12.06.2024

Що викликає алергію та чи буває алергія на холод?

Чи буває алергія на холод

Не знаєте, що може викликати і до чого може призвести алергія? Тут ви знайдете безліч порад щодо лікування та профілактики алергії у дітей та дорослих.

Алергія — це реакція імунної системи на певний вплив навколишнього середовища, так званий алерген, що провокує подразнення. Алергічна реакція може розвинутись у людей незалежно від віку, статі та способу життя, і навіть тест на генетичну схильність не може з точністю передбачити реакцію організму на той чи інший подразник. Не знаєте, що викликає, і до чого може призвести алергія? У цій статті ви знайдете безліч порад щодо лікування та профілактики алергії у дітей та дорослих.

Чи буває алергія на холод? Мороз не є алергеном, а отже, алергічної реакції на холод не може бути! Однак, холод може спровокувати прояв інших, вже наявних в організмі захворювань. Тому, виявивши симптоми алергічної реакції на холод, важливо звернутися за допомогою до фахівців, встановити першопричину та вибрати найефективніший курс лікування.

Алергія: симптоми та лікування

Фахівці виділяють три форми алергії, групуючи їх залежно від системи органів, що реагує на алерген:

 1. Респіраторна
 2. Харчова
 3. Шкірна

Кожен тип реакції має багато можливих симптомів. До найпоширеніших проявів алергічної реакції, знайомих багатьом із нас, належать:

 • Запалення слизової оболонки носа, нежить і чхання
 • Набряки
 • Сльозотеча та різь в очах, кон’юнктивіт
 • Напади сухого кашлю
 • Висипання, свербіж та почервоніння шкіри
 • Нудота, блювання, діарея та зневоднення організму
Також читайте:  Що буде, якщо мити голову щодня

Менш поширеними, але значно серйознішими проявами алергії є анафілактичний шок, дезорієнтація та втрата свідомості.

Запалення слизової оболонки носа, нежить і чхання

Важливо пам’ятати, що багато описаних вище симптомів можуть бути наслідком інших захворювань, у разі чого антигістамінні препарати, які можна придбати в аптеках, не принесуть користі. За перших ознак алергії, найкраще відразу звернутися до лікаря.

На що може бути алергія взимку та влітку

Усі алергени можна розділити на дві групи – фактори зовнішнього середовища (екзоалергени) та внутрішнього (ендоалергени) середовища. Список потенційних алергенів практично безмежний, проте найчастіше зустрічаються алергічні реакції на пил, пилок, вовну, латекс, плісняву, а також різні продукти харчування, ліки, побутову хімію та косметику.

Чи буває алергія на холод?

Багато людей описують симптоми алергічної реакції на холод, найбільш виражені в зимовий період або в результаті купання в холодній воді. Як проявляється алергія на холод? Симптоми можуть бути різними, але більшість людей скаржаться на раптову сльозогінність, нежить і кашель, а також почервоніння шкіри обличчя (особливо повік), рук і ніг, висип та свербіж – так звана “холодова кропив’янка”.

Насамперед важливо відзначити, що холод не є алергеном, а отже, алергічної реакції на мороз бути не може! Однак, холод може стати пусковим механізмом для захворювань, що вже є в організмі. Описані вище симптоми можуть бути наслідком алергії, так і, наприклад, захворювання печінки або ендокринної системи (діабет, патологія щитовидної залози), ревматизму, артеріальної гіпертонії та багатьох інших.

Саме тому, виявивши симптоми алергічної реакції на холод, важливо звернутися за допомогою до фахівців, встановити першопричину та вибрати найефективніший курс лікування.

Також читайте:  Безсоння та причини його виникнення. Як тривога впливає на сон?

Уникнути холоду в наших краях практично неможливо, а ось полегшити деякі симптоми “холодової алергії” вам цілком під силу. Віддавайте перевагу одягу з натуральних матеріалів, наприклад бавовни та м’якої вовни та уникайте синтетики. Одягайте кілька шарів, носіть рукавички та шарф (можна також прикривати шкіру обличчя легким бавовняним шарфом). Попри поширену пораду, не варто мазати обличчя та руки кремом безпосередньо перед виходом на вулицю, оскільки це може сприяти охолодженню шкіри. Віддавайте перевагу жирним кремам, наприклад, продукції Dove, і наносите їх як мінімум за півгодини до прогулянки.

Лікування та профілактика алергічних реакцій

Існує безліч препаратів, здатних тимчасово усунути або значно полегшити ті чи інші симптоми алергії, проте сучасна медицина поки не здатна запропонувати лікування, яке гарантовано позбавить вас алергії раз і назавжди.

Оскільки алергія – це хронічне захворювання, найбільш ефективним способом боротьби є зміна способу життя, звичок та навколишнього середовища. У міру можливості обмежте ваш контакт з алергеном. Ось кілька кроків, які можна зробити вже сьогодні:

 • Встановіть очищувач повітря в будинку, щоб полегшити симптоми алергії на пил та квітковий пилок.
 • Ретельно пилососьте килими та оббивку м’яких меблів, якщо у вас чи ваших гостей є алергія на шерсть свійських тварин.
 • Проводячи прибирання у ванній або на кухні, використовуйте Domestos, щоб продезінфікувати поверхні та запобігти утворенню цвілі.
 • Не забувайте про миття підлог. Засіб Glorix ідеально видаляє пил і забруднення, що провокують алергію.
 • Віддавайте перевагу натуральним засобам для чищення і завжди надягайте захисні рукавички, щоб уникнути попадання побутової хімії на шкіру.
Також читайте:  Вплив смартфона на зір: що потрібно знати і як захистити очі

Знаючи про свою схильність, важливо також завжди мати при собі антигістамінні препарати та обговорити методи лікування та профілактики з лікарем-алергологом.

 • Фахівці виділяють три форми алергії – респіраторна, харчова та шкірна.
 • До найбільш поширених проявів алергічної реакції відносяться набряки, нежить, сльозотеча, кашель, висип, свербіж і почервоніння шкіри.
 • Всупереч поширеній думці, алергії на мороз бути не може.
 • Існує безліч препаратів, здатних тимчасово усунути або полегшити ті чи інші симптоми алергії. Проконсультуйтеся зі спеціалістом, щоб вибрати найбільш підходящі для вас методи лікування.
 • Найбільш ефективним способом боротьби з алергією є зміна способу життя, звичок та навколишнього середовища.

Залиште коментар