12.06.2024

В Амстердамі є самий незвичайний в світі притулок для кішок.

В Амстердамі є самий незвичайний в світі притулок для кішок.

В Амстердамі є єдиний у світі плавучий будинок для котів: цей притулок існує з 1968 року. Незважаючи на те, що кішки зазвичай ненавидять воду, цим чотириногим друзям вдалося полюбити своє гостинне житло.

Зараз в плавучому притулку проживає близько 50 котів і кішок, причому 14 з них живуть тут на постійній основі. Генрієтта ван Вельде і не думала, що стане засновницею такого незвичайного благодійного починання. Одного разу вона виявила сімейство котів біля свого будинку і вирішила забрати їх до себе. Поступово і інші люди стали приносити жалісливій дівчині тварин, що залишилися на вулиці. Так до Генрієтти прийшла ідея про створення притулку.

в плавучому притулку для кішок

Її будинок був розташований біля каналу і вона викупила баржу, повністю переробивши її інтер’єр під потреби тварин. Всіх вихованців притулку можна забрати до себе додому, але, щоб стати господарем кішки з плавучого будинку, доведеться пройти жорсткий контроль з боку Генрієтти і довести своє бажання подарувати тварині краще життя.

 

в плавучому притулку в Амстердамі

“Більшість котів ненавидять воду. Але наші змогли полюбити життя на воді. Зрештою, ми тримаємо їх ноги сухими з 1968 року», — йдеться в описі плавучого будинку на сайті. Зараз через коронавірус притулок закритий для відвідувань, але в планах відкриття вже з 1 червня. А поки можна організувати “побачення” з однією з вподобаних кішок.

Залиште коментар