщається в горщик. Зазвичай це відбувається раз в 1-3 роки, хоча, звичайно, потрібно враховувати особливості кожного сорту – комусь пересадка знадобиться частіше, комусь рідше.

У період цвітіння за орхідеями потрібно доглядати також, як і в звичайний час. Стебло орхідеї рекомендується зрізати, після того, як рослина відцвіте.

Залиште коментар