25.05.2024

13 речей, які не слід тримати у ванній

Речі, які не варто тримати в ванній кімнаті

Існують вагомі причини, чому ви не повинні зберігати багато звичних речей у ванній кімнаті.

Помилки щодо зберігання речей у ванній

Шафи та тумби у ванній кімнаті

Шафи та тумби для ванної кімнати можуть стати додатковим місцем для зберігання туалетних приналежностей, білизни, ліків тощо, особливо для тих, хто має невеликий простір. Багато речей, які зазвичай зберігаються у ванній кімнаті, насправді повинні зберігатися в прохолодному, сухому середовищі, де немає різких коливань температури та вологості. Зберігання цих речей у ванній може пошкодити їх або навіть створити ризик для здоров’я. Прочитайте 13 речей, які ніколи не можна тримати у ванній кімнаті.

Рушники

Рушники у ванній кімнаті

У багатьох ванних кімнатах є шафи для білизни, де люди зберігають банні рушники, але вологе середовище не є ідеальним місцем для них. Найкращим місцем для зберігання рушників є шафи для білизни в коридорі, оскільки вони не будуть піддаватися впливу високої вологості, що може спричинити розвиток цвілі та запах затхлості. Це ж правило стосується халатів та іншої білизни.

Зубні щітки

Зубні щітки в ванній кімнаті

Це може здатися дещо суперечливим, оскільки у ванній кімнаті ви чистите зуби, але зберігання тримача зубної щітки на стійці у ванній може перетворити його на розсадник бактерій. Кожного разу, коли ви змиваєте воду в унітазі, бактерії виділяються в повітря, а вологість у ванній кімнаті сприяє швидкому розмноженню цих бактерій. Якщо ви не можете зберігати зубну щітку в аптечці, краще зберігати її поза ванною.

Також читайте:  Чому не можна ходити в туалет вночі: думка вчених

Фотографії

Фотографії у ванній кімнаті

Хоча ванна кімната може здатися чудовим місцем для демонстрації сімейних фотографій, вони ризикують пошкодитися через вологість. Навіть якщо вони добре обрамлені, волога може проникнути під скло й утворити цвіль. Щоб не зіпсувати цінні сімейні фотографії, зберігайте їх деінде або робіть копії, щоб гарантувати, що ви зможете насолоджуватися ними довгі роки.

Ліки

Ліки у ванній кімнаті

Хоча багато хто з нас зберігає ліки, що відпускаються за рецептом, у ванній кімнаті (зрештою, її називають аптечкою), це не ідеальне середовище для таблеток і мікстур. Більшість рецептурних пляшок передбачають, що вони повинні зберігатися в прохолодному, сухому місці, а ванна кімната, ймовірно, найбільш вологе місце у вашому домі. Замість цього зберігайте пляшечки, які ви відпускаєте за рецептом, у спальні в недоступному для дітей місці. Ця ж рекомендація стосується і вітамінів.

Тампони

Тампони

Зберігати тампони та інші гігієнічні засоби у ванній кімнаті, звичайно, зручно, але насправді це не найкраще місце для них. Більшість виробників тампонів рекомендують зберігати свої вироби в прохолодному сухому місці, оскільки вологе середовище може спричинити розвиток бактерій і цвілі. Тампони, які зберігаються у ванній протягом короткого періоду часу, навряд чи постраждають, тому не турбуйтеся про те, щоб зберігати невеликий запас під раковиною.

Електронні прилади

Електронні пристрої у ванній кімнаті

Ми всі знаємо, що електроніка та вода не сумісні, тому найкраще зберігати невелику техніку в іншому місці. Це може бути не тільки потенційно небезпечним, але й ви можете пошкодити електроніку, зберігаючи її у вологому середовищі. Більшість електроніки мають металеві компоненти, які можуть іржавіти або піддаватися корозії, якщо вони піддаються дії високого рівня вологості.

Також читайте:  Речі, які ви робите неправильно

Пофарбовані дерев’яні меблі

Пофарбовані дерев'яні меблі

Старовинний дерев’яний стілець або шафа можуть додати ванній кімнаті вінтажний шарм, але пофарбовані дерев’яні меблі можуть бути пошкоджені у вологому середовищі. Коли рівень вологості коливається, деревина розширюється та стискається, що спричиняє розколювання, утворення пухирів та відривання фарби. При оформленні ванної кімнати вибирайте дерев’яні деталі, які фарбовані, а не пофарбовані.

Макіяж

Макіяж в ванній

Косметичні продукти чутливі як до вологості, так і до різких перепадів температури, а вологі губки для макіяжу можуть швидко запліснявіти у вологому середовищі. Подібним чином особисті аромати, такі як духи та одеколон, швидко псуються, якщо зберігати їх у місцях із високим рівнем вологості.

Цінні предмети мистецтва

Цінні предмети мистецтва

У той час як настінне мистецтво додає індивідуальності та візуального інтересу до ванної кімнати, ви можете залишити свої улюблені вироби деінде. Коливання вологості можуть негативно вплинути на репродукції, картини та ескізи, навіть якщо вони в рамах. Хоча недорогі репродукції принтів можна зберігати у ванній кімнаті як прикраси, подбайте про те, щоб рідкісні або дорогоцінні речі були вивішені в інших частинах будинку.

Книги

Книги у ванній кімнаті

Багато людей залишають книги та журнали у ванній кімнаті, щоб невимушено почитати, але паперові вироби легко вбирають вологу, що робить їх схильними до появи цвілі під час зберігання у вологому середовищі. Тримайте книги на полиці біля ванної кімнати, щоб уникнути цієї проблеми, але при цьому запропонуйте варіант для розваги.

Лак

Лак у ванній

Якщо за ним правильно доглядати, пляшка лаку для нігтів може служити роками. Однак, коли лак для нігтів зберігається у ванній кімнаті, він піддається впливу вологості та коливань температури, що призводить до його розшарування та прискорення закінчення терміну придатності. Зберігайте лак для нігтів у прохолодному темному місці, наприклад у ящику спальні чи шафі, щоб забезпечити максимальний термін служби.

Також читайте:  На що звернути увагу при покупці будинку?

Ювелірні вироби

Ювелірні вироби в ванній

Ювелірні вироби не витримують вологого середовища, особливо якщо вони виготовлені зі срібла 928 проби, яке швидко тьмяніє під дією високої вологості. Замість того, щоб тримати скриньку з коштовностями на столику у ванній кімнаті чи туалетному столику, зберігайте її у спальні чи шафі, щоб ваші персні, намиста, браслети та сережки виглядали блискучими та новими.

Бритви

Бритви в ванній

Леза для гоління, як правило, виготовлені з нержавіючої сталі, яка стійка до іржі та корозії, але на них може негативно впливати середовище з високим вмістом вологи. Хоча бритву, якою ви активно користуєтеся, можна зберігати в душі чи аптечці, додаткові леза краще зберігати в сухому місці поза ванною.

Залиште коментар